Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 08:19, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)
Śliczna ta rabata frontowa. Za chwilkę wszystko się rozrośnie, będzie pięknie

Oczywiscie, trzeba się uzbroic w cierpliwosc, by odtatecznie powiedziec wow, no ale cos tam pozytywnego sie juz dzieje
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 10:06, 30 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)
Kasiu, dałam jak i planowałam, cisy fastigiata Aurea. Mialy z 45 cm wysokosci i kosztowaly cos ok 35 zl na all.
Przyszly wiosną kopane z gruntu, z poobcinanymi korzeniami glownymi. Na razie chyba żyją, ale nie zdziwię się jak ostatecznie nie przetrwają.
Dla porównania u nas w szkólce u Kulasa okazy okolo metrowe kosztowaly wtedy ok 240 zl i taniej by nie bylo, bo one bardzo powoli rosną i dlatego tyle kosztują.
Tak że i tak źle, i tak niedobrze.


Ech...wkurzające są takie zagrywki.. Ja 2 stożki cisowe w doniczce kupowałam jesienią w LM, nie zajrzałam do środka i sie okazało, że tylko wetkniete w donicę , korzenie marne, główny obciety tak samo jak u Ciebie. Niestety 1padł dość szybko, drugi nie daje póki co przyrostów, ale możliwe że jeszcze żyje, więc go nie ruszam.

Jedyny plus, że nie były drogie, bo z wyprzedaży.. Ale kasa poszła jednak w błoto, a tego nie lubimy..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 14:57, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No niestety, Kasiu, niestety.
Nikt z nas tych zagrywek nie lubi i pieniędzy szkoda, ale tak to już z tymi zakupami rzadkich odmian bywa - albo stacjonarnie przepłacasz, albo internet i ryzyk-fizyk...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:04, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na zewnątrz upał, siedzimy w chłodku w domu (ciągle dziękuję małżowi za zainstalowanie pare lat temu klimy!). Coś tam zaczyna tłoczyć ponownie, ale do pokazu jeszcze daleko...

Nówka z tej wiosny - Ledreborg pokazała w końcu pierwsze kwiatki




Tuż obok zjawiskowa i zdrowa (tfu tfu)Olivia Rose Austin:



Druga wyjątkowo piękna różyca tego miesiąca to Pilgrim:



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:09, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Munstead Wood troszkę się schowała za hortkami Silver Dollar:



A Chandos Beauty czaruje swoim ciężkim zapachem zza perowskii:



Granny przytula się do Wildeve i kontrastuje z koralowym ostrogowcem:



A Parky po prostu mimo wszystkie rdze i plamistości kwitnie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:12, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I para szerszych widoczków.


Na kolistej:



Przegorzany:



i Kolorowy Świerkowo-jodłowy zakątek


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Catalinasdiary 15:24, 30 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ostatnio kupiłam sobie Pilgrima i bardzo mi się podoba. Chcę go rozpiąć jako różę pnącą na ogrodzenie. Jak długo u Ciebie on rośnie?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
MartaKozak 15:26, 30 lip 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zagajanka napisał(a)


Przegorzany:





Mam u sasiadki za plotem piekne przegorzany, powiedziala ze moge zebrac nasionka ale nie wiem kiedy i jak...
Sieje sie na wiosne do doniczek czy bezposrednio do ziemi?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zagajanka 16:52, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Catalinasdiary napisał(a)
Ostatnio kupiłam sobie Pilgrima i bardzo mi się podoba. Chcę go rozpiąć jako różę pnącą na ogrodzenie. Jak długo u Ciebie on rośnie?

Mój Pilgrim był sadzony jesienią 2016 r i też go rozpinam na ogrodzeniu. Nie ma jakichś długich gałązek, by nazwać go prawdziwą różą pnącą, ale mimo wszystko ładnie kwitnie na przygiętych pędach.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:53, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MartaKozak napisał(a)


Mam u sasiadki za plotem piekne przegorzany, powiedziala ze moge zebrac nasionka ale nie wiem kiedy i jak...
Sieje sie na wiosne do doniczek czy bezposrednio do ziemi?

Marto, niestety nie podpowiem w tym temacie.
Moje były z kupnych sadzonek, sama nie wysiewałam.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies