Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 19:45, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Makusia napisał(a)
Zdjęcia istotnie oddają całe piękno niezliczonych kluczy ptactwa wszelakiego

Co do cisa- jest szansa, że będzie żył. Mój był trup, a tu nagle wstał z grobu- za Twojego trzymam kciuki!

Nic tam, zostało czekać.
____________________
Komendówka
roma2 19:53, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszka napisał(a)
Roma, tak karczować drzewka i krzaczki potrafi tylko karczownik...Trzeba dziada pogonić!!!!




Toszko, będę gonić, choć wiem, że łatwo nie będzie. Z jednej strony łąka koszona co prawda, a później wyjadana przez krówki, ale z drugiej śliczna dzicz, nie niepokojona przez ludzi. I stamtąd najprawdopodobniej ten dziad przychodzi na wyżerkę. Podobnie nornice. Tosiu zajrzyj u mnie na 232 stronę i napisz co z nabytkiem za 5 złotych.
____________________
Komendówka
roma2 19:55, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
mikina34 napisał(a)
Romciu, piękny masz ten brzeziniak zazdraszczam okrutnie i te ogniste derenie... miodzio


Mnie też sie podoba . I podoba mi się, że nawet jak nie moge dłużej pojechać, to rośnie sobie swobodnie i nawet łączka ładna sie robi jak nie koszę.
____________________
Komendówka
roma2 19:58, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dragonka napisał(a)
Ależ te brzózki Twoje Romo piękne te nóżki mają, śliczne są

Klucze ptactwa zwiastują wiosnę,dobrze, że takie wieści niesiesz, ja już słyszę ( wespół z kukuryku sąsiadowego kogutka) jak zaczynają kwilić rankiem zbyt wczesnym Brzydko sobie wtedy mruczę do poduszki o pierzastych braciach i siostrach ale co zrobić..natura, Pani, natura się budzi


Jakbyś zobaczyła jakie ołówki cieniutkie wsadzałam . To wielka zaleta brzóz doorenbos, że właściwie od początku mają śliczne białe nóżki.
Natura niech się budzi powoli. I świergoli i pieje. Nakryj sie poduchą
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 19:59, 19 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pomysł ciekawy na tą ścieżkę z dekielkami, u Madzi w ogrodzie z Wilkiem jak mnie pamięć nie myli są takie dekielki które są dekoracyjne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 20:08, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie Sylwuś, dekielki będą schowane na rabatach. One okropne są . Ścieżka trawiasta ma sie wić między dekielkami. Tam jest szerokość ok 1,2 m.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 20:23, 19 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Roma, nie musisz rysować w programie komputerowym. Weź zwykłą kartkę w kratkę i długopis. Narysuj miejsce przyszłego płotu, furtki, bramy, nanieś obrys budynku i zaznacz na nim okna. Podjazd już pewnie jest. Zaznacz, gdzie te dekle. To trzeba kompleksowo rozplanować, połączyć ciągi komunikacyjne frontu z resztą ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 20:36, 19 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Haniu, żeby to wyrysować, to musiałabym znać dokładnie wszystkie wymiary, odległości. A nie znam . Bez tego nie ma sensu planowanie. Pomierzę jak pojadę. Ta ścieżka, będzie uczęszczana sporadycznie. Do ogrodu prowadzą drzwi z kuchni, drzwi tarasowe z salonu i drzwi tarasowe z sypialni. I na codzień, nie będzie potrzeby tam chodzić. Teraz też tylko goście tam chodzą. No i pies. My nie. My wprost z podjazdu do domu. I ona (ta przyszła ścieżka) ładnie przechodzić będzie obok brzeziniaka na trawkę w ogrodzie . Poza tym będzie miała za zadanie wyznaczyć linie rabat. Pomierzę i narysuję com tam umyśliła.
____________________
Komendówka
Mgduska 21:04, 19 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
roma2 napisał(a)
No cóż, "boku se nie wyrwę" i tak staram się spokojnie podchodzić do tych strat. Dziś nic nie robiłam, tylko "obłaziłam" dziłkę. Nawet męża budująca karmnik nowy, się zainteresowała, czemu tak łażę i nic nie robię. Łażenie takie, w kółko, tam i z powrotem . A ile myśli i planów .


U mnie obchód zawsze obowiązkowy. Każda roślina musi zostać odwiedzona. Czasem stoję długo w miejscu, kombinuję. Może jak się ma ogród na miejscu, na co dzień, obchód nie jest taki ważny. Ale jak się ma z doskoku - to pierwsza rzecz, rodzina do dom - ja do badyli. I jak już odwiedzę i przejrzę wszystko, zawsze, niezmiennie stwierdzam - za mało mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gosialuk 22:35, 19 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Madziu robię dokładnie jak ty. I moja rodzinka podobnie. Tydzień czy dwa robią ogromną różnicę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies