Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Anda 14:14, 16 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Hej, masz wspaniałą kolekcję róż. Ciekawa jestem, jak się będą u Ciebie rozwijać. Podoba mi się też rozkład ogrodu z tym podwyższonym murkiem. Swietnie to wszystko u Ciebie wygląda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 19:05, 16 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Koniecznie zdezynfekuj glebę pod Kiku. Tak samo miałam z amanogawami, zaschły w ciągu kilku dni, tył ko wtedy było mokre lato.
Moja hortensja limelight rosnąca w korzeniach pissardi tak samo miała w ubiegłym roku, kwiaty szybko zbrązowiały, były małe, pogubiła liscie. Myslalam ze padanie, ale w tym roku pieknie odbiła.


Marzenko, dzięki za słowa otuchy w przypadku hortensji. Też liczę, ze w przyszłym roku odbiją, bo niestety w tym sezonie, przyznaję bez bicia, niedopilnowałam podlewania i zasuszyłam.

Napisz mi proszę tu, albo u siebie (bo tam też zadałam to pytanie), czym radzisz zdezynfekowac glebę przy wymianie Kiku - podlewaniem z jś środkiem?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:09, 16 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Hej, masz wspaniałą kolekcję róż. Ciekawa jestem, jak się będą u Ciebie rozwijać. Podoba mi się też rozkład ogrodu z tym podwyższonym murkiem. Swietnie to wszystko u Ciebie wygląda


Witam u mnie, Ewo, i dziękuję za komplement.
Też jestem bardzo ciekawa co to bedzie w kolejnym sezonie: wszystko rośnie jak na drozdżach, i już zaczyna jako-taki mi się podobać, ale i tak bez jesiennej rewolucji się nie obejdzie - przekombinowałam i za bardzo poeksperymentowałam w niektórych przypadkach.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:20, 16 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dzisiaj w końcu było trochę jakby mniej gorąco, więc zabrałąm się do roboty: 4 nowości różane posadzone (Darcey Bussel, Comtesse de Segur, Prince, Charming Piano). Jak widać, zdecydowałam się gdzie-nigdzie posadzić też purpurowe róże, by ogród nie był zbyt mdły. Kocham bladawce, ale są potrzebne też czasem mocniejsze akcenty.

Posadziłam też kupione ostatnio wrzosy, a na jednym wrzosowisku musiałam zrobić totalną demolkę, ponieważ nie postarałam sie w zeszłym sezonie i posadziłam je za ciasto. Przez to oczywiście, część wrzosów mi padła, więć przesadzałam i wymieniałam:



Tu już ładniej, bo te rosną prawie w całości z zeszłego roku:


Fajne są te jaskrawo-zielone wrzosy:


A tu dodałam kilka krzaczków do różaneczników z trzmieliną i bukszpanami:


Takim oto sposobem "upchałam" swój hurtowy zakup
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kuba 20:17, 16 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Wiesz że Twoje róże niezmiennie mi się podobają, jeszcze z wrzosami- pięknie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 20:18, 16 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Widziałaś moją Artemis? Może nie obficie ale kwitnie, cieszę się nią jak dziecko
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
inka52 20:22, 16 sie 2015


Dołączył: 02 mar 2012
Posty: 30
Witaj przeczytałam całe Twoje wątki , obejrzałam piekny ogród rózany i jestem nim oczarowana, piekne odmiany róz / niewiem w którj szkólce można kupic róze Harkensa po prostu piekne , będę często Cię odwiedzać , nie zawsze znacząć ,ze jestem / NIEDALEKO CIEBIE/
Madzenka 20:39, 16 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ziemie dezynfekowałam Previcurem i Topsinem- podlewałam kilka razy glebe . Ale zrobiłam sporą przerwe w sadzeniu w poblizu.
Gdzie kupiłas Charming Panio?


Darcey'a dzisiaj przesadziłam, jak padnie będe płakać.... Ale za zadne skarby nie pasował mi do Burgundy Icberg aż zgrzytałam zębami!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zagajanka 22:13, 18 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
Wiesz że Twoje róże niezmiennie mi się podobają, jeszcze z wrzosami- pięknie

Ewo, bardzo mi miło słyszeć, że nie na próżno was męczę swoją "różyczką" i że komuś to (oczywiście poza mną hehe) jednak się podoba Co do wrzosów - mam nadzieję, że tym razem już nic nie schrzaniłam i większość przeżyje

Kuba napisał(a)
Widziałaś moją Artemis? Może nie obficie ale kwitnie, cieszę się nią jak dziecko


Widziałam, oczywiście piękne som

Kiedy kolejne różane zakupy?

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:27, 18 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka52 napisał(a)
Witaj przeczytałam całe Twoje wątki , obejrzałam piekny ogród rózany i jestem nim oczarowana, piekne odmiany róz / niewiem w którj szkólce można kupic róze Harkensa po prostu piekne , będę często Cię odwiedzać , nie zawsze znacząć ,ze jestem / NIEDALEKO CIEBIE/


Witaj również wątek na szczęście niedługi, wiec za dużo czasu nie straciłaś

Róże Harknessa mają we Floribundzie: z ich asortymentu na razie jestem stanowczo oczarowana Chandos Beauty - przepiękna róża. Niestety większości ciekawych odmian Harknessa w Polsce się nie dostanie, więc zamawiałam bezposrednio na ich stronie z dostawą pocztą do Polski. Oczywiscie mowa o "golaskach".

"Niedaleko mnie" to znaczy jak blisko? Sąsiadkami jesteśmy?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies