Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:43, 16 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anbu napisał(a)
Zajefajnie z cisami będzie

inka74 napisał(a)
Rabatka bardzo fajnie się zapowiada. Wiosny już nie mogę się doczekać.

Dzięki dziewczyny, tez nie mogę się doczekać wiosny - roślinki pod rabatę w większości pozamawiane. Tylko cisów jeszcze musze stacjonarnie poszukać. Ale to pewnie w marcu/kwietniu.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:00, 25 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A myślałam, ze tej zimy obejdzie się bez kopczykowania... Niestety rzeczywistość znowu okazała się brutalna - przed nami cały tydzień z mrozami do -13 w nocy i do -7 w dzień.

Wczoraj okopcowałam większość róż (w ramach testowych nie okryłam kilku ADR-owców) i poprawiłam wpół rozwiane kopce przy różach sadzonych na jesieni. Poszło 8 50-litrowych worków z ziemią. W markecie udało mi dostać niezamarzniętą tylko ziemię do wysiewów , dobre i to.

Posadziłam do doniczek i podlałam bulwy dalii i agapantów (są na razie w garażu z niewielkim dostępem słońca). Za tydzień lub dwa zajmę się wysiewami sadzonek pomidorków i takich tam innych.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 11:16, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to miałaś roboty, a roboty z różyczkami. Ja mam małą śnieżną kołderkę, trochę kopczykowałam w styczniu, ale nie specjalnie wysoko. Zobaczymy

Na dalie też mam chętkę, bo niezawodne z kwitnieniem i nie szkoda mi ich ścinać do wazonu jako nielicznych kwiatów z ogródka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
gosika67 11:46, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
No plany niezłe, ja mam okopczykowane róże od Ciebie, reszta różnie, zobaczę które przetrwają, aż się boję co będzie wiosną czy odbiją, bo luty daje nam w kość.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
bleebla 14:12, 28 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Hej
____________________
Aga - Mała eLeczka
Zagajanka 19:38, 01 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
No to miałaś roboty, a roboty z różyczkami. Ja mam małą śnieżną kołderkę, trochę kopczykowałam w styczniu, ale nie specjalnie wysoko. Zobaczymy

Na dalie też mam chętkę, bo niezawodne z kwitnieniem i nie szkoda mi ich ścinać do wazonu jako nielicznych kwiatów z ogródka

Ja długo uważałam dalie za takie "wiejskie", babcine kwiatki, ale przekonałam się, że jednak pasują też do mojego ogrodu, najbardziej te pomponowe. No i baardzo długo kwitną nawet zaczynając od końca czerwca...







____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:39, 01 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
gosika67 napisał(a)
No plany niezłe, ja mam okopczykowane róże od Ciebie, reszta różnie, zobaczę które przetrwają, aż się boję co będzie wiosną czy odbiją, bo luty daje nam w kość.

Trzymam kciuki, by bez większych strat się obeszło

bleebla napisał(a)
Hej

Hola hola wróciłaś na dobre?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:52, 01 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wracając do mojego ulubionego różanego tematu: David Austin właśnie pokazał 3 nóweczki na rok 2018!
Będą to:

różowa ślicznotka Mill on the Floss, nazwana na cześć powieści angielskiej pisarki George Eliot

brzoskwiniowa panienka Emily Bronte, imienniczka angielskiej autorki "Wichrowych Wzgórz"

słoneczna dzieweczka Tottering-by-Gently - jej nazwa pochodzi od serii mini-komiksów Annie Tempests o typowym angielskim poczuciu humoru


Wszystkie z opisu są bardzo zdrowe.
Mi się najbardziej podoba ta pierwsza, pewnie za jakiś czas będę na nią polować. Gdzie tylko dodatkowe miejsce znaleźć???
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Ewik 20:03, 01 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka , juz zaczynasz kusić? ☺☺pierwsza śliczna i nawet bym miejsce dla niej miała

Jak zima u Ciebie? Zaczyna odpuszczać?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Zagajanka 20:21, 01 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ja? kusić? Ależ oczywiscie że tak!
Co prawda, raczej tym razem poczekam na nią na spokojnie, ale jakies marzenie mieć trzeba!

Zima u nas jeszcze na całego - teraz -9C, w nocy do -12C. Juto i w sobotę już trochę lepiej, ale nadal do -2C w dzień
Dopiero w niedzielę będzie juz odwilż i dalej z górki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies