Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

ziele 22:54, 25 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Budynki projektuje się tak aby przynajmniej jedna zewnętrzna ścian była równoległa do granicy działki, najczęściej do tej granicy przy drodze. U Ciebie tak nie jest, przyjrzyj się na mapie
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 22:55, 25 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Natomiast krawędź rabaty jest równoległa do granicy sąsiedzkiej, na rysunku między schodkami.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 22:58, 25 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Bardzo ładne to zejście, no i taras. Ale chyba się powtarzam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
horcia 23:07, 25 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Z drugiej strony schodów





Tutaj kończy się mniejsza skarpa, schodzi do poziomu 0 ,więc nie ma potrzeby budowania schodów i wspinania się po nich. Z drugiej strony jest podobnie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 23:33, 25 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Jeszcze jedno zdjęcie znalazłam.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ziele 08:00, 26 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Rzeczywiście, teraz widać ukształtowanie terenu. Wiesz, trzymałabym się prostych linii przy tworzeniu rabat. I mimo że dom stoi na terenie wiejskim to jednak ogród uporządkowany, "elegancki" przy samym budynku a nie naturalny (ten raczej poniżej skarpy).
Też będę miała style pomieszane w ogrodzie. Niektórzy mnie "zjedzą". Z zewnątrz od drogi - naturalne nasadzenia, ale jak się wejdzie na posesję kilkanaście metrów w głąb, to "otworzy się" widok na nasadzenia ogrodowiskowe, bardzo uporządkowane.
Ale ładne masz te chodniczki, chyba to zasługa odpowiednich proporcji kostki w dwóch kolorach, taras piękny.
Będziesz chciała osłonić jakoś miejsce do "posiadówek" na tarasie?
Kamienie które ułożyłaś z boku, o dziwo, tak bardzo nie "gryzą się" z otoczeniem. Ale ja bym konsekwentnie powtarzała detale takie jakie już są. To Ty pisałaś, że poziome powierzchnie to takie zrobić jak na chodniku / tarasie a pionowe jak przypory na rogach i ściana budynku / garażu? To dobry pomysł
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ana_art 09:29, 26 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
u mnie też są nie równości, tam gdzie chcieliśmy wyprostować teren daliśmy taką palisadę, ona miała ograniczenia wysokościowe, wiec tam gdzie wyżej a w najwyższym punkcie jest ponad 60cm dawaliśmy gazony bo najtaniej wtedy wychodziły

szczerze to ja bym tam na dole przy sosnach po wyprostowaniu/wzmocnieniu (Niezbyt kosztownymi materiałami) zrobiła rabatę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
lojalna_ 09:36, 26 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
U anny - art widac ze w trudnym terenie to łuki swietnie sprawdzaja zreszta to jest ogrod z nagrodami wiec fachwiec z wielkim doswiadczeniem Ci radzi ) pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
horcia 09:38, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
BARDZO DZIĘKUJĘ. Kamień obok tarasu będzie usuniety podczas zmiany ksztaltu skarpy .Ciekawy jest murek w zimozielonym takie a'la donice.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=138

Podobne ma IWONKA [sama budowała].
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=323

Ogrody które mi się podobają to ogród Any art, Madżenki Zimozielony.....i wiele innych, ale nie chcę juz mieszać sobie w głowie i będę wzorowac sie na tych trzech. Mam jedynie problem z jałowcami które chcę wysadzić ze skarpy obok tarasu i przesadzić na skarpe malą.Jest tam puste miejsce, brzydkie i chciałabym je przysłonić.Rosną tam w rzędzie sosny a potem szpaler grusz ktore chcę zasłonic.Nie wiem czy to bedzie pasowało do reszty rabat planowanych w ogrodzie. Tutaj potrzebuję porady bo sama to chyba nic nie wymyślę. Proszę o pomoc, bo może się uparłam a jalowce tam wcale nie pasują?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 09:45, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
ANA dzięki uloże tam takie gazony w takim samym kolorze jak u Ciebie, będą pasowaly do rogów domu. TYLE RAZY JE WIDZAŁAM I NIE WPADŁAM NA TO , ślepa byłam.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies