Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Kasiolaaa 20:25, 26 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
sladu po zimie nie widac cudownie kiedy scinasz trawy ?
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Zagajanka 21:14, 26 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
oliwka napisał(a)
Witaj Janko, twój ogród tak dostojnie i spokojnie wygląda na zdjęciach. Gratulacje z okazji pojawienia się małej księżniczki
Janko, czy możesz napisać co to za płaczące zdjęcia na pierwszym planie na tym zdjęciu.
Myślałam że na cięcie róż jeszcze jest za wcześnie, ale faktycznie we Wrocławiu wiosna przyszła już chyba na dobre.
Pozdrawiam wiosennie

Oliwko dziękuję za komplementy i gratulacje
Płaczące drzewa tu są wiśnie Kiku-Shidare Sakura (zdjecie z zeszłego roku):



Ja patrze na prognozę - u nas zapowiada się już dosyć wiosennie. Nie bedę czekać na forsycje z cieciem róż.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:22, 26 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
effka napisał(a)
Ślicznie u Ciebie na przedwiośniu jeszcze nie tak łyso jak u mnie... wszystk wycięłam i puste pole prawie


Kasiolaaa napisał(a)
sladu po zimie nie widac cudownie kiedy scinasz trawy ?


U mnie też za jakąś chwilę bedzie łyso
Molinie, imperata i hakone już wycięte. Trochę ostnicy też już podciełam. W najblizszym czasie planuję cięcie miskantów. Na póżniej zostawię careksy Ice Dance i Evergold i na sam koniec rozplenice.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 22:58, 26 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Noo, przy tej ilości róż to po cięciu ręce po łokcie pewnie masz podrapane

Ja zwykle przyrównuję dłonie do spotkania z niezbyt przyjaznym kotem

Janeczko, dziś zrobilam u siebie obchód i taki mam pęd Marii Tereski - kuszący kulkowaniem - jest sens przy tej róźy, cy raczej się nie nadaje?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 19:54, 28 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zagajanka napisał(a)
Chyba czas na początek sezonu różanego?

A więc zaczynamy pokaz...

Olivia Rose Austin





Munstead Wood






Witaj, czytam Twój wątek dzisiaj, świetny masz ogród, cudowne drzewa owocowe, brzoskwinie, morele, zazdroszczę

Munstead Wood przepiękna, ile tam jest krzaczków?

Ja mam dwa w jednym dołku, i mam raptem trzy łodygi
Czy masz super piękną sadzonkę, czy kilka razem ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
asiak 19:59, 28 lut 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przepiękne te róże
____________________
AsiaDziałeczka Asi
adkawi 20:31, 28 lut 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Janeczko.Jak ta Twoja córeczka księżniczka Alinka?. Pewnie kochany z niej słodziak
Piszesz ze tniesz turzyce evergold,ja mam je drugi sezon ,ale nigdy nie przycinałam po zimie ponieważ ładnie wyglądały.Janko co ma na celu te przycinanie,bardziej się zagęszczają?
____________________
Adrianna
mirkaka 13:25, 01 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zagajanka napisał(a)

Widzisz, a RHS ( a wraz z nimi i sam DA) nadal proponuje usuwanie opadłych lisci zarówno w przypadku czarnej plamistości, jak i rdzy.
Mnie bardziej martwi właśnie ta ostatnia - nie chciałabym powtórki z tego sezonu (do tej pory u mnie tylko Schone Maid co roku łapała rdzę - egzemplarz stanowczo do wywalenia). Dlatego tym razem w miarę możliwosci liscie wyzbieram, obornikiem nakarmię, kompostem wyściółkuję i po wiosennym cięciu potraktuję miedzianem. Zobaczymy jaki będzie skutek w przyszłym sezonie...


Ja raczej zawsze pryskałam miedzianem i czarna plamistość występował rzadko a rdza nie występowała. W zeszłym sezonie nie chcialo mi się robić oprysków miedzianem i była masakra. Czarna plamistość wszędzie, a na Edence rdza.
Pani z ogrodniczego powiedziała że najlepiej miedzianem pryskać 3 razy co 3-5 dni.
Pamiętam że jednego roku tak zrobiłam i róże były wyjątkowo zdrowe. Tylko miedzian nie działa na mączniaka, na niego zresztą nic nie działa. Tylko jak już zaatakuje to mogę go poskromić opryskami z mleka i sody, ale też trzeba je powtarzać.
W drugiej połowie lata mączniak jest u mnie zawsze, nie mam na niego sposobu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Zagajanka 21:35, 01 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Noo, przy tej ilości róż to po cięciu ręce po łokcie pewnie masz podrapane

Ja zwykle przyrównuję dłonie do spotkania z niezbyt przyjaznym kotem

Janeczko, dziś zrobilam u siebie obchód i taki mam pęd Marii Tereski - kuszący kulkowaniem - jest sens przy tej róźy, cy raczej się nie nadaje?

Mam dosyć długie skórzane rękawice do cięcia róż, no ale to też nie do konca zabezpiecza. Zawszy jakieś kolec gdzieś się wbije ponad programowo. A najmocniej miewam podrapane w sumie nogi - nawet przez jeansy; wtedy też wyglądam jak po spotkaniu z jś rysiem

Tereska to rabatówka, takich to się nie kulkuje. Ona na wysokość powinna mieć około 90 cm, co tu kulkować? Na wiosnę je się ścina na 15-25 cm. No ale jak chcesz, mozesz oczywiscie spróbować po swojemu
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:38, 01 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
mirkaka napisał(a)
Witaj, czytam Twój wątek dzisiaj, świetny masz ogród, cudowne drzewa owocowe, brzoskwinie, morele, zazdroszczę

Munstead Wood przepiękna, ile tam jest krzaczków?

Ja mam dwa w jednym dołku, i mam raptem trzy łodygi
Czy masz super piękną sadzonkę, czy kilka razem ?

Cześć, Mirko. To jest pojedynczy krzaczek, sadzony latem 2015 r. U mnie wszystkie róże są sadzone pojedynczo. Więc pewnie to udana (tfu tfu) sadzonka
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies