Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 20:28, 09 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Jak zwykle piękne wybrałaś, szczególnie różowe. A najbardziej podoba mi się chyba Jerzy. W dodatku tak się składa, że monarchia brytyjska to moja druga pasja

Jurek ma być miniaturką na przód rabaty. Oby nie okazał się krwisto-czerwony... nie zniosę tego
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:32, 09 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Bede poglądać nóweczki- angieleczki , jak będą sie sprawować , a Jamesa w końcu nie wziełaś ?

Nie mam na nią miejsca i tak do końca mnie nie porwała. Na Floss też już nie - będę coś kombinować = wydawać...
Myślałam jeszcze o Imogen, ale to chyba już na jesień albo w kolejnym sezonie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:33, 09 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Milka napisał(a)

Mam 3 te cisy, fajnie kolumnowo rosną

Irenko, napisz proszę gdzie kupowałaś te cisy - też muszę poszukać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 11:04, 14 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pogoda masakryczna - w miniony weekend cieplutko do +17C, na kolejny - prognoza do -4C w dzień... Ciekawe, co z roślin przeżyje te amplitudy temperaturowe...

A ja już zdążyłam trochę podziałać w ogrodzie: przycięlam kilka roz z przodu i na rodkowej oraz hortensje drzewiaste i kilka bukietowych, poczyściłam żurawki (liście mocno przymarzły), powycinałam miskanty i byliny w części ogrodu. Podwiązałam pnące roze na rodkowej i winorośl w warzywniku.
Małż wyciął pędy jeżyn, na których były w zeszłym roku owoce.
Opryskałam miedzianem owocówke i roże na okrąglej rabacie.

Oprócz żurawek podmarzły mi czosnki roseum oraz jakieś inne drobne - zrobiła sie z nich galaretka. Mocno dostały po liściach truskawki. Podmarzły też świeże pączki róż, które już zdążyły ruszyć z wegetacją - ciekawe, czy się odbudują ze śpiących..
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 11:09, 14 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kwitną iryski i krokusiki:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Milka 11:55, 14 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Już odpisałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
_Martini_ 14:30, 14 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)
Podmarzły też świeże pączki róż, które już zdążyły ruszyć z wegetacją - ciekawe, czy się odbudują ze śpiących..

No, tego właśnie się najbardziej obawiam. Bez nich początek lata będzie u mnie smętny. A ja z miedzianem się wahałam w weekend, teraz pada, a za chwilę będą minusy. Kurdę, jak to się wszystko opóźni. Byle te opryski były później skuteczne.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ewik 10:01, 15 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Imogen też mnie ciekawi , narazie fotek nie ma zbyt wiele .krokusy masz wypasione u nas może z 1 2 cm mają. Pogoda totalnie zwariowana , na weekend nawet -11 C w nocy pokazuje.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Rench 01:53, 17 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zagajanka napisał(a)
Po tych tygodniowych ekstra mrozach niespodziewanie skrada się do nas wiosna...
Już kolejna szkółka roślin mnie poinformowała o planowanej wysyłce. A ja: że jak to? już czas na sadzenie? Na razie posiałam już pomidorki, bakłażany i pepino - zobaczymy co z tego wykiełkuje.

W weekend trzeba bedzie zacząć coś ciąć i w miarę mozliwosci pryskać owocówkę miedzianem / syllitem - później może wszystko tak szybko ruszyć z kopyta, ze czasu zabraknie.
Ciekawe, jak róże przeżyły ten atak zimy...

Z nowości tym razem ograniczyłam się do naprawdę niewielkiej ilości krzaczków:
Guirlande d'Amor
Vanessa Bell
King George I
Chantal Merieux
Ledreborg
The Mill on the Floss (przyjedzie wprost od Austina, yupi!)

i na zapłocie Variegata di Bologna oraz Mme Plantier.


Gdzie Ty kupujesz te wszystkie cudeńka ?
Naprawdę niewielką ilość kupiłaś
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zagajanka 15:44, 17 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

No, tego właśnie się najbardziej obawiam. Bez nich początek lata będzie u mnie smętny. A ja z miedzianem się wahałam w weekend, teraz pada, a za chwilę będą minusy. Kurdę, jak to się wszystko opóźni. Byle te opryski były później skuteczne.

Marti, kolejny weekend ma być już jakoś w miarę - jeszcze będzie chwila na miedzian. Warto go zastosować (pomimo owocówki - to raczej mus - jest dopuszczony nawet do upraw ekologicznych) też na róze - działa prewencyjnie na mączniaka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies