Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

ana_art 10:16, 26 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
te donice w zimozielonym są piękne, ale materiał koszmarnie drogi, pamiętam bo je rozważałam ale jak mi fachowiec policzył to zmiękłam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
horcia 10:28, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:34, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Może jakiś inny materiał? Myślałam o murze betonowym obłożonym kamieniem jak rogi i ściana domu , ake czy nie będzie to przytłaczająco wyglądalo? Jak dosadzi się rośliny to może nie?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:35, 26 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Teraz musze zmykać. Do wieczorka.Pa.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
kasiakasia 23:38, 27 sty 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 61
Przybiegłam się przywitać horcia i powiem, że bardzo mi się podoba. Ogólny zarys juz jest. A teraz przy współpracy naszych świetnych koleżanek z forum dopieścisz swoje dzieło. Masz super teren, ja uwielbiam takie nierówności, choć nie są łatwe w nasadzeniach ale ciekawe. Buziaczki
____________________
kasi-ogrod-maly-z-pierzastymi-pupilami
Iwk4 00:02, 28 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Horciu, czytam, ze chcesz przesadzić jałowce gdzieś blisko grusz. Nie pamiętam, gdzie czytałam, ale grusze nie lubią blisko mieć jałowców. Jak znajdę o tym info, to ci zalinkuję. Za dużo człowiek czyta i się potem gubi, w którym kościele dzwonili
To twoje zejście z tarasu jest ładne. Podoba mi się. Murki, jak będziesz murować, zrobisz z czegoś taniego, a potem pewnie obłożysz czymś, co pasować będzie do reszty, albo możesz otynkować.
Mi też się podobają te ogrody, co tobie. Co nie znaczy, ze się będzie kopiować rabaty. Chociaż, jakby tak zrobić, to połowa roboty Może jednak ?
Ja jałowca będę w tym roku wycinać. Pozbędę się go bez żalu. Co innego tam posadzę
____________________
Ogródek Iwony II
horcia 08:12, 28 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Iwonko jałowców u mnie cała masa różnej maści i w tym problem.Nie umiem ich wkomponować w rabaty dlatego chciałam je zgrupować w jednym miejscu. Żal, że nie trafiłam na ogrodowisko wcześniej, może obyło by się bez problemów z kłopotliwym nasadzenien. Grusze koniecznie chcę przysłonić, bo mnie ten widok drażni. Chcę oddzielić część reprezentacyjną( najpierw muszę ją stworzyć) od części użytkowej.


____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Mazan 08:25, 28 sty 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Horcia

Poczytaj o jałowcach w wątku o chorobach grusz. Trochę informacji udzieliłem Tess - Teresce. Może będą przydatne?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
horcia 08:43, 28 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dzięki Mazan a co w zamian proponujesz? Tuje ?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Iwk4 08:45, 28 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A ja znalazłam tu:
Zapobieganie rdzy gruszy to przede wszystkim unikanie sadzenia w pobliżu grusz jałowca sabińskiego, który jest żywicielem pośrednim patogenu powodującego tę chorobę. ...
http://poradnikogrodniczy.pl/rdza-gruszy-zwalczanie-opryski-zapobieganie.php
http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Rdza+gruszy&search_in=posts&commit=Szukaj
A tu są jałowce sabińskie, pewnie takie masz:
http://static.e-ogrodek.pl/fmfiles/imgp1083-juniperus-sabina-jalowiec-sabinski.jpg
Ja mam pięknego, ale postanowiłam go wyciąć - wolę zdrowe grusze
Jałowców Danusia nie poleca, są ładniejsze zimozielone
Masz więc problem.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies