Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

sylwia_slomc... 22:43, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Być może jedno z nich nie może odlecieć w tak daleką trasę, a że są sobie wierne do śmierci to zostaje cała para.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 22:54, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie, w okolicy sporo takich przypadków. Od paru lat. Nie ma zim, są żurawie.
____________________
Komendówka
Waclaw 22:55, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
To może być właściwe wytłumaczenie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Toszka 00:27, 02 lut 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
roma2 napisał(a)
Toszko, zgodnie z zalecaniami będę ciąć cisy. Obiecuję, nie, by Ci obiecać, ale by miec ładne cisy. W zeszłą sobotę podjechałam na chwilę i buuuuuu, jeden cis prawie leżący. Dziursko z jednej strony. Rzuciłam się jak stałam w resztki śniegowe i diupka, ziemia zmarznięta, dziursko jest, cis najprawdopodobniej wypadnie. Olać kolana me.


Może nie padnie. Może wystarczy w marcu (jak ziemia odpuści) spionować biedaka, dziurę zasypać, dobrze podlać. Trzymam kciuki i wierzę, że cis wytrwa chwilowe niedogodności
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 09:44, 02 lut 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Romciu serdecznie dziękuję za życzenia i z całego serducha odwzajemniam wszystkie ciepłe słowa i myśli ❤

Co do żurawi to w zeszłym tygodniu był artykuł i podawali ile procent więcej zostaje bocianów i żurawi. I nie były to małe liczby. Tak więc chyba nie ma się czym martwić, zwłaszcza jak piszesz nie tylko ta para w okolicy została. Ptaki są mądre i kalkulują gdzie wydatek energetyczny będzie mniejszy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Waclaw 20:50, 02 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anka_ napisał(a)
Romciu serdecznie dziękuję za życzenia i z całego serducha odwzajemniam wszystkie ciepłe słowa i myśli ❤

Co do żurawi to w zeszłym tygodniu był artykuł i podawali ile procent więcej zostaje bocianów i żurawi. I nie były to małe liczby. Tak więc chyba nie ma się czym martwić, zwłaszcza jak piszesz nie tylko ta para w okolicy została. Ptaki są mądre i kalkulują gdzie wydatek energetyczny będzie mniejszy.


Zarówno żurawie jak i bociany są bardzo dobrze przyjmowane w Polsce. Bocianom ludzie zakładają gniazda aby tylko je do siebie sprowadzić. Żurawie to ptasia arystokracja.Oby ich jak najwięcej zostawało. No i szkopuł w tym aby przetrwały.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
BasiaLT 18:56, 03 lut 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
W mojej okolicy też sporo żurawi zostało. Parę dni temu widziałam na niebie ogromny klucz dzikich gęsi. Albo tak szybko wróciły albo wcale nie odleciały.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Waclaw 21:49, 03 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
BasiaLT napisał(a)
W mojej okolicy też sporo żurawi zostało. Parę dni temu widziałam na niebie ogromny klucz dzikich gęsi. Albo tak szybko wróciły albo wcale nie odleciały.


I u nas klucze gęsi widać. Nocują na jeziorze a w dzień przelatują na rzepak
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
mikina34 12:58, 04 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Żurawie i u nas się pojawiły, że im w doopki nie zimno
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 22:34, 04 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Z chrabąszczy majowych robiłam sobie kiedyś radio w pudełku po zapałkach.
W ogrodzie ich nie mam. Obraziły się.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies