Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:14, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Janeczko, jakbyś miała na zbyciu jakieś siewki stipy, to uśmiecham się do Ciebie, bo Maciek chce na brzozową.

Myślę, że jś 4-5 podrośniętych będę na zbyciu miała. Mniejszych trzeba poszukać, bo oczywiście plewiłam i większość poszła out Na kiedy je potrzebujesz?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:22, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Poproszę o rade Czy dobrze będą wyglądały róże The pilgrim a przed nimi Aspiryn rosa. Chciałabym posadzić taka kompozycje na frontowej rabacie
pozdrawiam serdecznie

I jeszcze najważniejsze: Twoje kompozycje różane są prze prze przepiękne
Uwielbiam Cie odwiedzać i z duża ciekawością czekam na zdjęcia z Twojego ogrodu pełna zachwytu podziwiam podziwiam Two ogród i róże są cudowne

Cześć, Aniu, dziękuję za komplement. Miło mi, że mój ogród przypadł Ci do gustu

Co do połączenia Pilgrima i Aspiryny - hmmm, rozmiarowo moze i się zgrają w takim układzie, ale pod innymi względami to połączenie wydaje mi się wątpliwe, ponieważ jedna to pełna cytrynowa róża angielska o wczesnym kwitnieniu, a druga to podwójna gęsta floribunda, najpierw blado-różowa, potem całkowicie biała, która kwitnie zdecydowanie później.

Pilgrim wg mnie fajnie się skomponuje z czymś fioletowym. Aspiryna z jakimś zimnym różem lub purpurą. No i bierz pod uwagę terminy kwitnienia.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:59, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
Janko, jak wysoki jest Falstaff u Ciebie na 2 klasie żyzności.

I czy Chandos (piękny kolor!) utrzymuje ten kolor zawsze czy się mieni do pastelowego różu?

Jakie miniaturki lubisz najbardziej?

haha
A wiesz, że Falstaff akurat póki co jest taki całkiem "książkowy" - jeden ma teraz 130 cm, drugi ok 115 cm. Ale do końca sezonu daleko, więc pewnie machnie do tych 160 jak nic.

Chandos utrzymuje kolor do końca, nie płowieje, ale bardziej otwiera pąk i pokazuje ciemny środeczek pod koniec. W zależności od warunków pogodowych (jak jest zimniej), może mieć bardziej pofałdowane brzegi.

Moje ulubione miniaturki to chyba Pashmina, Madame Francois Graindorge, Snovit / White Morsdag - jako uzupełniacz kompozycyjny, Stephanie Baronin zu Guttenberg i Sunblaze (ta NN Madżenki)




A tu Tereska i Frania, z tyłu Munstead Wood:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:46, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Cóż wam dzisiaj pokazać? Może kilka stosunkowych nóweczek z zeszłego roku?...

Śliczny Vesalius kwitnie drobnymi kuleczkami w odcieniu lila:




Roseninsel jest obsypany kwieciem:



Irina chyba dopiero za jakiś czas pokaże co potrafi:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:56, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Żółciutka The Sun and the Heart podrosła i zagęściła się:



Co raz bardziej interesująca Playful Rokoko:




I jako ciekawostka - Charming Piano pokazującą swoje korzenie

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:05, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I trochę klasyków - Szalejące na frontowej Aspiryna wraz z Artemis:




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:26, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wedgwood Rose dostała w tym roku porządną podpórkę, lepiej widać jej piękne piwoniowe kwiaty:






Obok zgrał się pastelowo Synactif:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 23:28, 12 cze 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)

Myślę, że jś 4-5 podrośniętych będę na zbyciu miała. Mniejszych trzeba poszukać, bo oczywiście plewiłam i większość poszła out Na kiedy je potrzebujesz?


Nie ma pośpiechu... Jak wygląda siewka stipy? Mam przecież kilka u siebie,a siewek albo nie widzę, albo wyplewiam, bo nie rozpoznaję.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anna_ogrodni... 09:26, 13 cze 2018


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam i bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź którą bardzo rozjaśniłaś moje myśli i teraz wiem że muszę posadzić inny zestaw.
a,że róże już mam to tylko teraz posadzić. Mam Rapsody blue może ja posadzę z Philgrimem? gdzieś z boku na ogrodzie a na frontowej do Aspiryny dosadzę Artemisa lub Pashmine lub Bouquet Prafait (tej ostatniej i artemisajeszcze nie mam).
wszystkie zestawy zobaczyłam i podziwiałam na zdjęciach Twojego ogrodu dziękuję że nam je pokazujesz a my możemy podziwiać Twoje cudowne zestawienia różane i nie tylko i jeśli pozwolisz kopiować.
Proszę napisz mi co myślisz czy mogę tak skomponować róże?.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
A_gawa 15:45, 13 cze 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Jak oglądam zdjęcia Twoich róż, mam nieodparte wrażenie, że czuję ich zapach! Ach! Zapachnieście u Ciebie Różanko!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies