Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:03, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Veega napisał(a)
Witaj Janeczko,
nareszcie zaczyna się pokaz różany w Twoim pięknym ogrodzie, już nie mogłam się doczekać
Jak Ty to robisz, że Twoje krzewy różane są takie dorodne ?

Pozdrawiam

Witaj, dzięki za dobre słowo.

Róże dorodne, bo już trochę latek mają i krzewy nabrały masy.
Dobrze im chyba robi moja gliniasta gleba no i ciepły wrocławski klimat
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:05, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Perfekcyjny bukiet jest po prostu perfekcyjny... Mój odbija po mocnym cięciu.

U mnie na zapłociu prawie wszystkie róże były ścięte do zera (robią we wsi kanalizę i zjechali wszystkie moje krzaczki jak nie traktorem, to ciężarówkami) - też powoli odbijają, ale kwiatów, oczywiscie w tym sezonie nie bedzie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:08, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
W koncu Janko pojawily sie Twoje roze, jak zwykle piekne, zdrowe i bujne I podpisane

A wiesz, ze moja Madame François Graindorge, ktora mam na razie w donicy, wypuscila piekne paki. Rozowe juz sa. Nazywam ja Janeczkowa Roza

Haha.
Podpisane - tak
Bujne - w miarę
Zdrowe - wzglednie.

Rdza, cholerstwo jedno, zobacz jaka Pashmina całą w kropeczki:



Moja Frania jeszcze nie kwitnie, no ale u Ciebie cieplej
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:10, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Janeczko, fajnie że wpadłaś Piękne róże i widoki. Rdza jest okropna, to wg mnie najgorszy chyba grzyb i trudno go zwalczyć. Trzymam kciuki aby Ci się udało.

Ewo, no z ta rdzą to załamka.
Pryskaliśmy wiosną róze miedzianem, wybrałam wszystkie stare liscie i dosypałam kompostu pod każdy krzaczek, a ona i tak jest i tak wcześnie
I nawet na tych sie pojawiła, które w zeszłym roku nie chorowały, masakra.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:11, 01 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaBawaria napisał(a)

Czy to kocimietka?A jezeli tak to jaka?

Tak, Kasiu, to kocimiętka Purple Haze, niska i mocno kwitnąca. Polecam bardzo na obwódki.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ElzbietaFranka 14:53, 01 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zagajanka napisał(a)
Śliczna Olivia Rose Austin tez zakwitła jako jedna z pierwszych






Witam Janko

Piękna Oliwia. Moje krzaki drugi sezon też mają dużo pąków, ale jeszcze nie rozkwitają. Mam opóźnienie ok 2 tygodni.
To fakt czym starszy krzak tym więcej dorodnego kwiecia.
Też w tym roku mam róże bardzo dorodne więc czekam na rozkwit.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
tulucy 17:10, 01 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dziś oberwałam po jednym listku z plamką rdzy - z dwóch różnych róż. Ale ja niczym wiosną nie pryskałam, mało tego, spod większości krzaków nie wybrałam ubiegłorocznych liści. Chyba nie ma reguł na te utrapienia różane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 17:53, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, a Ty poza miedzianem wiosną co na rdzę stosujesz? Ja póki co będę próbowała ekologicznie z nią powalczyć i obrywać liście.. dziś mnóstwo oberwałam, bo wcześniej tak wybiórczo, ale to bez sensu.. okazało się, że moje pryskanie mlekiem z sodą to nie na rdzę tylko mączniaka, więc nie spodziewam się rewelacji, ale będę pryskać kolejne dni już testowo

A to zniszczenie Ci róż za płotem to porażka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:56, 01 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Dziś oberwałam po jednym listku z plamką rdzy - z dwóch różnych róż. Ale ja niczym wiosną nie pryskałam, mało tego, spod większości krzaków nie wybrałam ubiegłorocznych liści. Chyba nie ma reguł na te utrapienia różane.


"Aż" dwa listki powiadasz? Ja zamówiłam propionian, więc to też dorzucę..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 19:16, 01 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Zagajanka napisał(a)
Jak już jesteśmy w temacie czosnków, to ich czas się po trochu kończy. Cieszą oko karatawskie i wysokie białe podobne do dmuchawców


Do róż, że cudne u ciebie, to się przyzwyczaiłam ale ta szałwia, normalnie święci z daleka. Co to za odmiana?
Busz masz taki, jaki uwielbiam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies