Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:39, 08 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

Kolana mi się ugięły. Nosz pięknie tak, że aż brak mi słów.


Kasiolaaa napisał(a)
A tu na dole co to za odmiana bo tez przepiekne


jolanka napisał(a)
Janka, bilety na spektakl różany mogłabyś sprzedawać
Masz przepięknie zestawione kolorystycznie. To ostatnie zdjęciem cytowane przez Martynę bajkowe. Co tu rośnie?

Cała seria rokoko pokazała już u mnie pierwsze kwiaty. Chyba najbardziej podoba mi się Magic


Dziewczyny, dziękuje za miłe słowa.
Tu rośną: z przodu Mariatheresia, purpura za nią to Munstead Wood, wielki rózowy potwór z tyłu to Geoff Hamilton

Jolu, też posadziłam na jesieni Magic Rokoko - pokazała póki co tylko jeden kwiat w czerwoniastym różu. Nie do końca mnie przekonuje. Zdecydowanie wolę Playful R
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:50, 08 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janeczko, nawiązując do tego, co mi kiedyś doradzilas, czyli Williama do Cinderelli, powiedz mi jeszcze jaką realną wysokość moze osiagnąć William, bo teraz to tylko mi zostało do zatwierdzenia i zamówienia na jesień

A jeszcze drugie pytanie, bo i u mnie się pojawila rdza na różach.. czy coś udalo Ci się na polskim rynku wyszukac nieszkodliwego dla środowiska?

Kasiu, odpisałam tym razem u Ciebie w obu tematach.

Pszczelarnia napisał(a)
Zakupiłam 2 szt. 'Olivia' Austina. Będę raportować.

Ewo, jak szaleć to szaleć Raportuj, oczywiście. Olivia to cudowna róża

adkawi napisał(a)
Chciałam zakupić niskie róże ,ale nie okrywowe. Jakie byś mi poleciła?
Wiem ze lawender ice nie jest za wysoka.

Niewysokie (masz na myśli takie do 70 cm?) są np.: Lavender Ice, Heidi Klum, Old Port, Pashmina i cała seria Flower Circus, Stefani Baronin zu Guttenber, Kurfurstin Sophie, Granny, Alabaster, Lovely Rokoko...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ewsyg 10:58, 08 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Janko. Dlaczego ja wcześniej nie byłam u Ciebie. Ale pięknie i tyle róż, które i ja kocham. Podobnie zestawiłyśmy róże. Chodzi mi o Pashminę i Bouquet Parfait. Po drugiej stronie dosadziłam różę Rosemoor. Ma podobne kwity do Parfait, tylko z rumieńcem. Efekt będzie widoczny dopiero za rok
Cały Twój ogród jest cudny i bardzo gustowny. Duże brawa dla Ciebie

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wendy79 12:51, 08 cze 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, jakieś chrząszcze/żuki niszczą mi kwiaty róż. Co z tym robić?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kasia_CS 15:24, 08 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Chandos jest cudowna, chociaż w herbacianym stylu, ale lubię ją od pierwszego sezonu u mnie. Niestety niefortunnie posadziłam ją na początku na przód rabaty i musiłam po pierwszym roku ją pzresadzać do tyłu (ma ze 110 - 120 cm), więc odchorowała dwa sezony, ale już się ostatecznie pozbierała i czaruje kształtem oraz aromatem


O kurczę, to Chandos taka duza?! Jakoś uznalam (bez sprawdzania, takim "sprytem" się wykazałam), ze ona nada się na front i jest niska-tak sobie założyłam

To zmyłka, haha! A myślisz, ze dałaby radę w donicy? Ten sezon sobie bym.Ja na tarasie potrzymala razem z boscobel, skoro tak ładnie pachnie Na, ten moment nawet nie mam pomysłu na miejsce dla róży tych rozmiarów.. a tam gdzie ja chciałam dac przy Vanilla fraise pójdzie chyba Pastella.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 22:28, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ewsyg napisał(a)
Witaj Janko. Dlaczego ja wcześniej nie byłam u Ciebie. Ale pięknie i tyle róż, które i ja kocham. Podobnie zestawiłyśmy róże. Chodzi mi o Pashminę i Bouquet Parfait. Po drugiej stronie dosadziłam różę Rosemoor. Ma podobne kwity do Parfait, tylko z rumieńcem. Efekt będzie widoczny dopiero za rok
Cały Twój ogród jest cudny i bardzo gustowny. Duże brawa dla Ciebie

Cześć Ewo, miło że zaglądasz
Rosemoor też mam, ale w innym miejscu i jestem ciekawa jak będzie kwitła - to nóweczka jesienna u mnie.

Pashmina, Bouquet Parfait i Tineke w lawendzie jeszcze raz dla Ciebie:



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:30, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Janeczko, jakieś chrząszcze/żuki niszczą mi kwiaty róż. Co z tym robić?

Mam zielone u siebie, ale nie za dużo - jakoś je toleruję.
Gdyby się zrobiły uciążliwe, pewnie bym popryskała jś Decisem czy Mospilanem...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:36, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


O kurczę, to Chandos taka duza?! Jakoś uznalam (bez sprawdzania, takim "sprytem" się wykazałam), ze ona nada się na front i jest niska-tak sobie założyłam

To zmyłka, haha! A myślisz, ze dałaby radę w donicy? Ten sezon sobie bym.Ja na tarasie potrzymala razem z boscobel, skoro tak ładnie pachnie Na, ten moment nawet nie mam pomysłu na miejsce dla róży tych rozmiarów.. a tam gdzie ja chciałam dac przy Vanilla fraise pójdzie chyba Pastella.

No ja też jakoś myślałam, ze ona niższa i tez u mnie rosłą przez sezon z przodu Ale w drugim kwitnieniu wyciąga się wysoka, na front rabaty się nie nadaje
Myślę, że w donicy każda róża przez jakiś czas da radę. Na pewno będziesz musiała ją częściej podlewać, no ale o tym oczywiscie wiesz Było by dobrze by nie stała w pełnym słońcu.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:02, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dzisiaj może będzie trochę bardziej purpurowo?

Munstead Wood i Darcey Bussel już przekwitły, ale czarują inni panowie:

Young Lycidas (na razie ma słabiutkie pędy, kwiatki patrzą ciągle w dół):



The Prince (jaśniejszy i drobniejszy w tych upałach)



Goethe (pachnie nieziemsko, dobrze odbił po drastycznym wiosennym cięciu, chociaż kwitnie z tego względu później):



Souvenir de William Wood (świetnie radzi sobie w półcieniu, ale jako pierwszy załapał mączniaka w tym sezonie)

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:08, 11 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Cudowny William Sh 2000 - dopiero w trzecim sezonie pokazuje na co go stać:



Ebb Tide - nie ma u mnie pełnych kwiatków, ciągle to nie jest to czego się spodziewałam:



Falstaff w tym sezonie zachwyca - kocham jego bananowy zapach!



Coś nowego, ale chyba przez słońce bardziej wypłowiały Purple Lodge:




Ascot nie zgrał się w tym sezonie z rosnącą obok Scepter'd Isle, ale nawet solo jest śliczny:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies