Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

daszum 14:11, 25 sty 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Roma zaglądam do Ciebie, żeby sprawdzić, czy Ty już wiejska kobieta jesteś ale doczytałam, że jeszcze trochę musisz poczekaćżyczę zdrowia i sił.

Ja mieszkam 2,5 roku, kuchnia jest dopiero od miesiąca, o reszcie nie wspomnę, ale widok roślinek za oknem rekompensuje mi wszystkie braki
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 16:00, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Piękna ta Twoja Komendówka!
Cały wątek zobaczę wieczorem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gruszka_na_w... 20:18, 01 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Podczytuję, że krety Cie najechały. U mnie ryły tylko w młodym, jednorocznym trawniku. Teraz subtelnie buszują na niektórych rabatach. Tłumaczę sobie, że być może wyjadają larwy opuchlaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 21:11, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podczytuję, że krety Cie najechały. U mnie ryły tylko w młodym, jednorocznym trawniku. Teraz subtelnie buszują na niektórych rabatach. Tłumaczę sobie, że być może wyjadają larwy opuchlaków.


Ja sobie tłumaczę, że wyżarły pędraki chrzącza majowego. Na zdrowie nawet im mówiłam (tym kretom) stojąc na jednej nodze między dwoma kopcami

I pomyślałam sobie własnie, że nie odwdzięczają mi się te chrabąszcze majowe. Za dziecięcia lubiłam jak łaziły mi po rękach (takie śmieszne uczucie drapanka). I nie zamykałam ich w pudełkach od zapałek .

Ot, bądż tu dobry
____________________
Komendówka
roma2 21:43, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszko, zgodnie z zalecaniami będę ciąć cisy. Obiecuję, nie, by Ci obiecać, ale by miec ładne cisy. W zeszłą sobotę podjechałam na chwilę i buuuuuu, jeden cis prawie leżący. Dziursko z jednej strony. Rzuciłam się jak stałam w resztki śniegowe i diupka, ziemia zmarznięta, dziursko jest, cis najprawdopodobniej wypadnie. Olać kolana me.
____________________
Komendówka
Waclaw 21:47, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Roma, przeczytałem Twój watek od deski do deski.
Twoja Komendówka bardzo przypomina charakterem moje Holzmile tylko u Ciebie ładniej, więcej roślin. Żurawie mnie zachwyciły tak jak moje zachwycają mnie wiosną u mnie.
Twój wątek jest wyjątkowo radosny. Jeśli pozwolisz zaznaczę do stałego oglądania
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
roma2 21:58, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wacławie Jak można nie pozwolić po takiej recenzji?

"Nasza" parka żurawi, drugą zimę nie odleciała. Ciągle je widujemy. I ja nie wiem czy to powód do radości, czy nie. Mam jakieś podskórne odczucie, że coś nie tak. Obym się myliła.
____________________
Komendówka
Waclaw 22:09, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
roma2 napisał(a)
Wacławie Jak można nie pozwolić po takiej recenzji?

"Nasza" parka żurawi, drugą zimę nie odleciała. Ciągle je widujemy. I ja nie wiem czy to powód do radości, czy nie. Mam jakieś podskórne odczucie, że coś nie tak. Obym się myliła.


To dziwne, że zostają. Według mojej wiedzy powinny odlatywać we wrześniu lub październiku do "ciepłych krajów". Jak one przetrwają mrozy? Czym się żywią? Oby przetrwały. "Moje", niestety są tylko przelotem. Mam łęgi dookoła ale chyba rolnik im przeszkadza traktorami( pole w pobliżu).
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
roma2 22:36, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Waclaw napisał(a)


To dziwne, że zostają. Według mojej wiedzy powinny odlatywać we wrześniu lub październiku do "ciepłych krajów". Jak one przetrwają mrozy? Czym się żywią? Oby przetrwały. "Moje", niestety są tylko przelotem. Mam łęgi dookoła ale chyba rolnik im przeszkadza traktorami( pole w pobliżu).


Zostają i są. Wierzę w ich mądrość
____________________
Komendówka
Waclaw 22:42, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
roma2 napisał(a)


Zostają i są. Wierzę w ich mądrość


Oby przetrwały
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies