Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 13:43, 08 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


ja też kupowałam w tym tygodniu, już drugi raz w sezonie - z mączki byłam bardzo zadowolona.


A podrzuciłabyś mi link? i hemoglobinę też stosujesz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Toszka 15:08, 08 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najlepiej przez al. kupować, bo mączka bazaltowa to nadal mało znana rzecz doprowadzająca sprzedawców w CO do wytrzeszczu oczu. Hemoglobinę mozna ewentualnie kupić w hurtowni mięsa.

Mączką można posypywać rosliny. Ślimaki nie lubią. Działa do tylko do deszczu

Mączka nie przemieszcza się w glebie. Trawnik po aeracji i wertykulacji można przesiewając przez skrzynkę na warzywa obsypać kompostem z obornikiem. Trawnik i tak nawozimy to mu aż tak mączka nie jest niezbędna.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 17:11, 08 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Toszka napisał(a)
Najlepiej przez al. kupować, bo mączka bazaltowa to nadal mało znana rzecz doprowadzająca sprzedawców w CO do wytrzeszczu oczu.
Przetestowałam, pojechałam u nas do bardzo dobrze zaopatrzonego, dużego, działającego od lat CO, pytam o mączkę bazaltową, a pani patrzy na mnie z dziwną miną i mówi: "Cooo?" Dolomit mieli Mączkę na all zamówiłam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
lojalna_ 17:16, 08 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
pisze do Ciebie meila drugi tydzien moze wreszcie wieczorem dzis dam rade ))

)))buziol)
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jolanka 17:29, 08 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Reniu, szalona kobieto, ja już w sen zimowy powoli zapadam a Ty sadzenie uskuteczniasz
Mączkę b. kupowalam u siebie w sklepie ogrodniczym ale znaleziona gdzieś w czelusciach magazynu przez jednego z pracownikow. Właścicielka sklepu nie wiedziala o co chodzi
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jankosia 18:43, 08 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Monika
Pytaj ile chcesz takie rozważania pociągają za soba kolejne informacje a przeciez o to chodzi aby wiedziec coraz więcej i by to służyło naszym ogrodom ... posadzić rośliny to nie wszystko ... trzeba tak o nie dbać aby zdobiły ogród a nie tylko "odhaczyły się" w nim ...


Święta racja
Dałam się dzisiaj ponieść i kupiłam w końcu brzozę White light- tą na którą zachorowałam w zeszłym roku. Jest dużo dużo mniejsza od moich dorenbosów ale chyba pójdzie w miejsce gdzie planowałam dokupić jeszcze jedną- także nie szukam już jakby co Docelowa wysokość podobna więc chyba nie będzie się jakoś mocno gryzło mam nadzieję Teraz najchętniej wszystkie dorenbosy bym na te zamieniła ale czasu nie cofnę- trzeba nowe miejsca wymyślić A mój małżonek zakochał się (trzymaj się)... w nieszpółkach Myślałam że padnę Faceci to są jednak nieobliczalni Bywają przynajmniej
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 19:36, 08 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Dziewczyny sadzę tuje odpowiem później
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
iwonkap 19:44, 08 paź 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
ren133 napisał(a)
Dziewczyny sadzę tuje odpowiem później


latarnie masz nad głową ?
AnnaCh 21:31, 08 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Tuje? A mało masz jeszcze szmaragdowo?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Sebek 21:41, 08 paź 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
jankosia napisał(a)


Święta racja
Dałam się dzisiaj ponieść i kupiłam w końcu brzozę White light- tą na którą zachorowałam w zeszłym roku. Jest dużo dużo mniejsza od moich dorenbosów ale chyba pójdzie w miejsce gdzie planowałam dokupić jeszcze jedną- także nie szukam już jakby co Docelowa wysokość podobna więc chyba nie będzie się jakoś mocno gryzło mam nadzieję Teraz najchętniej wszystkie dorenbosy bym na te zamieniła ale czasu nie cofnę- trzeba nowe miejsca wymyślić A mój małżonek zakochał się (trzymaj się)... w nieszpółkach Myślałam że padnę Faceci to są jednak nieobliczalni Bywają przynajmniej


Musiałem wogooglac nieszpulke...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies