Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:40, 18 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Ziemie dezynfekowałam Previcurem i Topsinem- podlewałam kilka razy glebe . Ale zrobiłam sporą przerwe w sadzeniu w poblizu.
Gdzie kupiłas Charming Panio?

Darcey'a dzisiaj przesadziłam, jak padnie będe płakać.... Ale za zadne skarby nie pasował mi do Burgundy Icberg aż zgrzytałam zębami!


No to w weekend chyba czeka na mnie karczowanie Kiku i odkażanie gleby po nim... Nie wiem kiedy będę tam sadzić coś nowego, na razie nie mam czasu szukać

Charming Piano wzięłam internetowo we F. - mieli jeszcze krzaczki w donicach. Mam Wedding Piano (całkiem-całkiem, ja Ci powiem) i jestem ciekawa jak Charming się uda. Ale to pewnie dopiero w przyszłym sezonie, bo sadziłam chwilę temu.

Co do Twoich rewolucji - jak zawsze jestem pełna ich podziwu, no i życzę, by Darcey i Gospel dobrze się zadomowili na nowym miejscu.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:23, 24 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jeszcze trochę róż:

Generous Gardener Austina - kwiat przypomina piwonię, a krzaczek może dorastać do 3 metrów, wg mnie kwiat jest bardzo nietrwały; zobaczymy co będzie w kolejnym sezonie:



Rosa Belmonte Harknessa - blady liliowy róż w wielkich rozetach na sztywnych pędach:



Prześliczny herbaciany Alexandre Pouchkine (Prince Jardinier/Schloss Ippenburg) Meillanda:



Troszkę rozczochrana różowiasta Savoy Hotel Harknessa:



I brzoskwiniowa Rose de Tolbiac Kordesa - ładny kształt kwiatka - takie zawijaski, ale ten kolor mi trochę nie konwieniuje do reszty...

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:48, 24 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Żeby nie było, ze tylko bladawce...

Jest tu też purpurowy Falstaff Austina:




są też wyraziście różowe kwiaty Kurfurstin Sophie Meillanda:



i drobnej Granny Poulsena:



Kochana Wedgwood Rose Austina - kolejna różo-piwonia :


i jeszcze jedna blada piękność o obfitym kwitnieniu - Margaret Merril Harknessa, cudem odnaleziona w lokalnym Obi tej wiosny:


Mam też inne purpury - Prince, Darcey Bussel, Tradescant, ale posadzone niedawno, więc na razie małe krzaczki (chociaż kwitnące ) więc do pokazania w czasie późniejszym.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 22:08, 25 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33493
Piękne róże pokazujesz.

Co do Rose de Tolbiac to mnie ona rozczarowała. Tu u nas niedaleko odbywała się półroczna wystawa ogrodowa i na jej cześć Kordes wyhodował tą róże. Tolbiacum to łacińska nazwa miejscowości, która odpowidzialna była za tą wystawę. Pomagałam tam trochę i wiem, że róża ma długie przerwy w kwitnieniu. Poza tym wypuszcza długie, sztywne pędy, bo chce się piąć. A Ty chcesz ją jako pnącą czy krzaczek? Dużo ludzi na nią narzekało wtedy. Sorry.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaW76 22:11, 25 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Roze wspaniałe. .. Można się w nich zakochać. ..
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Madzenka 23:43, 25 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Purpury będziemy wspólnie podziwiać za rok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zagajanka 08:54, 26 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Piękne róże pokazujesz.

Co do Rose de Tolbiac to mnie ona rozczarowała. Tu u nas niedaleko odbywała się półroczna wystawa ogrodowa i na jej cześć Kordes wyhodował tą róże. Tolbiacum to łacińska nazwa miejscowości, która odpowidzialna była za tą wystawę. Pomagałam tam trochę i wiem, że róża ma długie przerwy w kwitnieniu. Poza tym wypuszcza długie, sztywne pędy, bo chce się piąć. A Ty chcesz ją jako pnącą czy krzaczek? Dużo ludzi na nią narzekało wtedy. Sorry.


Masz całkowitą rację co do Rose de Tolbiac: ma spore przerwy w kwitnieniu, co mi się już nie podoba (oprócz tego jej koloru). Pędy wypuszcza, ale na razie nie masakrycznie wielkie - jest to teraz dosyć równomiernej wysokości krzaczek (sadzony jesienią zeszłego roku):


A co do tego, że to jest róża pnąca, to wiedziałam - jest posadzona przy ogrodzeniu właśnie dlatego - chciałam tam zainstalować jś kratownicę, by przywiązywać jej pędy, ale chyba w ogóle muszę wymienić różę...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 08:56, 26 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaW76 napisał(a)
Roze wspaniałe. .. Można się w nich zakochać. ..


Ja już się poddałam - jestem całkowicie zakochana: nie ma sensu się opierać ich urokowi

A jezeli do tego ślicznie pachną (co niektóre), to potrafią doprowadzić do pewnego stopnia euforii hehe
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 08:59, 26 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Purpury będziemy wspólnie podziwiać za rok


Dokładnie.

Rozglądam się ciagle za nowymi odmianami purpury, ale wybór jest naprawdę niewielki... Chodzi mi oczywiście o wyrazistą purpurę, gdzie Darcey na razie jest najjaśniejszy.

Natomiast na 100% mam w planach na jesień jeszcze Williama S.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kuba 09:22, 26 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Liczyłaś ile odmian liczy Twoja kolekcja?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies