Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

KasiaW76 01:18, 18 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zagajanka napisał(a)


To powzdychajmy razem - Eeeech... ile tych chwastów znowu mam jutro do wyrwania... Mszyca na różach... Zakupy ze wczorajszej wizyty w ZC nie posadzone... Ogród nie podlany... Ciężkie jest życie każdego ogrodnika


Zerknij am do Twojego wątku i ponownie wzdycham masz róże w odcieniach takich jak Ja uwielbiam no i w ilościach, których Ci zazdroszcze Będę zgapiała odmiany
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Zagajanka 20:18, 18 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaW76 napisał(a)


Zerknij am do Twojego wątku i ponownie wzdycham masz róże w odcieniach takich jak Ja uwielbiam no i w ilościach, których Ci zazdroszcze Będę zgapiała odmiany


A zgapiaj, Kasiu, do woli Po to zamieszczam tu zdjęcia swoich różyczek, byście mogli je porównać i wybrać odpowiednią dla siebie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:32, 18 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Idąc dalej wzdłuż mojej różanki można spotkać takie oto okazy:

Bloom of Ruth Harknessa - trochę nie wypalił kolor (miał być jaśniejszy), ale kształt kwiatów i krzaczka jest wspaniały



Pride and Prejudice (znowuż Harkness). Swoja drogą uwielbiam Jane Austin i tę jej książkę. A Colin Firth w ekranizacji jest boski! Ta jego mokra koszula mmmm



Barbados (hodowca Interplant) - kwiaty jak małe różowe gwiazdy:



Sebcio Kneipp Austina - malutki na razie (sadzony jesienią z gołym korzeniem):



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
polinka 20:57, 18 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zagajanka napisał(a)



Czarny bez jest piękny.
Zastanawiam się, czy z jego walorów "gospodarczo-rolnych" da się coś wyciągnąć? Czy jesteśmy skazane tylko na walory estetyczne?


Sok z czarnego bzu jest bardzo dobry na przeziębienia.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zagajanka 21:32, 18 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Troche mocniejszego (jak dla mnie ) różu - Giardina Tantau:



Bremer Stadtmusikanten Kordesa - na razie trochę mnie rozczarowała wiotkością pędów (a ma to być niby róża parkowa) i rozmiarem krzaczka, do tego kwiaty słabo znoszą deszcz:



NN z poprzednich stron okazała się być niczym innym jak Boule de Neige ("Bulka"). A myślałam że rośnie u mnie przy wykuszu... Chyba koncepcja się zmieniła i w ostatniej chwili zamieniłam ją przy sadzeniu miejscami z Tineke:

Zarówno Bulka, jak i Mme Hardy są dla mnie wzorem elegancji wśród róż - ta porywająca biel, ta czystość i rozpoznawalność kształtu róż historycznych!

Mme Hardy:


Duchesse de Montebello - kolejna historyczna róża u mnie. Ładna jest.


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:41, 18 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
polinka napisał(a)


Sok z czarnego bzu jest bardzo dobry na przeziębienia.


Poza tym, Wikipedia podaje: "Kwiaty bzu czarnego wraz z fenkułem włoskim i anyżem gwiaździstym stanowi podstawowy składnik włoskiego likieru sambuca".

I bardziej zatrważające: "Owoce bzu czarnego nie nadają się do spożycia na surowo. Jednak z dojrzałych owoców można robić konfitury, dżemy, kisiele, soki, wino, można je także suszyć. Zawierają cukry, witaminy (głównie B i C), kwasy organiczne i inne związki[4]. Muszą być jednak dojrzałe i ugotowane, gdyż gotowanie usuwa zawartą w nich truciznę."

Chyba jednak poprzestanę na estetyce.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:52, 18 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ostatnia porcja róż na tę chwilę:

Kosmos Kordesa - Bardzo przyjemny kwiat w rozkwicie:



Wedding Piano (cóż za zielonkawy odcień!) już za chwilkę:


Pashmina - lubię ją coraz bardziej:


Winchester Cathedral - liście już złapały plamistość! a kwiat mógłby być bardziej trwały:


I takie oto cudo dla odmiany mam - Ballerina Bentalla:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kamajla 22:37, 18 cze 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
polinka napisał(a)


Sok z czarnego bzu jest bardzo dobry na przeziębienia.


a nalewka jeszcze lepsza
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
lindsay80 10:47, 19 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zagajanka napisał(a)


Ewo, spoko - cała przyjemność po mojej stronie Chętnie zobaczę czy "mój typ" sprawdzi się przy Twojej ławeczce. I coś czuję że jak już załapiesz "różanego bakcyla" na 2 Artemiskach się nie skończy hahaha.

Ja przynajmniej leczyć sie z tego na razie nie zamierzam Odwrotnie - popadam w uzależnienie: dzisiaj zamówiłam kolejne osiem do moich 54... W tym będzie druga purpura - Tradescant (mam już Falstaffa). Reszta - jak zauważyłaś - bladawce i pastelowe róże. Będę je od czasu do czasu pokazywać w miarę rozkwitu. Na razie bawie się w kolekcjonera. Jesienią będę się zajmować selekcją


widzę, że kolejna zakręcona na różowo

Ja też chcę kupić Artemis i piękna ta Wedding Piano!

A powinnam zacząć od przywitania się - bedę zaglądac, bo czuję, że powstanie cudny ogród
____________________
Tu ma być ogród :)
Zagajanka 15:54, 19 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kamajla napisał(a)


a nalewka jeszcze lepsza

Pozostalo mi znalezc w poblizu znawce robienia nalewek
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies