Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:42, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
akwarela napisał(a)
Cieszę się, że tu trafiłam. Pięknie w twoim ogrodzie i to samo szaleństwo różane co u mnie Zaopatrzyłam się w porządny sprzęt do zdjęć i mam nadzieję, że uda mi się pokazać swoje skarby w czasie kwitnienia. Póki co szukam odpowiedzi na pytanie jak wytrawni hodowcy róż, do których i ty się zaliczasz dbają o swoje roślinki. Rozumiem, że zaczynasz od miedzianu. A co dalej. Zdradź proszę tajemnicę jak bronisz się przed chorobami i szkodnikami. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknej i ciepłej wiosny.

Dziękuję za różyczkę i miłe słowo.
Co do uprawy róż, to, widzisz, wiele zależy od tego jaką masz glebę w ogrodzie, czy stanowisko jest słoneczne, czy przewiewne itd. Dlatego ciężko dawać rady innym. Ja robię to, co akurat uważam jest dobre w moim przypadku. Nie musi tak być w innych ogrodach.

Tak, pryskam na wiosnę po cieciu i rozgarnięciu kopczyków miedzianem (prewencyjnie na mączniaka) i jak jest dobry czas - Promanalem (na mszyce). Wybieram z pod krzaków róż suche liście, by ograniczyć choroby grzybowe. Podsypuję też wtedy obornikiem granulowanym. Po pierwszym kwitnieniu daję nawóz długodziałąjący dla róż. Jeżeli róże łapią jednak plamistość, staram się obrywać chore liście. Jś większą chemią przeciwgrzybiczną nie pryskam.
Mszyce usuwam mechanicznie, jeżeli są bardzo uciążliwe, to doraźnie pryskam np. Mospilanem. Tyle.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:44, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Witaj Janko,czy uporałaś się juz z przycinaniem rózyczek.Ja narazie wrzuciłam do koszyka na floribundzie kilka odmian przez Ciebie polecanych , jeszcze nie zamówiłam. Pogoda u mnie nie dopisuje sadzeniu .Pozdrawiam serdecznie

Jestem w trakcie cięcia, to praca na kilka dni Powoli idzie, tym bardziej ze pogoda w ostatnich tygodniach była słaba.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:58, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Janko, podpowiedz, które z wymienionych róż koniecznie będę musiała podpierać, a które mogę prowadzić niżej poprzez cięcie?
Spirit of Freedom, Louis Odier, Eden Rose, Cinderella, First Lady. Muszę już w tym roku zaplanować podpory, trejaż itp. A jeszcze na tyłach za Cinderella szykuje mi się miejsce wolne, może na kolejne róże albo powojniki. Nie ogarniam jeszcze czy powinny być dla porządku same obeliski. Żadna róża nie rośnie u mnie przy płocie, więc nie mam ich o co oprzeć.

Co tam u Ciebie w ogrodzie słychać i widać?

Ach, jeszcze do tych podpieranych mam nówkę Pomponellę.

Marti, nie mam Spirit of Freedom i First Lady.
Louise i Eden rosną u mnie przy ścianie. Dla nich sa potrzebne podpory lub trejaże.
Cinderella daje radę bez - ma bardzo sztywne pędy, można je przyginać, by jeszcze bardziej obficie kwitła. Pomponella też nie potrzebuje podpór.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:20, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Co sie dzieje w ogrodzie?
Cięło sie dzisiaj...




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:23, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A w warzywniku szykuje sie rewolucja:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 22:40, 24 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Szklarnię zamówiłaś?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 23:02, 24 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No, zamówiliśmy teraz trwają przenosiny skrzynek, by się jakoś zmieściła
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
asiak 10:24, 25 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Szklarenka super sprawa
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Wendy79 11:36, 25 mar 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, ależ Ty masz super pozimowy porządek w ogrodzie. Ciągle podziwiam to, jak Wasze drewniane ogrodzenie pięknie wpisało się w cały ogród. Zmian warzywnych i nowej szklarni jestem bardzo ciekawa i czekam na dalsze relacje.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
_Martini_ 17:36, 25 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzięki za odp. Bardzo mnie ucieszyła, bo dotarło do mnie, że być może będę musiała wszystko na tyłach podpierać, a to nie wyglądałoby dobrze.
Psze Pani ma porządeczek jak ta lala, a szklarenki jestem bardzo ciekawa. Ja jakoś nie miałam cierpliwości do warzyw.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies