Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 00:17, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
też teraz tam kupiłąm Amazon Mist bo mi się spodobał taki zwiewny stipopodobny, a teraz mam z nim problem bo ma niebieskawy odcień i mi z niczym nie pasuje, trochę pochodzi po rabatach zanim znajdzie stałe miejsce


Ja ją dałam na rabacie z zielonymi żurawkami, hortensją Anabell i rózanecznikami - czyli wśród zieleni, i jakoś się komponuje.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:21, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Edit napisał(a)
Piękna kolekcja róż pamiętasz wszystkie odmiany czy masz ściągawkę śliczne są wszystkie. Pozdrawiam


Dzięki.
Na razie jeszcze pamiętam która to która, ale ściągawkę też mam (zawieszki oraz pliczek z informacją gdzie są posadzone, kolor, hodowca... - tak, na wszelki...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:35, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A zapodam takie tam widoczki lawendowe, by nie było, że same róże są u mnie:




Fioletowe okazały się być w dwóch odcieniach, biała jeszcze w pąkach (muszę ją rozsadzić, bo już jest w zdecydowanym ścisku), no i w końcu zakwitła różowa lawenda - najniższa ze wszystkich i najbardziej delikatna.

Poza tym dzień dzisiejszy był bardzo pracowity:
okulkowałam bukszpany,
popryskałam wszystkie rózę na mszycę (plaga straszna - nawraca co 2 tygodnie),
posadziłam trawki i szałwię z Casto (wg mnie to Deep Purple, ale może się mylę)
powyrywałam trochę chwastów
popryskałam miedzianem patisony, pomidory i winogrona (jakiś mączniak chyba mi się przyplątał)
poskracałam pędy winorośli i powyłamywałam "wilki"
uzupełniłam plamy na trawniku azofoską (nierówno mi się sypnęło 2 tygodnie temu i teraz to niestety widać)
podlałam nawozem co nieco, by lepiej rosło
sypnęłam niebieskie granulki na ślimole - działają!
i coś tam pewnie jeszcze o czym nie pamiętam

Idę już to wszystko odsypiać, bo w krzyżu mi strzela i mam bąble na dłoniach od cięcia.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kuba 07:04, 21 cze 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ale się narobiłaś, mam aż wyrzuty bo ja wczoraj leniuchowałam
widoki z lawendą cudne, czy z tyłu za trawnikiem to podwyższona rabata? czy murek? ciągle mało zdjęć dajesz, muszę chyba się wybrać na wizję lokalną
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
KasiaW76 08:22, 21 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Azofoska tez źle sypnełam i nie potrafię wyrównać teraz tego bledu... trawa rośnie jak szalona w tamtych miejscach...

Zdradz mi proszę co to za krzaczki na pierwszym zdjęciu za lawenda tak samo jak na drugim zdjęciu ?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
noemi 09:39, 21 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Też chciałam zapytać o tą roślinkę obok lawendy ?

mój trawnik jest tragiczny w tym sezonie, zagłodzony , azofoski się boję , bo długo się rozpuszcza. Pojadę dzisiaj po szybki efekt dywanowy , pada , to idealny moment na nawozy

kiedy umawiamy się na kawkę w ZC?
____________________
ogród magdalenka
Zagajanka 21:39, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaW76 napisał(a)
Azofoska tez źle sypnełam i nie potrafię wyrównać teraz tego bledu... trawa rośnie jak szalona w tamtych miejscach...

Zdradz mi proszę co to za krzaczki na pierwszym zdjęciu za lawenda tak samo jak na drugim zdjęciu ?


No ja się zastanawiam nad siewnikiem / rozsiewaczem ręcznym, a może takim na baterie? - ponoć równomiernie wtedy wychodzi. Sąsiad ma na kółkach i nie jest do końca zadowolony, mówi właśnie, że ręczny byłby lepszy. I do tego dobrze wziąć nawóz z niebieskimi granulkami (Hydrocomplex?) - wtedy dobrze widać gdzie się sypnęło.

Krzaczki za lawendą to:
1. laurowiśnia wschodnia Otto Luyken; mam ją jeszcze z innej strony domu:

2. turzyca Graya (fajne maczużki) - w zbliżeniu:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:44, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
noemi napisał(a)
Też chciałam zapytać o tą roślinkę obok lawendy ?

mój trawnik jest tragiczny w tym sezonie, zagłodzony , azofoski się boję , bo długo się rozpuszcza. Pojadę dzisiaj po szybki efekt dywanowy , pada , to idealny moment na nawozy

kiedy umawiamy się na kawkę w ZC?


Za lawendą albo laurowiśnia, albo turzyca Gray'a - napisałam wyżej

Ja stosuję nawozy granulowane, ale mam rozprowadzone nawadnianie, albo właśnie jest pora deszczowa jak teraz. W innym przypadku może nawóz w płynie podłączony do węża z wodą by pomógł?

Kawka w ZC - chętnie. Proponuj termin, postaram się dopasować.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:06, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
Ale się narobiłaś, mam aż wyrzuty bo ja wczoraj leniuchowałam
widoki z lawendą cudne, czy z tyłu za trawnikiem to podwyższona rabata? czy murek? ciągle mało zdjęć dajesz, muszę chyba się wybrać na wizję lokalną


Wczoraj małżonek sie zajmował dzieciem, więc w końcu miałam prawie cały dzień dla siebie, czytaj: na ogród

Z tyłu za trawnikiem, a zasadniczo po kole wokół trawnika, jest podwyższony teren, podpierany murkiem z łupku granitowego. Stwarza to wielopiętrowość krajobrazu i trochę powiększa wizualnie teren.

Zilustruję to widoczkami, a na wizję lokalną, ależ oczywiście, zapraszam (nie zwracamy uwagi na trawnik, jest skoszony w połowie, bo zaczęło padać)




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:12, 21 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Przednie rabaty - "japońska" i kulkowe:





Kulki oczywiście krzywe, ale i tak jest lepiej niż poprzednim razem.
Jeszcze z dwa cięcia i wejdę we wprawę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies