Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 22:59, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ewsyg napisał(a)
Witaj Janko, ależ masz śliczny ogród. Kocham róże, więc u Ciebie czuję się jak w raju. Pięknie.
Obejrzałam portrety róż i powiem Ci, że niektóre z nich goszczą też u mnie. Zwróciłam uwagę na Chantal Merieux, bo moja wygląda inaczej. Bardzo ją lubię.

Czekam z niecierpliwością na kolejny różany sezon. U nas dość mroźnie i obawiam się co będzie z różami.
Pozdrawiam Ewa

Cześć, Ewo, miło że zaglądasz

Moja Chantal Merieux jest bardzo młoda, dlatego może się nieco różnić od tych starszych egzemplarzy. Dopiero w kolejnych latach, jak już się dobrze ukorzeni, będzie bardziej reprezentatywna

Poppy napisał(a)
Janeczko, normalnie sie wzruszylam, i stopki musialam zacytowac
Slicznosci. Zatesknilam za starymi czasami...
Mam nadzieje, ze z uplywem czasu rozana panienka ma wiecej litosci nad zmeczona matka, i jest Wam obu latwiej i przyjemniej ze soba.

Ogladnelam TWoje uzupelnione portrety rozane
I powiem Ci, ze mam zadolowane Souvenir de la Malmaison, tyle ze pnace, i szukam dla niej miejsca, i jednoczensie nie moge sei doczekac pierwszych kwiatow


Maczku, też mam wielką nadzieję, że Panienka się zlituje kiedyś i będzie przesypiała w końcu całe noce... Na razie bywa z tym bardzo różnie...

Souvenir de la Malmaison jest śliczna, ale nieco chorowita u mnie, do tego przemarzła mi pewnego roku. U was klimat łagodniejszy, więc może będzie lepiej?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:06, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sima napisał(a)
Widoki masz piękne
Za oknem Ślęża a w domu malutkie całuśne stópki

Tak jakoś się poukładało u mnie

karlos napisał(a)
Witam. Nie będę kłamał, że przeczytałem 400 stron ale przejrzałem na tyle żeby zobaczyć jaki masz piękny ogród Super porównanie (na 416 stronie) jak ogród zmienił się przez 3 lata

Obejrzałem różane portrety, świetne róże ZDROWE widać po liściach, nie tylko po kwiatach. Ciekawe w czym tkwi tajemnica może się dowiem

Witaj, karlosie, u mnie Pismo obrazkowe jest najlepsze, wiadomo

Co do zdrowia moich róż, to różnie z tym bywa - w poprzednim sezonie na przykład wyjątkowo tragicznie wyszło z rdzą na większości krzaczków, tak że wcale zdrowe to one nie są... A że na zdjęciach ładnie wyglądają, to kwestia ujęcia i czasem obróbki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:14, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pierwsze słoneczne widoczki:




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Mariposa 07:33, 25 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zamówiłam pierwsze róże Chyba trochę poszalałam z ilością, jak na początkującego różomaniaka, ale nie mogłam się opanować W razie czego będę nękać pytaniami
Chodziłam po raz kolejny po Twoim ogrodzie i stwierdziłam, że nie masz szczelnej zielonej zapory przy płocie - ja też jakoś nie jestem za gęstymi żywopłotami, trochę się obawiam tego "wystawienia na widok publiczny", no ale kiedyś, jak się wszystko rozrośnie, to trochę przesłoni...
____________________
Ela Motylogród
karlos 08:29, 25 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Ładnie, nawet w tak "piękną" porę roku
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Wendy79 18:44, 25 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, ładne to przedwiośnie u Ciebie. Ja jeszcze czekam na pierwszego krokusa, chociaż ciemierniki już coraz śmielej sobie poczynają.
"Dzika" z podkładki wycinać czy wyłamywać?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 21:41, 25 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mariposa napisał(a)
Zamówiłam pierwsze róże Chyba trochę poszalałam z ilością, jak na początkującego różomaniaka, ale nie mogłam się opanować W razie czego będę nękać pytaniami
Chodziłam po raz kolejny po Twoim ogrodzie i stwierdziłam, że nie masz szczelnej zielonej zapory przy płocie - ja też jakoś nie jestem za gęstymi żywopłotami, trochę się obawiam tego "wystawienia na widok publiczny", no ale kiedyś, jak się wszystko rozrośnie, to trochę przesłoni...

Róże wciągają za chwilę będziesz miała niezłą kolekcję

Nie ze wszystkich stron mam szczelne ogrodzenie, to prawda. Tylko na długiej rabacie jest kombinowany płotek i żywopłot grabowy, by było ładne tło dla różanych pięknosci. Mąż uparł się na ażurowy płot z przodu, a z boku mamy fajnych sąsiadów i nie wypadało jakoś tui pomiędzy nami sadzić
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:47, 25 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
karlos napisał(a)
Ładnie, nawet w tak "piękną" porę roku

Dzięki

Wendy79 napisał(a)
Janeczko, ładne to przedwiośnie u Ciebie. Ja jeszcze czekam na pierwszego krokusa, chociaż ciemierniki już coraz śmielej sobie poczynają.
"Dzika" z podkładki wycinać czy wyłamywać?

Ciemierników nie mam, ale już coraz bardziej widoczne są u mnie hiacynty. Czosnki i tulipki też ładnie wychodzą.

Dziczki lepiej wyłamywać przy samym korzeniu. Jak się nie da, to wyciąć "na obrączke".
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
oliwka 09:34, 26 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Zagajanka napisał(a)
Pierwsze słoneczne widoczki:


Witaj Janko, twój ogród tak dostojnie i spokojnie wygląda na zdjęciach. Gratulacje z okazji pojawienia się małej księżniczki
Janko, czy możesz napisać co to za płaczące zdjęcia na pierwszym planie na tym zdjęciu.
Myślałam że na cięcie róż jeszcze jest za wcześnie, ale faktycznie we Wrocławiu wiosna przyszła już chyba na dobre.
Pozdrawiam wiosennie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
eVka 09:44, 26 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ślicznie u Ciebie na przedwiośniu jeszcze nie tak łyso jak u mnie... wszystk wycięłam i puste pole prawie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies