Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

ElzbietaFranka 20:32, 28 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Zagajanka napisał(a)
Gwiazdą dzisiejszego wieczoru ogłaszam jednak znowu Olivię:






Janka czy to jeden krzaczek? Ile sezonow ma Oliwia. Mam oliwie 2 sezon.
Kazdy inaczej rosnie w cieniu najladniej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
iwonadm 05:34, 29 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Przepiękny spektakl seria playfull bardzo udana. nie mogę się zdecydować która najpiękniejsza pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Kasia_CS 09:54, 29 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kusi mnie jeszcze Bouquet parfait, tylko nie wiem gdzie moglaby ta różyczka rosnąć.. czy dalaby radę w połcieniu np.. na jesieni wysadzę jedną hortkę, bo ją posadzilam między anabelką a Phantomem i jest jej za ciasno przy tych większych juz krzaczkach. Pomyślałam, ze jakby tam BP wcisnąć w to miejsce to może dalaby radę, bo róże szybciej od hortek startują i mialaby wiosną więcej słonka. Potem już by chyba nad nimi górowała, więc też ok.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 21:58, 29 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Olivia jest nieziemska dalej sie utwierdzam w tym
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Zagajanka 19:09, 30 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dziewczynki, widzę ze piszecie, a ja chwilowo jestem daleko od komputera. Odpowiem po powrocie, a na razie zostawiam wam zdjęcie cudownej Jakarandy mimozolistnej

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:21, 23 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Danucha napisał(a)
Było mi bardzo miło tutaj pospacerować. Różyczki przepiękne. Masz ogromną ilość odmian, jestem bardzo ciekawa Twojej tegorocznej Top listy. Cudnie

Miło mi również, że zaglądasz
Nie wiem, czy będę robić w tym roku TOP Różany... Ten sezon jest całkowicie odmienny niż poprzednie - prawie wszystkie ulubienice chore, chyba że będę wymieniać te mniej chore

Danucha napisał(a)
A King George na tym zdjęciu wygląda jak Ascot. Jaka różnica jest w realu pomiędzy tymi różyczkami?

Kolor King George jest bardziej podobny do Goethe (więcej maliny). Nie ma w sobie Ascotowych nutek buraczkowych
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:45, 23 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiolaaa napisał(a)
Goethe rewelacjaaaaa piekniste chcem takie pieknotki

chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie taką też sprawić?

Mariposa napisał(a)
W końcu pora przywitać się, głupio tak wiecznie zaglądać przez płot A zaglądam często, bo marzy mi się różanka, ale trochę się boję. Kiedyś pewnie, jak Wy, będę miała określone chciejstwa różane, ale na razie od czegoś muszę zacząć. Mogłabyś wskazać jakieś niezawodne odmiany dla początkujących?

Witam, witam Proszę się nie krępować i odwiedzać mnie jawnie

Różanka to fajna sprawa, ale wymaga czasu, by o nią dbać - przycinanie, nawożenie, pryskanie na choroby i szkodniki... Mało jest bezproblemowych róż.

Myślę, że początkujacym warto polecić:
Aphrodite
Artemis
Ascot
Aspirin Rose
Ballerina
Desdemona
Herzogin Cristiana
Mariatheresia
Olivia Rose Austin
Pashmina
Pilgrim
Playful Rokoko
Queen of Sweden
Savoy Hotel
Stephanie Baronin zu Guttenberg
William and Catharine
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 18:55, 23 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Bardzo podoba mi się Vesalius - jak on duży u ciebie jest i ile na lat?

Widoki boskie. Wyglądają jakby nie miały zamiaru skończyć tłoczenia.

Vesaliusa mam z jesieni 2016, ma może z 90 cm wysokości na razie. Kolorystycznie jest ciekawy, zdrowotnie gorzej...

Różyce właśnie odpoczywają, tylko niektóre "wyrywne" zaczęły już powtarzać - Munstead Wood, Yellow Charles Austin, Snovit... Większość stoi w plamkach czy rdzy, a ja nie miałam ani czasu, ani zdrowia, ani weny im dogadzać w tym sezonie...

Rench napisał(a)

No nie,przyznawaj się zaraz,czym Ty je karmisz ? Takie bukiety,coś niesamowitego.
Nawet Goethe w kiści
Wspaniałości
U mnie leje od kilku dni,już plamy dostały niektóre.
Najpierw upały,trzeba było z rana pooglądać co kwitnie,bo pod wieczór już po kwitnieniu,teraz znowu zalane wszystko, ech.

Reniu, przyznaję się - wiosną dałąm tylko obornik granulowany. Od przyszłego tygodnia będę miała duuuużo wolnego, więc zamierzam sypnąć jś nawozem mineralnym na wzmocnienie drugiego tłoczenia.

Moje pomimo plamek (normalka, jak się nie miało czasu prewencyjnie zafundować im jś oprysk przeciwgrzybiczny...), ten sezon jest wyjątkowo obfity w rdzę. Nie wiem, skąd to paskudztwo się napatoczyło - Pashminy nawet złapało. Wszystkie 3 Piano stoją łyse, co psikałam Falconem w czerwcu, to pomogło, ale dla kolejnych już nie miałam czasu...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:03, 23 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)
Janka kupilam w tym roku Munstead Wood takie byle co przyslali, ale daje czadu wiec sie ciesze ze bede miala taki krzak jak ty jezeli piszesz, ze to krzewy pojedyncze.
Mam pytanie na jaka wysokosc od ziemi ja tniesz.
To samo pytanie odnosnie Geoff Hamilton i Pashminy. Roze sa u ciebie bardzo duze i rozlozyste.

Mam tez Asprin pieknie rosnie kwitnie bez przerwy.
Masz bardzo ladny zestaw roz, pashmina, bauquet.... I tineke na str 373.
Pozdrawiam

Elu, dzięki za miłe słowo.
Ja róże angielskie (MW, Geoff) tnę tak o połowę. Wycinam stare, słabe, chore i krzyżujące się pędy. Czasem wycinam zbyt zdrowe, jeżeli za bardzo zagęszczają krzaczek. Niektóe pędy Geoffa, jak wypuści dłuższe, przyginam do ziemi, by wypuścił boczne pędy i by na nich też kwitł.
Pashminę jako floribundę ścinam na ok 30 cm + wycinam stare, słabe, chore i krzyżujące się pędy.

ElzbietaFranka napisał(a)
Janka czy to jeden krzaczek? Ile sezonow ma Oliwia. Mam oliwie 2 sezon. Kazdy inaczej rosnie w cieniu najladniej.

Tak, to jest jeden oryginalny krzaczek, sadzony wiosną 2016 roku.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 19:13, 23 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
iwonadm napisał(a)
Przepiękny spektakl seria playfull bardzo udana. nie mogę się zdecydować która najpiękniejsza pozdrawiam

Hej, Iwonko. Seria Rokoko jest niezła, ale kwiatuszki ma zbyt drobne. Mi na razie najbardziej się podoba właśnie Playful R.
Jeżeli chodzi o drugą znaną serię Piano, to wg mnie najładniejsza jest Happy P. Ale one naprawdę wszystkie rożnie kwitną - jedne są niższe, drugie wyższe. Mniej lub bardziej obficie, więc ciężko wybrać...

Kasia_CS napisał(a)
Kusi mnie jeszcze Bouquet parfait, tylko nie wiem gdzie moglaby ta różyczka rosnąć.. czy dalaby radę w połcieniu np.. na jesieni wysadzę jedną hortkę, bo ją posadzilam między anabelką a Phantomem i jest jej za ciasno przy tych większych juz krzaczkach. Pomyślałam, ze jakby tam BP wcisnąć w to miejsce to może dalaby radę, bo róże szybciej od hortek startują i mialaby wiosną więcej słonka. Potem już by chyba nad nimi górowała, więc też ok.


Ona taka niemała rośnie - lekko z 1,5x2 m w przygięciu... Masz tam aż tyle miejsca? Czy da radę w cieniu - raczej tak, może bedzie mniej obficie kwitła. Moja dla odmiany rośnie na patelni i w suszy (pod okapem dachu) i ma się dobrze.

Kasiolaaa napisał(a)
Olivia jest nieziemska dalej sie utwierdzam w tym

Polecam - jedna z najlepszych odmian Austina obecnie, nie tylko wg mnie oczywiście
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies