Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 00:17, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Robaczek napisał(a)
Witaj Janeczko
Jak ładnie Ci na imię! Różane wątki wyczuwam na odległość, więc siłą rzeczy musiałam w końcu do Ciebie trafić
Zgromadziłaś już niezłą kolekcję, ale masz piękne rabaty do obsadzenia, więc nie dziwię się szaleństwu
Mamy sporo wspólnych odmian, z nowo planowanych szczególnie polecam Will & Kate - ma bardzo trwały kwiat, jak na angielki i pięknie powtarza. Shakespeare oczywiście bezkonkurencyjny, moja ukochana purpura
Pozdrawiam serdecznie różomaniaczkę


Witaj, Kasiu Kobieto o pięknym ogrodzie

No bawię się na razie w kolekcjonerstwo różane, u Ciebie natomiast widzę, że jest coraz mniej róż, a coraz wiecej traw...
Takiej ilosci krzaczków się pozbywasz, to co sobie zostawiasz?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:19, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
topolanka napisał(a)
To ja mam pytanie do różomaniaczek Co sądzicie o róży Gertrude Jekyll? Przeglądam wątki różane na Ogrodowisku i jakoś na nią u nikogo nie napotkałam. Nie lubicie jej?


Witaj, topolanko.
Dla mnie za ostry troche ten jej róż, dlatego nie mam.
Marzenka ma i chyba poleca
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:26, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)
Różany watek Zaznaczam do niespiesznego oglądania


Część, Renato,
widzę, ze wśród swoich rożyczek masz sporo tych co i ja
Też muszę na spokojnie pooglądać wszystkie Twoje okazy i powzdychać do tych, których jeszcze nie mam a mieć chcem
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Robaczek 00:34, 31 sie 2015


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Zagajanka napisał(a)


Witaj, Kasiu Kobieto o pięknym ogrodzie

No bawię się na razie w kolekcjonerstwo różane, u Ciebie natomiast widzę, że jest coraz mniej róż, a coraz wiecej traw...
Takiej ilosci krzaczków się pozbywasz, to co sobie zostawiasz?


Janeczko,
Mam z czego redukować, uwierz mi
Ponad 300 krzaczków, 170 odmian.
A ogród jest w dalszym ciągu różany w charakterze, tylko teraz nastała pora innych gatunków i częściej pchają się przed obiektyw
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Zagajanka 00:40, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Zaniemówiłam po przeczytaniu listy roz Czekam na Twe opinie i doswiadczenia, bedzie u kogo pytać a miże nawet kiedys obejrzec na zywo

Chyba tez musze wreszcie moje róze skatalogować


Marzenko, no nie mów, ze Ty masz mniej róz niż ja
właśnie jestem bardzo ciekawa Twojej różanej listy.

Oczywiscie, chętnie podzielę sie swoimi doświadczeniami z moją różanką.
Na żywo - wpadnij kiedyś do mnie na kawkę chociaż w przyszłym roku pewnie bedzie wiecej u mnie do obejrzenia.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:44, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
abiko napisał(a)
Masz spory ogród nie mały i bardzo duże pole do popisu. Niesamowita kolekcja róż, podziwiam.. mając gdzie można sadzić ach.. masz dużo jasnych i białych odmian, zapisuję wątek, będę korzystać z Twoich obserwacji jeśli pozwolisz


Cześc, Agnieszko, coś mi się zdaje, ze w moim sporym ogrodzie juz niedługo też miejsca bedzie brakować. Już teraz coraz częściej się zastanawiam gdzie upchać kolejną zachciankę, a chciejstwa się, o koszmar!, wcale nie chcą sie kończyć.

Ale, ale: mam na szczęście tzw. "dobre ręce" znajomych, które ewentualnie "przytulą" co niektóre moje nieudane eksperymenty
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 00:47, 31 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Robaczek napisał(a)


Janeczko,
Mam z czego redukować, uwierz mi
Ponad 300 krzaczków, 170 odmian.
A ogród jest w dalszym ciągu różany w charakterze, tylko teraz nastała pora innych gatunków i częściej pchają się przed obiektyw
Pozdrawiam serdecznie!


no i zagadka została rozwiązana

170 odmian! Szkoda, ze nie ma tu na forum emotki z opadającą szczęką...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
05:57, 31 sie 2015
300 krzaków ..tez widziałam te fotki Robaczka i nie tylko cudne!

Zagajanko... czytam że na twojej liście są takie co ci nie spasowały...napisz które ...możliwe, że uchronisz kogoś od ekerymentowania na trudnym materiale
topolanka 06:46, 31 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2015
Posty: 64
Zagajanka napisał(a)
Witaj, topolanko.
Dla mnie za ostry troche ten jej róż, dlatego nie mam.
Marzenka ma i chyba poleca
Rzeczywiście, intensywny ten róż, ale jaki piękny krój płatków I zapach mooocny!
W ogóle nie mam doświadczenia z różami i tak szukam trochę po omacku jakiejś odmiany, która nadałaby mi się na środek rabaty przed domem (wystawa południowo-zachodnia, odrobinkę drzewa ocieniają).
Dołączam do prośby eee-taam
Pozdrówka.
____________________
Agata - ... "Pangloss zaś powiadał niekiedy do Kandyda: - Wszystkie wydarzenia wiążą się z sobą na tym najlepszym z możebnych światów [...]. — Masz słuszność, odparł Kandyd, ale trzeba uprawiać nasz ogródek”.
Madzenka 21:46, 31 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zagajanka napisał(a)


Witaj, topolanko.
Dla mnie za ostry troche ten jej róż, dlatego nie mam.
Marzenka ma i chyba poleca


Owszem Gertruda miewa czasami ostrzejszy róż, ale w upały jest bledsza.


Katalog róż zrobię jesienię, gdy dotrą kolejne a częśc wyeksmituję
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies