Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

rumiankowa 09:57, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Wpisuję się, właśnie przeczytałam calutki wątek i dodam kilka słów od siebie.

Przede wszystkim się nie ząłamuj! Działkę macie piękną, dużą, z potencjałem. Na plus jest wykończony z zewnątrz domek. Sama mam od groma skarp w ogrodzie, będą od frontu, od boku i jeszcze na tyłach działki bo teren u nas to pagórki/pola i moja działka z jednej strony jest znacznie niżej niż droga, ale znacznie wyżej niż działka za mną i obok mnie. Też mnie to wszystko przeraża i w zasadzie mam podobnie - budżet znikomy i własne ręce do pracy a najgorsze, że nie mamy jeszcze tynku na elewacji ani zrobionego zjazdu do garażu i nie zanosi się na to jeszcze.
Wydaje mi się jednak, że trzeba szukać pozytywów w tym wszystkim. Damy radę

Podpatruję i kibicuję! Jestem wielką fanką Twojej ślicznej elewacji Mam podobny kolor dachu, może zdradzisz mi, jeśli pamiętasz, jaki to tynk/kolory? Jak nam się uda ogarąć to za rok/dwa też będziemy robić elewację i szukam inspiracji
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 10:12, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulinko robimy dojście do domu od furtki bo po deszczach było tyle błota, ze chodzić się nie da.... Troszkę teraz żałuję układu jak to widzę ale klamka juz zapadła i praktycznie wszystko się kończy. Szału nie ma... idziemy po kosztach wiec wiesz jak jest wokół domu mam kostkę acropol grafit z obwodka beżowa a dojście do domu szare oraz miejsce dla samochodów z kamienia jasny granit. Do tych rzeczy mialam dostęp dlatego są i będą u mnie na działce bo: "jak się nie ma co się lubi to cierp ciało"

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 10:18, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Rumianko u mnie cała działka spadkiem a do tego dziwnym bo górny np prawy róg wysoko i spadek idzie w dolny lewy róg co tworzy pochyłość... skarpy w tym wypadku poza jedną ściana domu są wszędzie

Wiem, że dam radę ale też wiem, że lekko nie będzie. Nie mam też wyobraźni co do ułożenia roślin i choćbym nie wiem jak rysowała to nic to nie daje. Jestem wzrokowcem i musze cos realnie widzieć aby zrozumieć jak to będzie wyglądało u mnie. najbardziej przeraza mnie front domu bo nie wiem ja go zagospodarować.... z reszta sobie poradzę.

Poza ty ciężko coś tworzyć na tablecie a do laptopa nie ma dostępu.... buuu i tak to wygląda u mnie.

Teraz lecę do Ciebie...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 10:31, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Rumiankowa całą elewacja na caparolu łącznie z kolorkiem wybieranym z palety ral-owskiej. Jak znajdę numery kolorów napiszę Ci. ..
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Efffa 10:37, 22 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
KasiaW76 napisał(a)
Ewelina faktycznie z bliska jesteś
Glebogryzarka wjechal bo znajomy ale powiedział, że w innym wypadku nie ma mowy. Szkoda mu noży na kamieniach a to tania rzecz nie jest.
Może wjedziesz do mnie jak będziesz przejazdem? Mieszkam na przeciw Policji

Och, dziękuje, kiedyś Cie nawiedzę, dzis jadę ale spieszno mi.Ha ha Ty tez nie masz daleko do mnie, gdy ogarnę mój teren, zapraszam Cie na kawkę na tarasie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
KasiaW76 10:50, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
To moja skarpa przy małym tarasie na wysokości ok 60 cm i będę ją zabezpieczala gazonami. Nie chce robić spadków aby nie obsadzac nieustannie iglakami czy innymi roślinami. Tam gdzie czarna szmata będę mogła cos dać ozdobnego...


To lewy bok tego tarasu z goreczką...



I prawy bok tarasu z goreczka, która musze dopiero ładnie uformować jak te wcześniejszą. Ni estetyczna łączy mi się z dużą skarpa i jakoś jest trudniejsza do przygotowania.
Ten odległy róg dzialki będzie ścięty i tam chce wysokie iglaki i może coś lisciastego dla kontrastu. Coś na wzór sąsiada na przeciwko. Rosną sobie tam już 3 sosny czarne.



Działka sąsiada - jest piękna a Ja mam piękny widok



To widok na wprost długiego tarasu od południowej strony, a te pola to kamienie do usunięcia po 2-gim juz grabieniu.
1,5 metra od płotu jest sznurek z wydzieloną rabatą i moje pytanie czy to nie za mało? Może 2 m powinnam dać?



Cześć rozrywkowa i dla drzewek i krzaków owocowych.


Chodniczek się robi...


Chciałabym mieć wszystko w ...... tak jak mój kot

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 11:03, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Tak z innej beczki. Jestem przerażona. Moje róże okrywowe przyszły mi jakiś czas temu w takim stanie, że nie wiem czy wzejdą. Sądziłam je następnego dnia od dostarczenia. Ich pędy są jakby wysuszone, delikatnie zwiędnięte bo pomarszczone. Sprzedawca zapewnił, że się pozbierają ale jak patrze zaczynam mieć obawy.

Pozostałe róże typu Novalis, parole czy herkules wyglądają obiecująco
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Juzia 11:14, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Jakiej wielkości masz trampolinę? I jakiej firmy? Szukam właśnie czarno-zielonej, bo na niebieskie patrzeć nie mogę
Może być na priv.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dajana 12:15, 22 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Poskakałabym sobie na tej trampolinie nie powiem Twój kiciuś to taki cwaniaczek jak moje, na mięciutkim się zawsze wykładają, ale zmieniają miejsce do snu co drugi dzień. Lubią być wysoko , kto wyżej to rządzi, ten z parteru już nie podskoczy , Mnie się podobają twoje nierówności i ta skarpa przy tarasie .Ona jest bardzo urokliwa Zobaczysz kiedy ją obsadzisz jaki urok będzie .Rosliny poukładaj od najwyższych do najniższych W taki sposób wszystkie wyeksponujesz .Żałuje ze nie mam takiej skarpy przy tarasie .Kiedy się odbudujesz finansowo zrób po bokach tarasu pergole, obsadz pnącymi (do wyboru np. róże clematisy itd.) Będziesz miała intymnie i romantycznie. Wiatr zatrzyma się na niej i nie będzie przeciągu .Z czasem możesz przykryc daszkiem ,takim przejrzystym i na głowę nie będzie padać .Zasuszoną róże reklamuj nie daj sobie wcisnąć niepełnowartościowego towaru .Mogę podać ci nazwy sprawdzonych szkółek na których nigdy się nie zawiodłam .Pędzisz z robotami. Mieszkam już czwarty rok a jeszcze nie mam chodniczków ani pojazdu pod garaż. Uparłam się na kostke granitowa i czekam na przypływ gotówki jakos mnie pieniądze nie lubią wiec lezy sobie gruba guma zamiast chodnika póki co. Przez brak kostki nie mam ładnego zakończenia rabat, czekają na krawężniki bo one będą zakończeniem boku rabat .Zawsze czegoś brak aby zakończyć jeden etap. Przez to nic nie ma należytego wyglądu .Trudno na razie musi tak być .Słoneczko świeci więc życzę ci dobrego dnia
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
KasiaW76 17:23, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Juzia witaj. Trampolina kupiona w decatlonie... największa..... ale wymiarów nie znam przetrwała zimę wiec jest OK

Dajana miałam dwa ale jednego nam chyba ukradli...myślałam, że łez nie będzie końca...
W wakacje na mazury jadę po nowego, tez kotkę a do tego siostrę kocurka Bolusia
Odkuwanie finansowe potrwa latami, jak kredyt spłace. Do tego czasu wszystko będzie powierzchowne i kupowane w małych ilościach i małe

Jeśli chodzi o róże, to już wysłałam wiadomość do sprzedawcy informując go, że jeśli do tygodnia nic się nie zmieni towar będzie reklamowany. Boje się, że może mi zarzucić złe przygotowanie podłoża.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies