Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 19:47, 11 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
makadamia napisał(a)
Roma, a co Ty tu tak narzekasz? Niby projektowania nie ma, ogrodu nie ma, a jak zdjęcia pokażesz, to jednak przyjemnie
Stipy ślicznie Ci rosną. Ja jednak się z nimi pożegnam. U nie strasznie się rozkładają.


A ja nie narzekam Asiu. Ja jestem bardzo zadowolona, że mam kawałek ziemi do grzebania. Chciałam tylko uświadomić Basi, że są tu setki wątków, w których znajdzie i wiedzę i inspiracje ogrodowe. A mój wątek opisała dyplomatycznie Toszka Sipa ma sie u mnie dobrze, bo ma piasek i słońce. Nie wygniwa (tfu tfu) i ładnie sie rozsiewa. Lubię ją, bo ja lubię rośliny, które u mnie chcą rosnąć
____________________
Komendówka
roma2 19:50, 11 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976

Moniu Basiu nie wygonię, no co Wy? Idę pozaglądać do Was co z tymi drzewami
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 19:55, 11 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
roma2 napisał(a)


A ja nie narzekam Asiu. Ja jestem bardzo zadowolona, że mam kawałek ziemi do grzebania. .........bo ja lubię rośliny, które u mnie chcą rosnąć

I tego sie trzymamy i przy tym zostajemyDo tego ten kawałek ziemi ostatnio mocno wyładniał za Waszą przyczyną Romeczko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 19:58, 11 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dla Toszki. Kupiłam takiego bidoka za całe 5 zł. Jesienią w LM, gdy mąż wybierał śrubki, a mnie to znudziło. Taki szarakuł przesuszony trochę, ale wyjęłam go z donicy, pogmyrałam w korzeniach i stwierdziłam, że nic nie ryzykuję dokonując zakupu. No, nie licząc wydanych pięciu złotych. Wsadziłam go tamczasowo, bo to już początek grudnia był w ziemię kompostową na rabatce przyszłej pod domem. Ja wiem, że dopiero wiosną okaże się czy żyje, ale jakby żył, to jak go ciąć? I czy ciąć? I czy podlać jakimś korzonkiem?




____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:01, 11 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Romeczko gdyby nie żył to już bys widziała, bo by zasechł albo zbrązowaiał, a skoro igły zielone i żywe to i on dycha
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 20:04, 11 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
sylwia_slomczewska napisał(a)
Romeczko gdyby nie żył to już bys widziała, bo by zasechł albo zbrązowaiał, a skoro igły zielone i żywe to i on dycha


No właśnie nie jestem pewna , czy nie padnie znienacka. Iglaki tak lubią poudawać żywe. Ale gałazki sprężyste na razie. Wiem bo wczoraj macałam. Zdjęcie też z wczoraj.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 20:29, 11 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Żyje, żyje i to całkiem wyraźnie. Kiedy mu ziemia w stópkach rozmarznie, to w korzonki pazurkami wepchnij mu garść superfosfatu. To sprzyja powstawaniu tych drobniutkich korzonków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 21:27, 11 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dragonka napisał(a)

Nie wiem czy Roma nas nie pogoni ze swojego wątku ale dziękuję za poradę. Wiesz, dla mnie ekspansywność rośliny to na razie zaleta- cokolwiek, co chce mi urosnąć, a co mi się podoba tak bardzo, może się panoszyć do woli
p.s Na ryneczku- w sensie oczywiście jakiegoś bazarku miejskiego/wiejskiego?

To jak Roma pozwala to tylko szybko odpowiem, że dokładnie tak, siedziała kobitka z kwiatkami, paczę krwawnik kichawiec więc nabyłam droga kupna
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Basilikum 21:41, 11 lut 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
o malo nie przeoczylam choinki
a wrocilam sie, bo chcilam poczytac cie marudzaca koslawy watek powiadasz, zaraz jakiegs bacika wyciagne z kieszeni

Sliczne sa Twoje rabatki i nabieraja dojrzalosci z roku na rok i powiewu
a nowy nabytek za 5 zl niech rosnie zdrowo nie mam pojecia jak ciac, ja z tych co sie lapy trzesa na mysl o cieciu
lubie takie okazje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anabuko1 09:44, 12 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
BasiaLT napisał(a)
Romuś u mnie też prace idą wolno. Brak czasu no i kasy przede wszystkim. Ale co się odwlecze...

He,, he,, to ja też jestem w tym samym klubie :0
pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies