Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Kasia_CS 10:13, 03 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Z różami eksperymentuj, eksperymentuj

Co do córy - nie pocieszasz mnie... Mam przykład mojego starszego syna, i wiem jak może być (inaczej), no ale cóż - wszystkie dzieci są różne... Trzeba jakoś to przeżyć i modlić się, by nie trwało to latami.


Myślę, że po odstawieniu od piersi się poprawi - to chyba jednak jest uzależnienie, czy bardziej potrzeba bliskości nawet. Ja obserwuje od kilku nocy mały postęp - 1 karmienie jakby gdzieś uciekło Na razie tfu tfu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 11:37, 03 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Zagajanka napisał(a)
Dobra wiadomość dla wielbicieli róż Davida Austina:

Na jego stronie zostały przedstawione dwie nowe róże sezonu 2019. Pierwsza mi się już podoba, druga wrażenia akurat na mnie nie robi:

Czarująco namiętny Gabriel Oak oraz

Wesoła prostaczka Eustacia Vye


Gabriel również mi się podoba, a Eustacia wprost przeciwnie

Fajnie je nazwałaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 12:52, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mariposa napisał(a)
Janko, czy stosowałaś mikoryzę do róż?

Nie stosowałam, chociaż Monty Don namiętnie ją poleca do wszystkich krzewów i drzew.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:01, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dziewczyny moje różane, to fajnie że nam różne róże się podobają to jest podstawa różnorodnosci w naszych ogrodach, w innym przypadku było by nieznośnie nudno

Ja na razie też się wstrzymam z zamawianiem tego nowego Gabriela, również poczekam aż będzie już w Polsce. Wydaje mi się, że to jest odmiana poniekąd rekompensujaca wycofanie z handlu Williama Sh 2000. No ale trochę za jasna, a do tego dopiero co James Austin się pojawił w bardzo podobnym kolorze, więc ostatecznie bez rewelacji.

Obie nowe róże są nazwane na cześć bohaterów powieści Thomasa Hardiego. Stasia jest z "The Return of the Native", Gabryś z "Far from the Madding Crowd" - niestety nie znam tłumaczenia tych nazw na j. polski.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:05, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Obie piękne nowości. Że też ja od nich mailingu jeszcze nie dostałam o nowościch a tylko o katalogu...

Iwonko, nie było jeszcze mailingu od DA na ten temat, poszło info na FB w grupie DAVID AUSTIN ROSES LOVERS. Oni pewnie obserwowali jego stronę, w zeszłym roku było podobnie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:10, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Myślę, że po odstawieniu od piersi się poprawi - to chyba jednak jest uzależnienie, czy bardziej potrzeba bliskości nawet. Ja obserwuje od kilku nocy mały postęp - 1 karmienie jakby gdzieś uciekło Na razie tfu tfu

A jak wasze ząbkowanie? Gorzej śpi wtedy?

Też myślę, ze to jest kwestia potrzeby bliskości i przyzwyczajenia. No ale ona tak krzyczy w nocy, jak próbuję to jakoś moderować, ze nie zanosi się na szybką zmianę A szkoda mi uszu i snu Potomka i małża, więc dodatkowo nie sprzyja to poprawieniu jakości mojego snu...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:11, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Gabriel również mi się podoba, a Eustacia wprost przeciwnie

Fajnie je nazwałaś

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:53, 03 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A jak tam wasze wysiewy?

Moje chili i bakłażany po 2 tygodniach maja sie calkiem niezle:



Za dwa tygodnie bedzie czas siac pomidorki. Mysle, ze te pierwsze wysiewy do tego czasu mozna bedzie popikowac.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 17:11, 03 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

A jak wasze ząbkowanie? Gorzej śpi wtedy?

Też myślę, ze to jest kwestia potrzeby bliskości i przyzwyczajenia. No ale ona tak krzyczy w nocy, jak próbuję to jakoś moderować, ze nie zanosi się na szybką zmianę A szkoda mi uszu i snu Potomka i małża, więc dodatkowo nie sprzyja to poprawieniu jakości mojego snu...


Jak zęby szły (ma teraz 4 jedynki, to nie dość, że ciężko było położyć ją spać - wstawała co chwilę, to jak już usnęła to potem od 12-1 zaczynała cogodzinne wstawanie. Płacz taki, że bębenki w uszach pękają Kuby nic nie rusza a eM wkłada stopery i próbuje spać Ogólnie głośna ta moja Kaja jest.. dużo głośniejsza od Kuby.. tyle, że smoka toleruje i da się ją uśpić z nim, a on z kolei wypluwał każdy rodzaj i w sumie bez smoka przeszedł wczesne dzieciństwo. Przy Kai smoczek jest wybawieniem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Wendy79 17:53, 03 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)
A jak tam wasze wysiewy?



Moje bakłażany i słodka papryka na podobnym etapie. Chili dopiero wysiewałam w tym tygodniu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies