Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Dorota123 13:18, 06 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ten trawnik to ja bym z zamkniętymi oczami brała do siebie, jest cudowny.
Przy studni musiałam usunąć wszystkie rośliny i posiałam trawkę. Podlewałam co dzień, no i radość.... pojawiają się wschody. Trawka rośnie, wraz z moim zadowoleniem. I co? Odwiedza ten mój świeżutki kawałek trawniczka kilka razy dziennie kret. Załamka
Może jakieś skuteczne porady na tą krecią robotę masz, bo ryją mi w całym ogrodzie. Do tej pory w tym roku nie wchodziły na trawnik, trzymały się rabat.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
waldek727 15:13, 06 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jeśli na Ogrodowisku ktoś byłby zainteresowany i przygotowany na podobną murawę, to chętnie udzielę rad i wskazówek. Nie musi to być aż tak duża powierzchnia. Taki trawniczek to prawdziwa wizytówka ogrodu.
Dorotko. Na krety to nic Ci nie poradzę. Ja z nimi jak i z innymi zwierzątkami które mnie odwiedzają żyję niemalże w symbiozie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
frezja 15:55, 06 maj 2020


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Chętnie Waldku skorzystam z Twoich rad ...zawsze są bardzo cenne.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
deszczowymaj 21:13, 06 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
waldek727 napisał(a)
Jeśli na Ogrodowisku ktoś byłby zainteresowany i przygotowany na podobną murawę, to chętnie udzielę rad i wskazówek.


Waldek do mnie pijesz ?

a tak na serio Piękny trawnik ,jak marzenie .aż strach chodzić po takim
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
oliwka 21:20, 06 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
widzę, że ktoś się pomylił i na boisku do piłki postawił dom, zamiast linie dorysować: TRAWNIK ŻYLETA!!!!!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Nowa12 22:27, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Waldek a poradzisz coś na trawnik, w którym są pędraki?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
TomaszZ 06:45, 08 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Waldku
ale wypieszczony ten Twój trawniczek, perfekcja w każdym calu,
oby jak najdłużej był w takim stanie
aniad 17:51, 11 maj 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Witaj Waldku,
Mam pytanie odnośnie gnojówki z pokrzyw i sobie pomyślałam, kto jak kto, ale Waldek będzie wiedział
Nastawiłam gnojówkę, ale po 2 tygodniach jest jakaś taka niemrawa. Nie śmierdzi, ma tylko zapach butwiejących liści, coś jak stara woda z wazonu. Nie pieniła się, mogłam ją normalnie bez rewolucji żołądkowej przelać do pojemników. Liście się ładnie rozłożyły, ma taki zielono-brązowy kolor. No i tu rodzi się pytanie: czy można ją stosować bez rozcieńczenia, tak jak po 1-2 stania, czy należy "to coś" traktować jak gnojówkę właśnie i rozcieńczać. Coś mi się zdaje, że przez chłodną pogodę i zimne noce fermentacja zwyczajnie nie ruszyła...
____________________
mini ogród Ani D
aniad 17:52, 11 maj 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
A! I jeszcze jedno pytanko- czy stosowałeś kiedyś gnojówkę z bananów lub inną formę nawozów z bananów do roślin kwitnących?
____________________
mini ogród Ani D
deszczowymaj 18:03, 11 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
aniad napisał(a)
Witaj Waldku,
Mam pytanie odnośnie gnojówki z pokrzyw i sobie pomyślałam, kto jak kto, ale Waldek będzie wiedział
Nastawiłam gnojówkę, ale po 2 tygodniach jest jakaś taka niemrawa. Nie śmierdzi, ma tylko zapach butwiejących liści, coś jak stara woda z wazonu. Nie pieniła się, mogłam ją normalnie bez rewolucji żołądkowej przelać do pojemników. Liście się ładnie rozłożyły, ma taki zielono-brązowy kolor. No i tu rodzi się pytanie: czy można ją stosować bez rozcieńczenia, tak jak po 1-2 stania, czy należy "to coś" traktować jak gnojówkę właśnie i rozcieńczać. Coś mi się zdaje, że przez chłodną pogodę i zimne noce fermentacja zwyczajnie nie ruszyła...


Ja nie Waldek ..ale co tam

Gnojówka z pokrzyw ma właśnie taki zapach,starej wody z wazonu

Twoja może delikatniejsza ..może mniej pokrzywy dałaś w stosunku do wody ?(ja pełne wiadro pociachanej pokrzywy ,lekko przygniatam i zalewam do pełna wodą) Każdy też ma inny próg wrażliwości na zapachy , jak dla mnie ona wcale aż tak mocno nie śmierdzi..gnojówka z podagrycznika ,ta ma kopa

Rozcieńczyć musisz na pewno 1do10..lepiej dać mniej niż za dużo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies