Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:41, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kolekcja kolekcją, a może tak by parę widoczków ogólnych pokazać?







Ale i tak najbardziej przyciagające wzrok obecnie to Munstead Wood:



Oraz Geoff Hamilton:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 22:42, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Janko, dzisiaj zwróciłam uwagę, że Twoje krzewy różane pięknie stoją na baczność. To na pewno kwestia cięcia. Wyglądają super, są takie zwarte i mają dużo kwiatów. Aphrodite podoba mi się, a myślałam, że ona jest bardziej właśnie łososiowa. Alnwick ma piękny kwiat. A zestawienie Scepter i Ascot pamiętam doskonale, bo mam zapinowane
ps. Po takim opisie chcę zatem Mackintosh. I Geoffa. I Scpeter też. W sumie to Ascot też mi chodzi ciągle po głowie...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 23:05, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Marti, te największe krzewy mają już czwarty-piąty sezon w moim ogrodzie, więc to chyba główna przyczyna Ale pewnie cięcie, nawożenie (bez fanatyzmu - obornik granulowany wiosną i nawóz mineralny po pierwszym kwitnieniu) oraz gliniaste podłoże w połączeniu ze słońcem i łagodniejszym wrocławskim klimatem dokładają się do tego widoku

Jak chcesz mieć te wszystkie różyczki i masz miejsce w ogrodzie (a może po prostu większe doniczki na taras), to pewnie ze kupuj - po co masz się męczyć niespełniona
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
lindsay80 23:28, 29 maj 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
o przypomniała mi się nazwa kocimiętki, którą ostatnio kupiłam, piękna jest, aż żałuję, że nie wzięłam więcej po obejrzeniu Twoich zdjęć.

Róże obłędne.
____________________
Tu ma być ogród :)
iwonadm 05:32, 30 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Przepiękne widoki. Zaczynam żałować, że zmieniłam w wiosennym zamówieniu Geoffa na Boscobel
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Wendy79 05:50, 30 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Maciek wywalił wczoraj tą niby Wedding Piano, po wymianie ziemi będzie miejsce na nową różę. Tam jest delikatny cień, co byś poleciła z róż takich 1,2-1,5m? Moja Alnwick nie ma takich jasnych liści, takie ma najczęściej St.Cecylia. Ewa-Anda pisała mi w tamtym roku, że to chyba niedobory żelaza.
Rabata kolista mnie zachwyca
Cieszę się, że do Was gradobicie nie dotarło, z tego co wiem nawet pod Wrocław nie zaszło.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
kasja83 07:42, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Widoczki ogólne bardzo piękne...murek robi fajną robotę-wygląda jakby powstrzymywał całą falę roślin.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Zagajanka 10:24, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
lindsay80 napisał(a)
o przypomniała mi się nazwa kocimiętki, którą ostatnio kupiłam, piękna jest, aż żałuję, że nie wzięłam więcej po obejrzeniu Twoich zdjęć.

Róże obłędne.

Dzięki
U Ciebie tez już widzę różany wybuch kwiatowy

iwonadm napisał(a)
Przepiękne widoki. Zaczynam żałować, że zmieniłam w wiosennym zamówieniu Geoffa na Boscobel

Iwonko, Boscobel ma sąsiadka, i powiem że to są zupełnie inne róże. Dla Geoffa potrzebujesz naprawdę sporo miejsca, tak ze 2x2 metra co najmniej (część jego pędów przyginam do zimie, część przycinam jako to parkową różę), wiec zanim będziesz żałować weź to pod uwagę
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:32, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Maciek wywalił wczoraj tą niby Wedding Piano, po wymianie ziemi będzie miejsce na nową różę. Tam jest delikatny cień, co byś poleciła z róż takich 1,2-1,5m? Moja Alnwick nie ma takich jasnych liści, takie ma najczęściej St.Cecylia. Ewa-Anda pisała mi w tamtym roku, że to chyba niedobory żelaza.
Rabata kolista mnie zachwyca
Cieszę się, że do Was gradobicie nie dotarło, z tego co wiem nawet pod Wrocław nie zaszło.

No strasznie smutno wygląda to gradobicie u was. U nas tylko popadało z 15 minut dużymi kroplami, przy tym ani na minutę nie przestawało słońce świecić. Małż mówi, że we Wrocławiu na obwodnicy była ulewa, koleżanka na Zakrzowie tez miała grad, ale drobny i niedługo, bardziej deszczem podlało... Oby takie "przyjemności" nas omijały jak najczęściej...

A o jakiej róży myślisz teraz w zamian za WP? Ja Ci powiem, że ją wydałam, bo ostatecznie dla mnie miała więcej minusów niż plusów (późne kwitnienie, czarny środeczek, przemarzanie w zimie, łapała plamistość...), więc może to i dobrze że jej nie masz.
Alnwick w takim razie popryskam żelazem, może rzeczywiście mu tego brakuje. Cecylia chyba i u mnie ma jasny kolor lisci. Ją tez przy okazji nawiozę
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:36, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasja83 napisał(a)
Widoczki ogólne bardzo piękne...murek robi fajną robotę-wygląda jakby powstrzymywał całą falę roślin.

No coś w tym jest Kolorowy busz dyscyplinowany obręczą granitową
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies