Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 20:55, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Kurcze, rysunek profeska ja nie mam tych miniatur hortensji, ale niskie są tez Bombshell, Dart’s Little Dot, moze ktoś coś o ich przebarwianiu podpowie Bombshell, to kojarzę, ze ktos z forum miał

Dart’s Little Dot zapisana!
Z innej strony, jak mają mało słońca, to ponoć gorzej się wybarwiają (co u mnie będzie pożądane).
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:56, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
O i jest już pomysł zwizualizowany.

Hortensja Le Vasteival - to okazała gruba hortensja, mocno cięta słabo kwitnie.

Ale w temacie hortensji to jest Bożena na Forum.

Bobo jest naprawdę fajna.

No tak - poczytałam Bożenki Hortensjadę (dzięki za przypomnienie) i znalazłam, ze Bobo jest dosyć kapryśna i że raczej lubi słońce.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:59, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
UlaB napisał(a)
Z malutkich hortensji podpowiem jeszcze odmiane Polestar oraz Little Lime (jesli nie wspominałyscie o nich). Troche wieksza jest Pastelgreen. Nie doczytałam jakie sa wymagania odnosnie kwiatów, ale Polestar relatywnie długo sie nie przebarwia (ale mam ją dopiero 1 sezon) i wg moich krótkich obserwacji jest rozmiarów Bobo. Great Star jest duża. Moi sąsiedzi mają 6-7 letnią - na moje oko krzak jest wielkosci Limki.

Polestar też zwróciła moją uwagę
śliczna jest, ale na razie chyba mało opinii na jej temat, bo chyba to jakaś świeżynka?
Little Lime chyba za zielona... ale jeszcze pomyślę nad kolorystyką. Dzięki!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:11, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Mam 2 wątpliwości - jak chcesz prowadzić cisy? Nie umiem ich tu takich pojedynczych wkomponować. Jakoś cisy fastigiata kojarzą mi się z takimi ich większymi zgrupowaniami obok siebie niż po 1 sztuce i czymś w formie murków. Tak po 1 sztuce w zimie mogą wyglądać dziwnie jak cała reszta będzie niska. I druga sprawa - zastanawiam się nad wrzosami - one lubią słońce i kwaśną ziemię. A tu przy końcu rabaty może być tego słońca mało ze względu na cień domu. Pokazywałaś wrzosy u siebie z różami i jest to piękna kompozycja, której ci trochę zazdroszczę i zastanawiam jak ty to robisz na glinie bo u mnie zdychają. Pytanie tylko czy w tamtym miejscu one dadzą radę.

Iwonko, tak jak Ewa pisze, chodzi o cisy kolumnowe, bez formowania. One ślicznie wyglądają wetknięte w ogrodzie tu i ówdzie (zobaczysz u Ewik na zdjęciach jej kompozycji ogrodowych).

Tu może ostatecznie nie dam wrzosów (to na razie koncepcja), ale zależy mi na czymś niewielkim co kwitnie na jesieni. Jak sadziłam swoje w innych miejscach, to dawałam sporo torfu i podsypuje je nim co roku.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Sima 21:15, 08 lut 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
... Ja kocham cisy w każdej postaci
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Zagajanka 21:17, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kiedy Ania Kwartet napisała o tych cisach, to bardzo mi się ten pomysł spodobał. Pisałam wcześniej, że tej rabacie brakuje wypiętrzenia.
Zagajanko, czy Ty tę rabatę widzisz z okna? Jeśli tak, to może korzystniej byłoby te cisy rozrzucić swobodnie, a nie tak w jednym rządku?

Gruszko, rabatę widzę z okna po przekątnej wprawo. Na wprost siebie mam dwie symetrycznie ulokowane lipy, więc myślę by te cisy dać też w jednej linii, prostopadle do lip. W taki sposób będę je obie widziała na raz
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:20, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)


Mam tak posadzone pojedynczo w wielu miejscach i mi sie podoba . Robią fajne piętro , są ślicznie zielone ale absolutnie nie nachalne w swej prostocie i pasują chyba do wszystkiego

no przecie wiadomo
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:23, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sima napisał(a)
... Ja kocham cisy w każdej postaci

Też je zaczynam lubić co raz bardziej .
Na razie mam posadzone Fastigiaty na przemian z miskantami wzdłuż płotu, ale mają nie więcej niż 50 cm, więc ich nawet na zdjeciach nie widać
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 21:26, 08 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Cisy swietne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 21:49, 08 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Dart’s Little Dot zapisana!
Z innej strony, jak mają mało słońca, to ponoć gorzej się wybarwiają (co u mnie będzie pożądane).


Oo spodobała się ? Jeszcze sobie teraz wygooglalam, ze ona jest taka dość koronkowa
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies