Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 23:19, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I parę widoczków ogólnych:






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
iwonadm 05:26, 12 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Co tu dużo mówić b o s k o róże w tym roku szaleją. Dech zpiera. Nie mogę się zdecydować, która z Twoich najładniejsza.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
tulucy 06:31, 12 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Znowu mam chciejstwa
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 08:27, 12 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kocham takie kolory. Pocieszające co piszesz o Williamie. Goethe u Ciebie ma super kolor. Ja mojego przesadziłm w półcień i jest jakby bardziej czerwony i znowu mnie denerwuje w tym miejscu. Pięknie zestawiłaś Young Lycidas z przetacznikiem, śliczny jest.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasia_CS 09:17, 12 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janko, Zdradz odmianę przetacznika-długo i obficie kwitnie? Czy falstaff lepiej znosi słońce niż Goethe? Jak ich wysokość docelowa? Bo Goethego uwielbiam, ale w te upaly kompletnie sobie nie radzi kwiaty od razu sie przypalają.. a przecież są jednymi z piękniejszych - to ich upakowanie płatków...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
margaretka3 09:22, 12 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Zagajanka napisał(a)


Janeczko, tu jest jeden krzaczek Pashminy? Cudowna jest u Ciebie. To u mnie miernota, choć i tak się nią zachwycam.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Catalinasdiary 09:23, 12 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Oj zdecydowanie lista chciejstw się wydłuża A ja mam do Ciebie pytanie o Artemis. Z czym byś ją połączyła na południowej wystawie reprezentacyjnej, kolorystyka pastelowa. Będę wdzięczna za sugestie.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Zagajanka 10:39, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
iwonadm napisał(a)
Co tu dużo mówić b o s k o róże w tym roku szaleją. Dech zpiera. Nie mogę się zdecydować, która z Twoich najładniejsza.

Iwonko, ja sama najpiękniejszej nie wybiorę Kocham je (prawie) wszystkie!

tulucy napisał(a)
Znowu mam chciejstwa

Ja tam ciągle mam zachcianki różane, ogranicza mnie tylko powierzchnia uprawna mojej działki

_Martini_ napisał(a)
Kocham takie kolory. Pocieszające co piszesz o Williamie. Goethe u Ciebie ma super kolor. Ja mojego przesadziłm w półcień i jest jakby bardziej czerwony i znowu mnie denerwuje w tym miejscu. Pięknie zestawiłaś Young Lycidas z przetacznikiem, śliczny jest.

Goethe, ja Ci powiem, przez te upały wypłowiał. Normalnie jest, jak piszesz, bardziej intensywnie malinowy z nutkami czerwieni w środku. Poza tym, sama dobrze wiesz, nasze aparaty fotograficzne do końca nie pokazują prawdziwych odcieni purpury.
przetacznik przy YL to naprawdę przypadkowe zestawienie. Ten pierwszy rósł tam od zawsze, YL wcisnęłam, bo miejsce po kalinie się zwolniło Także ten - to całkowita improwizacja
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:50, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janko, Zdradz odmianę przetacznika-długo i obficie kwitnie? Czy falstaff lepiej znosi słońce niż Goethe? Jak ich wysokość docelowa? Bo Goethego uwielbiam, ale w te upaly kompletnie sobie nie radzi kwiaty od razu sie przypalają.. a przecież są jednymi z piękniejszych - to ich upakowanie płatków...

Kasiu, przetaczniki mam od 4 lat, w tym miejscu jest to jakaś niska odmiana, w innym mam wysoką, nazw niestety nie pamiętam. Na pewno nie polecam tej wysokiej - pokłada się na boki jeszcze przed kwitnieniem, rozsiewa się błyskawicznie. Ta niska jest całkiem spoko, rośnie kępką, kwitnie dosyć długo i wcześnie zaczyna.

Co do wytrzymałości Goethego: mój rośnie w całkowitym słońcu i dobrze daje radę. Falstaff też rośnie w słońcu i się nie przypala. Ale ostatnio Ewik zapodała myśl, że wytrzymałość róży na słońce poza jakoscią sadzonki może zależeć od gleby w jakiej rośnie. Ja mam glebę gliniastą klasy I-IIa, trochę rozluźnioną piaskiem, przekompostowaną korą i podsypywaną ziemią uniwersalną z worka + obornikiem granulowanym i nawozem mineralnym. Może u Ciebie jest słabsza ta ziemia z racji tego, że nawieziona. Więc znowuż może to nie kwestia odmiany, tylko stanowiska?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 10:57, 12 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)


Co do wytrzymałości Goethego: mój rośnie w całkowitym słońcu i dobrze daje radę. Falstaff też rośnie w słońcu i się nie przypala. Ale ostatnio Ewik zapodała myśl, że wytrzymałość róży na słońce poza jakoscią sadzonki może zależeć od gleby w jakiej rośnie. Ja mam glebę gliniastą klasy I-IIa, trochę rozluźnioną piaskiem, przekompostowaną korą i podsypywaną ziemią uniwersalną z worka + obornikiem granulowanym i nawozem mineralnym. Może u Ciebie jest słabsza ta ziemia z racji tego, że nawieziona. Więc znowuż może to nie kwestia odmiany, tylko stanowiska?


Myślę, ze sporo w tym racji, że to kwestia gleby-moja na pewno szybciej się przesusza. Nowo sadzonym różom dodawałam trochę gliny, a gdy sadzilam pierwsze róże na rózance (w tym Goethe) nie miałam do gliny dostępu.

A masz pomysł co może być przyczyną żółknących i odpadajacych pąków? Przy czym sama róża wygląda całkiem zdrowo? Padł pomysł, że może być to wodna niewydolność rośliny, żeby odżywić tyle pąków.. co myślisz?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies