Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

anbu 10:51, 30 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Przyszłam napaść oczy i się nie zawiodłam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pszczelarnia 11:28, 30 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A gdzie ja kupowałaś (k. 'Purple Hase')?

Wygląda fajnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Catalinasdiary 12:12, 30 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Przyszłam oczy nacieszyć, powzdychać i się pozachwycać. Patrzę na Falstaffa i się swojego już doczekać nie mogę, a kocimiętkę i ja zaprosiłam do ogrodu tyle, że wyższą
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Wendy79 12:20, 30 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)



A o jakiej róży myślisz teraz w zamian za WP?


W tej linii rosną u mnie Alnwick Rose i St.Cecylia. Szukam dla nich towarzyszki. Bardzo spodobała mi się budowa kwiatu Glamis Castle, mam młodziutką. Jaka róża byłaby podobna do niej i pasowała do dwóch pozostałych?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
ryska 12:28, 30 maj 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Zagajanka napisał(a)

Dla Geoffa potrzebujesz naprawdę sporo miejsca, tak ze 2x2 metra co najmniej (część jego pędów przyginam do zimie, część przycinam jako to parkową różę), wiec zanim będziesz żałować weź to pod uwagę


Dziękuję i ja skorzystam z Twoich doświadczeń. Na chwilę obecną trudno mi w to uwierzyć, bo mój Geoff zakupiony w X 2016 ma wymiary 0,5m na 0,5m (drugi rok walki z bruzdownicą) ale jesienią przesadzę go w miejsce, gdzie będzie miał dużo luzu.
Zapytam jeszcze dla pewności. Ten mega krzak Geoffa to jedna sztuka czy więcej?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
_Martini_ 18:38, 30 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)

Jak chcesz mieć te wszystkie różyczki i masz miejsce w ogrodzie (a może po prostu większe doniczki na taras), to pewnie ze kupuj - po co masz się męczyć niespełniona

O, widzisz, a ja marudzę, że miejsca mało. A taras mam duży i jeszcze pusty

Przyszłam zapytać o opinię. Czy ogólnie jest tak, że purpurowe ciemne róże jednak gorzej radzą sobie na całkowitej patelni? Że jednak lepiej jest im kiedy mają trochę cienia w ciągu dnia? Pytam, bo nie wiem co zrobić z Szekspirem, który na środku rabaty totalnie rozwala się drugi sezon. Podmieniłabym go na np. Falstaffa, ale czy to ma sens? Pisałaś też, że Szekspir jeszcze może zesztywnieć, jak na anglika przystało (jakkolwiek to zabrzmiało) Nie wiem co robić, a czas mnie trochę nagli, bo mam do wsadzenia WC właśnie w tamtym miejscu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anulajda 18:45, 30 maj 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Janko ależ Ty masz pięknego już teraz Geoffa a tyle pąków jeszcze ma
że też mój nie chce takich pędów do kulkowania wypuszczać i taką ilość pąków mieć
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Kasiolaaa 21:45, 30 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Janeczko ten Munstead i Goff padam na kolana i rozdziawiam buzie po ile krzaczkow sadzilas obłed mmmm
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Zagajanka 22:12, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anbu napisał(a)
Przyszłam napaść oczy i się nie zawiodłam

heh pełnia sezonu różanego, to się dzieje

Pszczelarnia napisał(a)
A gdzie ja kupowałaś (k. 'Purple Hase')?
Wygląda fajnie.

Napisałam na priv

Catalinasdiary napisał(a)
Przyszłam oczy nacieszyć, powzdychać i się pozachwycać. Patrzę na Falstaffa i się swojego już doczekać nie mogę, a kocimiętkę i ja zaprosiłam do ogrodu tyle, że wyższą

Każda kocimiętka jest fajna tworzy jak nie obwódkę, to lekką chmurkę - tło dla innych wyraźniejszych roślin. Jedyny minus wysokiej - może się pokładać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:25, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
W tej linii rosną u mnie Alnwick Rose i St.Cecylia. Szukam dla nich towarzyszki. Bardzo spodobała mi się budowa kwiatu Glamis Castle, mam młodziutką. Jaka róża byłaby podobna do niej i pasowała do dwóch pozostałych?

Agnieszko, Glamisa akurat nie mam. Ale z jasnych angielek o ładnym pokroju kwiatka to przychodzi mi do głowy Tranquillity lub William&Catherine. Ta pierwsza pachnie jabłuszkiem, druga nie pachnie wcale

ryska napisał(a)
Dziękuję i ja skorzystam z Twoich doświadczeń. Na chwilę obecną trudno mi w to uwierzyć, bo mój Geoff zakupiony w X 2016 ma wymiary 0,5m na 0,5m (drugi rok walki z bruzdownicą) ale jesienią przesadzę go w miejsce, gdzie będzie miał dużo luzu.
Zapytam jeszcze dla pewności. Ten mega krzak Geoffa to jedna sztuka czy więcej?

Mój Geoff to jest jeden krzaczek. Pod koniec zeszłego sezonu (kiedy to miał już 3 latka u mnie) wyrzucił pędy na około 2,5 metra, więc było co kulkować na wiosnę.

Tak wyglądał w listopadzie (ten krzaczor pomiędzy świerkiem kłującym a koreanką):
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies