Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:49, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
Ha ha Ciebie ta choroba ogarnęła na całego, ciekawe czy to uleczalne
działkę masz wielkości jak dla mnie idealnej, moja połowę mniejsza- za mała, chciałabym większy warzywnik no i miejsca brakuje na zachcianki
No a róże- piękne...
Artemis- jak dla mnie idealna, ale to już wiesz zamówiłam te duże, dam znać jak przyjdą
Karen Blixen- na zdjęciu nie wydaje się tak śnieżna jak podają w opisie a tej czystej bieli się właśnie bałam...
Wedding piano- czytam że nigdzie jeszcze nie kwitnie, no to może być jej słaby punkt ale jak zakwitnie może zrobić furorę
inne równie piękne, właściwie ciężko wskazać fawotyta
rozumiem że to Twoja kolekcja bladawców masz też ciemnoróżowe czy specjalnie szukasz jasnych?

jeszcze raz dziękuję za pomoc, doceniam ile czasu poświęciłaś na poszukiwania
zapraszam na kawkę na ławeczce


Ewo, spoko - cała przyjemność po mojej stronie Chętnie zobaczę czy "mój typ" sprawdzi się przy Twojej ławeczce. I coś czuję że jak już załapiesz "różanego bakcyla" na 2 Artemiskach się nie skończy hahaha.

Ja przynajmniej leczyć sie z tego na razie nie zamierzam Odwrotnie - popadam w uzależnienie: dzisiaj zamówiłam kolejne osiem do moich 54... W tym będzie druga purpura - Tradescant (mam już Falstaffa). Reszta - jak zauważyłaś - bladawce i pastelowe róże. Będę je od czasu do czasu pokazywać w miarę rozkwitu. Na razie bawie się w kolekcjonera. Jesienią będę się zajmować selekcją
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Gabisia napisał(a)
Zagajanko, ale masz piękną kolekcję róż


Miło mi, Gabisiu, że zajrzałaś.
Gonię was z Marzenką z ilością róż w ogrodzie W sumie to dzięki waszym ogrodom nabrałam chęci (i pewności ze potrafię) wyhodować sobie kilka róż ))))
Teraz za waszym przykładem uczę się układać kompozycje z nimi, ale daleka droga przede mną i moim Ogródkiem...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
kasia_w 22:54, 17 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
pokazuj , pokazuj !czekam z niecierpliwością i pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
jazzy 22:59, 17 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Piękna kolekcja różana
Czarny bez też posiadam od niedawna Lubię go
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
polinka 23:05, 17 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Możesz zdradzić gdzie kupiłaś meble tarasowe? Krzesła mają regulowane oparcie?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zagajanka 23:13, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jazzy napisał(a)
Piękna kolekcja różana
Czarny bez też posiadam od niedawna Lubię go



Czarny bez jest piękny.
Zastanawiam się, czy z jego walorów "gospodarczo-rolnych" da się coś wyciągnąć? Czy jesteśmy skazane tylko na walory estetyczne?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:18, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
polinka napisał(a)
Możesz zdradzić gdzie kupiłaś meble tarasowe? Krzesła mają regulowane oparcie?


Paulinko, IKEŁA Krzesła mają regulowane oparcia. I można dokupić sobie siedziska-poduszki. Ale nie polecam, bo kupiliśmy i leżą: nikt nie ma za bardzo ochoty przed każdą planowaną/nieplanowaną burzą ich odwiązywać i chować przed deszczem, a chyba nieprzemakalne nie są.

Krzesła i stoliczki są w porzo. Stół za duży. Miał stać na placyku grillowym pod namiotem (też kupionym do kompletu w I.), ale nie zdążyliśmy przykręcić tego ostatniego do kostki. Przyszła wichura i namiot wylądował na płocie po przeciwnej stronie ogrodu, poskręcany, więc do kasacji niestety. Postał całe 3 dni. Eeeh.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:20, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasia_w napisał(a)
pokazuj , pokazuj !czekam z niecierpliwością i pozdrawiam



Już za chwileczke, już za momencik
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:40, 17 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Geoff Hamilton Austina - jest piękny, jak nie pada i jak nie grzeje mocno słońce. W innych przypadkach - leży, nie otwierając się zasycha/gnije, albo się przypala...




Wisley 2008 też Austina - malutki na razie krzaczek, sadzony z gołym korzeniem w marcu - już kwitnie.


Polarstern Tantau - wielkie białe kwiaty z zielonkawym odcieniem, ale krzaczek trochę niesforny na razie - wypuścił jedną długaśną łodygę i tak se wygląda:


Summer Memories Kordesa:



Mme Figaro Delbarda - całkiem przyjemna, choć mało znana, róża:



Chantal Thomass Guillota: okazała się być jak na razie okrywową (później pokażę krzaczek) - z trudem zrobiłam zdjęcie kwiatka (leżeliśmy z nim razem na ziemi ):


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Lamaze 00:01, 18 cze 2015


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
przepiękne róże!!
Uwielbiam takie bladoróżowe.
____________________
Moje ogrodowe puzzle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies