Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

kwartet 21:51, 08 lut 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Ja właśnie mam tak posadzone cisy (głownie fastigata,ale też dawida i aurea), tworzą szkielet, a na około nich wieś tańczy i śpiewa.
Chciałam się podpytać o madam fransoise graindorge, takie ogólne spostrzeżenia,chodzi za mną juz od dłuższego czasu , a mało osób ją ma ,brakuje mi takich osobistych opinji
Zagajanka 22:02, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Cisy swietne

co nie?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:04, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


Oo spodobała się ? Jeszcze sobie teraz wygooglalam, ze ona jest taka dość koronkowa

Ja już mam u siebie Lime Light, Vanilla Fraise, Silver Dollar oraz Anabell. Wszystkie są takie pełnokwiatowe. Może bym tu dla odmiany posadziła koronkową hortensję. Wydaje mi się, że nie bedzie się wtedy gryźć z różami, tylko je podkreślać swoją delikatnością.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 22:07, 08 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Muszę cisy u Ewy poszukać bo przyznaję bez bicia w większości róże i wszelkie kwitnące oglądam a wypełniacze zielone jakoś mi umykają. Twój link trochę mi przybliża w jakim kierunku idziesz. One tu nadałyby struktury na tej rabacie w zimę.

Ja moim wrzosom nawet specjalną ziemię kupowałam i wszystkie uśmierciłam. Tylko wrzośce mi rosną.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:16, 08 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Ja już mam u siebie Lime Light, Vanilla Fraise, Silver Dollar oraz Anabell. Wszystkie są takie pełnokwiatowe. Może bym tu dla odmiany posadziła koronkową hortensję. Wydaje mi się, że nie bedzie się wtedy gryźć z różami, tylko je podkreślać swoją delikatnością.


To prawda, bo te kwiatostany nawet bardziej w kulę idą i są dość ażurowe. Nie powinny przez to zabierać różom podium

inka74 napisał(a)
Muszę cisy u Ewy poszukać bo przyznaję bez bicia w większości róże i wszelkie kwitnące oglądam a wypełniacze zielone jakoś mi umykają. Twój link trochę mi przybliża w jakim kierunku idziesz. One tu nadałyby struktury na tej rabacie w zimę.

Ja moim wrzosom nawet specjalną ziemię kupowałam i wszystkie uśmierciłam. Tylko wrzośce mi rosną.


No właśnie ja mam to samo- zwykle wzrok skupiają mi roze i te mniejsze wypełniacze, a już taki cis gdzieś umyka. Ale za to zimą pewnie gra pierwsze skrzypce a wrzośce nie przemarzają?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 22:23, 08 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kwartet napisał(a)
Chciałam się podpytać o madam fransoise graindorge, takie ogólne spostrzeżenia,chodzi za mną juz od dłuższego czasu, a mało osób ją ma, brakuje mi takich osobistych opinji

Frania jest ciekawą odmianą, stworzoną po to by podkreślać piękno innych róż, albo dawać efekt jak już jest posadzona w masie. Drobne kuliste kwiatuszki są różowe z odcieniem lila, ale w drugim kwitnieniu wykazują bardziej zdecydowany róż.
Jest niewielka - po dwóch pełnych sezonach ma może z 40 cm (idealna na front rabaty). U mnie trochę łapie plamistość. Nie wiem jeszcze, czy ten typ tak ma, czy zakazała się od innej chorowitej róży obok (już wywalona). Ogólnie mało znam rózyczek dostępnych w sprzedaży, które by były do niej podobne, chyba tylko seria Morsdag / Koster obecnie.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 22:33, 08 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hihi, tez się swego czasu nad nią zastanawiałam a ile zajmuje na szerokość?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 22:36, 08 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
MFG to chyba do donic byłaby fajna. Gdzieś widziałam w zestawie z Pomponella.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:48, 08 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Przyznam się bez bicia, ze w pierwszej chwili gdy zaczęłaś pisać o tej rabacie to pomyslalam właśnie o cisach tylko nie o kolummowych a szczepionych kulach ale tak zafiksowalam się, ze wolisz kolory, róże , byliny, ze nie odwazylam się o tym napisać Fajnie, ze Ania spojrzała na to właśnie w ten sposōb, super. Zresztą powiem cichutko, ze świetnie jej wychodzi komponowanie rabat, widzialam
Taka burza mózgów jest wspaniała
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 08:07, 09 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nawet nie czytam tego, że Frania mała i na brzeg rabaty... Nie widziałam tego
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies