Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

zieloniutka 11:22, 26 wrz 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
lindsay80 napisał(a)


To prawda, troszkę jeżdże po różnych miastach aglomeracji śląskiej i od razu rzuca się w oczy jak miasto ma dobrych ludzi od zieleni miejskiej.


Na mnie duże wrażenia robią obsadzenia niektórych rond w Oświęcimiu. Na bogato, chyba nawet ze stożkami z cisów. Chociaż przejeżdża się przez nie w korkach, to jakoś nigdy im nie cyknęłam fotki.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Kasya 11:26, 26 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
lindsay80 napisał(a)


Dla eMa

Nie za wiele już można stąd zabrać, rabatę z serbami powiększałam w tym sezonie, z tego ujęcia nie widać, ale ona jest szeroka na 5 m.
Tam gdzie Umbry jest 2,5 m, a tam gdzie graby z hortkami 3m.
Jedynie jak plac zabaw zniknie coś tam bym posadziła.


jak to ? lubi kosic ?

a zakupy rzeczywicie calkiem ladne i rozchodnik spory
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Sebek 11:26, 26 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
zieloniutka napisał(a)


Na mnie duże wrażenia robią obsadzenia niektórych rond w Oświęcimiu. Na bogato, chyba nawet ze stożkami z cisów. Chociaż przejeżdża się przez nie w korkach, to jakoś nigdy im nie cyknęłam fotki.


Zuza - oczywiście, że cisy Sam tam zawsze przejezdzam jadąc do domu i myślę co by było, gdybym je wykopał do siebie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
18:07, 26 wrz 2017
zieloniutka napisał(a)


Na mnie duże wrażenia robią obsadzenia niektórych rond w Oświęcimiu. Na bogato, chyba nawet ze stożkami z cisów. Chociaż przejeżdża się przez nie w korkach, to jakoś nigdy im nie cyknęłam fotki.


ja jak sie tu przeprowadziłam to pierwsze co zauwazyłam to te rosliny na rondach ...z roku na rok jest coraz lepiej ..tak mie sie wydaje ..napewno gesciej ...łany tu;ipanów traw i hortensji ...w zadnym przemysłowym miescie nie widziałam takich ładnych nasadzeń.
MoniaF 18:51, 26 wrz 2017

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 55
lindsay80 napisał(a)
Małe zakupki doszły.

U Zuzy zachorowałam na trawę miłkę i kupiłam 3 szt na próbę.
Do tego rozchodnik Class Act i jeden liliowiec Stella d'Oro - ten z kolei zauroczył mnie wiosną w angielskich ogrodach.

Z przesyłki jestem super zadowolona, rośliny dorodne i świetnie spakowane i jeszcze w promocyjnych cenach były .


Witam,
czy można dostać informację ( na priv) gdzie były zamawiane rośliny? Kuszą wyglądem
wiklasia 22:57, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
eee_taam napisał(a)


ja jak sie tu przeprowadziłam to pierwsze co zauwazyłam to te rosliny na rondach ...z roku na rok jest coraz lepiej ..tak mie sie wydaje ..napewno gesciej ...łany tu;ipanów traw i hortensji ...w zadnym przemysłowym miescie nie widziałam takich ładnych nasadzeń.


To wpadnij do Rybnika, bo ... warto.
Miejskie nasadzenia od wielu wielu lat wyróżniają się na tle innych miast.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
lindsay80 08:40, 29 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)




Ale Ty masz jeszcze "wolnej" przestrzeni


Zrobiłam to zdjęcie po przekątnej dlatego ten trawnik taki ogromny się wydaje - a tak naprawdę to tam już nie za bardzo jest skąd zabierać trawnika pod rabaty.

Rabata z tulipanowcem poszerzona w tym sezonie z 3 m na 5 m.








Mogę tylko troszkę tą z Umbrami poszerzyć i nawet już taki pomysł mi świta od jakiegoś czasu - wtedy przed kostkami bukszpanowymi coś bym niskiego posadziła.










____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:41, 29 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)


Na mnie duże wrażenia robią obsadzenia niektórych rond w Oświęcimiu. Na bogato, chyba nawet ze stożkami z cisów. Chociaż przejeżdża się przez nie w korkach, to jakoś nigdy im nie cyknęłam fotki.


Całe wieki nie byłam, ale już dziewczyny kiedyś pisały o tych rondach, więc słyszałam.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:43, 29 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasya napisał(a)


jak to ? lubi kosic ?

a zakupy rzeczywicie calkiem ladne i rozchodnik spory


Taaaa...
A w tym sezonie to w ogóle na mnie to zadanie spadło, ja bym z chęcią ten trawnik dalej uszczuplała i tam gdzie to jeszcze możliwe to będę to robić
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:44, 29 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Sebek napisał(a)


Zuza - oczywiście, że cisy Sam tam zawsze przejezdzam jadąc do domu i myślę co by było, gdybym je wykopał do siebie?


haha, kombinator
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies