Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 13:29, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)
Ale trawiszcza masz przed domem. Pewnie już od początku ulicy przyciągają wzrok przechodniów. Pięknie się prezentują.


Nieskromnie powiem, że się podobają i często komplementy słyszę w tym temacie od ludzi, którzy się zapuszczą w naszą odludną uliczkę
____________________
Tu ma być ogród :)
Monia81 13:30, 23 paź 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8037
lindsay80 napisał(a)


Ja też mam taką pryzmę dobroci dla kwasolubów, bo wiosną będę musiała niektóre rodki przesadzić.
Po dwóch latach widać, że zbyt gęsto roślin nadźgałam i szykuję nowe miejsca, żeby zrobić trochę luzu na rabatach.

Mam takie zdjęcie z maja ze skarpą na przedpłociu u moich rodziców - są tam trzy odmiany trzmieliny (poziome pasy) i róze The Fairy, które jednak zostaną stamtąd przesadzone, bo się zbytnio rozpanoszyły.





Dzięki Edytko za zdjątko ładnie faktycznie ta trzmielina wygląda, mus się zastanowić
A ja mam w drugą stronę, mój eMuś mi mówi, że za duże odległości między roślinami robię, a ja se tłumaczę, że najwyżej jak będzie brakować i dużo miejsca będzie, to będę dosadzać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
lindsay80 13:34, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Edytko przypomnij mi czy ty sadziłaś w zeszłym roku Nigry/Pissardi i czy coś im było po tej mroźnej zimie. Chciałem swoje wyjedzone przez kornika wymienić, ale mam nutkę niepewności przed sadzeniem jesienią. Już i tak bardzo mnie boli to, że muszę drugi raz kupować... 3 bym nie zniósł, o zmarnowanych 3 sezonach nie wspominam


To już było 2 lata temu, ale to nie ja sadziłam tylko moi rodzice i to dosłownie tuż przed 1 listopada im je zawoziliśmy, pamiętam, że posadzili je już po Wszystkich Świętych, były kopane z gruntu.
Nie ma się co bać teraz najlepszy moment na sadzenie drzew.

A w maju tego roku tak się ten szpalerek prezentował.





____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:36, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)


Dzięki Edytko za zdjątko ładnie faktycznie ta trzmielina wygląda, mus się zastanowić
A ja mam w drugą stronę, mój eMuś mi mówi, że za duże odległości między roślinami robię, a ja se tłumaczę, że najwyżej jak będzie brakować i dużo miejsca będzie, to będę dosadzać


Może za pstrokato, ale właścicielom się podoba - generalnie trzmielina płożąca fajnie się do tego nadaje.

A jak sadzisz tak jak piszesz, to dobrze na tym wyjdziesz
____________________
Tu ma być ogród :)
frezja 13:38, 23 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
lindsay80 napisał(a)


A w maju tego roku tak się ten szpalerek prezentował.





Pięknie Edyta...moje mają jeszcze liście; jeszcze...

po drugiej stronie ulicy jest sad ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lindsay80 13:41, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
troszkę mojej, burej jesieni



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:43, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Przed cisy posadziłam żurawki Marmelade - sporo było pustego miejsca, więc na razie tam będą.



____________________
Tu ma być ogród :)
anabuko1 13:44, 23 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Na swidosliwy i ja nabrałam ochoty.
Na wiosnę chcę ze 3 kupić. Jeszcze nie wiem jakie odmiany najlepiej ?
Trawy to masz świetne. Piękne widoczki z nim.
Tym bardziej je podziwiam .Bo ja takich nie mam.
Może kiedyś i u mnie będzie z nimi ładniejszy widok.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
lindsay80 13:47, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229






____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:50, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229






____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies