Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:58, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
margaretka3 napisał(a)

Janeczko, tu jest jeden krzaczek Pashminy? Cudowna jest u Ciebie. To u mnie miernota, choć i tak się nią zachwycam.

Gosiu, to jest jeden krzaczek Pashminy - sadzona była na jesieni 2014 i już tak fajnie się zagęściła. Ja nie sadzę róż po kilka sztuk z odmiany w tym samym miejscu, zajmuje się typowym kolekcjonerstwem kompozycyjnym

Twoja na pewno się też zagęści, daj jej czas, Jak nie - to może trzeba by wymienić sadzonkę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
agnieszka_m 10:58, 12 cze 2018


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Róże cudowne
A Ascot jest przepiękna, musze ją zapisać
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Zagajanka 11:03, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Catalinasdiary napisał(a)
Oj zdecydowanie lista chciejstw się wydłuża A ja mam do Ciebie pytanie o Artemis. Z czym byś ją połączyła na południowej wystawie reprezentacyjnej, kolorystyka pastelowa. Będę wdzięczna za sugestie.


Catalinko, Artemis jest różą o średnio późnym kwitnieniu, warto to brać pod uwagę w kompozycji. U mnie rośnie na "białej" rabacie z Aspirin Rose. Ale tez dosyć dobrze by się komponowała z niewysokimi rózami o regularnym pokroju kwiatka: np. Mariatheresia, Resengrafin Marie Henriette, Lovely Rokoko, Playful Rokoko, może nawet z Pashminą. Nie mam Bailando czy Pastelli, ale chyba z nimi też mogło by być dobrze.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Catalinasdiary 11:06, 12 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Wiem wiem i odpowiada mi ona pod wieloma względami i mam ja już 2 sezon, więc obserwuję. Z tymi z serii Rokoko trafiłaś w mój gust, myślałam o nich Dziękuję. Przemyślę temat ponownie.
Zagajanka napisał(a)


Catalinko, Artemis jest różą o średnio późnym kwitnieniu, warto to brać pod uwagę w kompozycji. U mnie rośnie na "białej" rabacie z Aspirin Rose. Ale tez dosyć dobrze by się komponowała z niewysokimi rózami o regularnym pokroju kwiatka: np. Mariatheresia, Resengrafin Marie Henriette, Lovely Rokoko, Playful Rokoko, może nawet z Pashminą. Nie mam Bailando czy Pastelli, ale chyba z nimi też mogło by być dobrze.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
margaretka3 11:08, 12 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Zagajanka napisał(a)

Gosiu, to jest jeden krzaczek Pashminy - sadzona była na jesieni 2014 i już tak fajnie się zagęściła. Ja nie sadzę róż po kilka sztuk z odmiany w tym samym miejscu, zajmuje się typowym kolekcjonerstwem kompozycyjnym

Twoja na pewno się też zagęści, daj jej czas, Jak nie - to może trzeba by wymienić sadzonkę.

Moja ma dopiero roczek. I tak ją uwielbiam, bo najbujniej kwitnie ze wszystkich moich róż.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Zagajanka 11:34, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
A masz pomysł co może być przyczyną żółknących i odpadajacych pąków? Przy czym sama róża wygląda całkiem zdrowo? Padł pomysł, że może być to wodna niewydolność rośliny, żeby odżywić tyle pąków.. co myślisz?

Przyczyn odpadania pąków może być na prawdę wiele, z tego co czytam w necie:
- młoda roślina, słabo ukorzeniona, zrzuca nadmiar pąków, by reszta mogła rozkwitnąć. Niektórzy rosomanes obrywają pąki w pierwszym sezonie po posadzeniu, by roślina dobrze się ukorzeniła i nie traciła energii na wydawanie kwiatów;
- dorosła roślina zrzuca pąki i kwiaty przy niedoborze molibdenu (braki w nawożeniu mineralnym);
- jś robactwo składa jaja w pąkach i pędach róż.

Akurat u siebie podczas tych upałów nie zaobserwowałam, by susza jako czynnik niekorzystny dla rośliny, powodowała zrzucanie pąków. No ale w połączeniu z poprzednimi możliwymi problemami na słabszej glebie może tak też być.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 15:11, 12 cze 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, jakbyś miała na zbyciu jakieś siewki stipy, to uśmiecham się do Ciebie, bo Maciek chce na brzozową.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anna_ogrodni... 15:38, 12 cze 2018


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Poproszę o rade Czy dobrze będą wyglądały róże The pilgrim a przed nimi Aspiryn rosa. Chciałabym posadzić taka kompozycje na frontowej rabacie
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 15:44, 12 cze 2018


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
I jeszcze najważniejsze: Twoje kompozycje różane są prze prze przepiękne
Uwielbiam Cie odwiedzać i z duża ciekawością czekam na zdjęcia z Twojego ogrodu pełna zachwytu podziwiam podziwiam Two ogród i róże są cudowne
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Pszczelarnia 16:28, 12 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Janko, jak wysoki jest Falstaff u Ciebie na 2 klasie żyzności.

I czy Chandos (piękny kolor!) utrzymuje ten kolor zawsze czy się mieni do pastelowego różu?


Jakie miniaturki lubisz najbardziej?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies