Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

horcia 20:59, 24 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Karol99 napisał(a)
Ładnie sosenki


Najładniej wyglądają w zimie,więc mogę się nimi troszkę nacieszyć .Ich los stoi pod znakiem zapytania .Dzieki.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:32, 24 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Wrzesień i styczeń te same miejsca.

aronia (wczesną wiosna będzie wycięta)





Widok z okna







____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 22:47, 24 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
















____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 23:43, 24 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Jaki ogród pasuje do tej scenerii?


Strona zachodnia ; Stare lipy w zachodzącym słońcu


Południe zimą gdy słońce jest nisko.


Pd-W


____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Mysza 14:34, 25 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj Horciu.
Wpadłam się przywitać.Też jestem tutaj nowa.
Idziesz jak burze.Planujesz już rabaty. Ja od nowa dumam, łuki czy proste, 2 pokoje czy 3
Piękne widoki i piekne masz sosny
Będę podglądać.
____________________
Gosia
popcorn 16:16, 25 sty 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej
ale masz cudne widoki z okna! Jutro przejrze calosc i cos podpowiem, o ile cos wymysle
pozdrawiam serdecznie!!
____________________
Mój nowy ogródek
ana_art 16:56, 25 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
chcesz wypełnić ta przestrzeń przy sosnach, ale piszesz, ze może będziesz chciała się ich pozbyć. Od sosen do brzegu skarpy jest 70cm, to niezbyt wiele biorąc pod uwagę, że sosny się rozrosną i to bardzo. Patrzylam dzisiaj na sosny sąsiadów które jeszcze niedawno były takimi pięknymi sosenkami a dzisiaj hmmm ni emieszczą się w ogrodzeniu, wyłażą za siatkę, a to co nie wyszło jest mega zciśnięte. Myślę, ale jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. Obawiam się że za trzy/cztery lata będą sięgały brzegu tej skarpy, więc nie wiem czy jest sens tam coś sadzić.
Rabata przy chodniku - widzę, ze tam są duże umocnienia betoowe, więc też trzeba pomyśleć nad czymś co może tam rosnąć.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Marcin89 17:31, 25 sty 2015


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
A co powiecie o takim pomyśle żeby przed sosnami posadzić kilka sztuk pęcherznicy kalinolistnej 'Luteus' i pozwolić jej rosnąć tak do 2 metrów średnicy i wysokości. W sezonie wypełni odpowiednio przestrzeń i doda koloru.

Po kilku latach jak sosny będą wysokie i prawdopodobnie pozbawione dolnych gałęzi będzie można pod nimi dosadzić kolejne krzewy, czy małe drzewka.

Oczywiście rabata nie kończyła by się na pęcherznicy tylko była by już do chodnika. I tutaj już roślinność dowolnie - byle by ładnie było i pasowało do reszty ogrodu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
ana_art 17:36, 25 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marcin89 napisał(a)
A co powiecie o takim pomyśle żeby przed sosnami posadzić kilka sztuk pęcherznicy kalinolistnej 'Luteus' i pozwolić jej rosnąć tak do 2 metrów średnicy i wysokości. W sezonie wypełni odpowiednio przestrzeń i doda koloru.

Po kilku latach jak sosny będą wysokie i prawdopodobnie pozbawione dolnych gałęzi będzie można pod nimi dosadzić kolejne krzewy, czy małe drzewka.

Oczywiście rabata nie kończyła by się na pęcherznicy tylko była by już do chodnika. I tutaj już roślinność dowolnie - byle by ładnie było i pasowało do reszty ogrodu.
ale tam jest skarpa, od sosen do brzegu skarpy jest 70cm
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
horcia 19:40, 25 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dziękuję za odwiedzinki Kochani. Skarpę chcę wzmocnić murkiem tylko nie wiem jakiej długości. Pod skarpą myślę o trawie a obok chodnika maleńka rabata ze żwirkiem ,buksikami itp. żurawki posadziłabym w takiej odległości aby nie rosły na betonie, blisko chodnika będzie żwir. A co do skarpy ze sosnami to najwyżej podsypię korą i będę je ciąć tzn. nowe przyrosty o połowę. Sosny wtedy są trzymane w ryzach(robiłam tak z nimi wcześniej ale ostatnie 2 lata zaniechałam bo chciałam aby wreszcie mnie osłoniły od zimnych wiatrów)Jak nie spełnią moich oczekiwań to je wy wy wysadzę, albo gdy znajdę coś w zamian, ale to w przyszłości.
natomiast mnie najbardziej zależy na opinii związanej z rabatą jałowcową, gdyż muszę je wysadzić wczesną wiosńą. Jest to związane z pracami przy murku na skarpie tarasowej. Jak już wcześniej pisałam nie wiem czy rabata jałowcowa pasuje w tym miejscu ( na zakręcie)na przeciwko byłaby rabata anina i potem buksikowa z obu stron wejścia .Pytajcie chętnie odpowiem.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies