Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

adkawi 15:48, 13 cze 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Zagajanka napisał(a)
I parę widoczków ogólnych:








Janko co to za pieknotka na pierwszym i drugim zdjeciu po prawej stronie ta jaskrawa.Przez Twoje zdjecia moja lista sie nigdy nie skonczy
____________________
Adrianna
Kasiolaaa 20:05, 13 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Charming piano super mam zwykle piano ale ta mnie zaintrygowala jak beda rozwiniete poczki czekam na fotunie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Zagajanka 09:58, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


Nie ma pośpiechu... Jak wygląda siewka stipy? Mam przecież kilka u siebie,a siewek albo nie widzę, albo wyplewiam, bo nie rozpoznaję.

Normalnie tak wygladaja - jak mala stipa:

Siewka



Podrosnieta siewka

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:06, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam i bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź którą bardzo rozjaśniłaś moje myśli i teraz wiem że muszę posadzić inny zestaw.
a,że róże już mam to tylko teraz posadzić. Mam Rapsody blue może ja posadzę z Philgrimem? gdzieś z boku na ogrodzie a na frontowej do Aspiryny dosadzę Artemisa lub Pashmine lub Bouquet Prafait (tej ostatniej i artemisajeszcze nie mam).
wszystkie zestawy zobaczyłam i podziwiałam na zdjęciach Twojego ogrodu dziękuję że nam je pokazujesz a my możemy podziwiać Twoje cudowne zestawienia różane i nie tylko i jeśli pozwolisz kopiować.
Proszę napisz mi co myślisz czy mogę tak skomponować róże?.
Pozdrawiam bardzo serdecznie

Rhapsody kolorystycznie do Pilgrima pasuje. Tyle ze ona też spora rośnie, więc musiałabyś albo posadzić ją jakoś obok, albo trzymać ją w ryzach ostrym cięciem. Poszukaj też ewentualnie róży Blue for you - ona ponoć lepiej trzyma kształt krzaczka i bardziej obficie kwitnie niż Rhapsody.

Bouquet Parfait to też spora róża, więc nie sadź jej tylko z przodu Na pewno zgra się z Aspiryną, Artemisem czy Pashminą.

Oczywiście, pokazuje te moje zestawy, by też was zainspirować i podsunąć jakiś pomysł dla waszych różanek. Pewnie, że nie mam nic przeciwko kopiowaniu tych połączeń
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:13, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A_gawa napisał(a)
Jak oglądam zdjęcia Twoich róż, mam nieodparte wrażenie, że czuję ich zapach! Ach! Zapachnieście u Ciebie Różanko!

Tak naprawdę w ogrodzie mocniej pachnie lawenda i jaśminowiec, ale róże też czuć

adkawi napisał(a)


Janko co to za pieknotka na pierwszym i drugim zdjeciu po prawej stronie ta jaskrawa.Przez Twoje zdjecia moja lista sie nigdy nie skonczy


Ado, to Bloom of Ruth angielskiego producenta Harkness.
Im jest zimniej, tym ona jest jaśniejsza. Teraz w upałach zrobiła się taka żarówiasta, czego nie bardzo lubię

Kasiolaaa napisał(a)
Charming piano super mam zwykle piano ale ta mnie zaintrygowala jak beda rozwiniete poczki czekam na fotunie

Kasiu, ona bardziej się nie rozwija, tak w pąkach w sumie zostaje.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 11:30, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janko, masz może różę Astrid Graffin? Bo "nieopatrznie" zajrzałam do róż w ogrodniczym i przygarnelam panienkę ostatnio często o niej na forum dobre rzeczy czytałam i uznałam, że warto kupić.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 12:07, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiu, nie mam tej róży, ale własciwie chyba dlatego ze nie mam juz miesca i moze jeszcze troche dlatego ze kiedys na poczatku czytalam ze skąpo kwitnie i sie przypala. Ale moze to dotyczylo tamtej pojedynczej sadzonki...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 14:32, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)
Kasiu, nie mam tej róży, ale własciwie chyba dlatego ze nie mam juz miesca i moze jeszcze troche dlatego ze kiedys na poczatku czytalam ze skąpo kwitnie i sie przypala. Ale moze to dotyczylo tamtej pojedynczej sadzonki...


Mam nadzieję, ze nie będę żalowac zakupu po wpływem chwili-zwykle robie przemyślane różane zakupy, a tu bach jeszcze tylko myslę, gdzie ja wsadzic, choć jedno miejsce na oku juz jest.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
adkawi 14:29, 16 cze 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Janko mnie ten kolorek nie przeszkadza,lubię takie brzoskwiniowe odcienie.Najmniej przepadam za kolorem typowo czerwonym jeśli chodzi o róże.Ostatnio poczyniłam zakupy w rosarium takie skromne.Wzięłam niskie odmiany heidi klum,lavender ice, honeymilk i biedermeier.Przyszły bardzo ładne sadzonki.O tej ostatniej czytałam nie za pochlebne opinie ,ale bardzo podoba mi się jej kwiat.Jak nie wypali zawsze mogę wymienić na inna
____________________
Adrianna
Zagajanka 19:52, 21 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


Mam nadzieję, ze nie będę żalowac zakupu po wpływem chwili-zwykle robie przemyślane różane zakupy, a tu bach jeszcze tylko myslę, gdzie ja wsadzic, choć jedno miejsce na oku juz jest.

Jak się nie sprawdzi, zawsze możesz później zamienić na coś innego Tyle pokus na rynku różanym i co chwila pojawia się jakaś ciekawa nowość!

Mój wczorajszy Goethe dla Ciebie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies