Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:35, 22 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)
Przepiękne magnolie i cała reszta również

Dziękuję, Asiu

Jakoś niespodziewanie zaczęły też kwitnąć pierwsze rodki:





i jabłonka:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:40, 22 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A tak wygląda obecnie najcieplejszy zakątek różany z Bouquet Parfait, która swoja drogą nieźle ostatnio wybujała:



w nóżkach ma Pashminę, a po lewej - Tineke. No i odrastającą po wiosennym cięciu lawendę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 23:56, 22 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kiku robi wrażenie. Twoje Purple Pion takie, jak i moje dokupione, chyba jeden sort w sklepie na B dostałyśmy. Pierwszy raz tak mam z nimi ;( a miał być taki ładny szpalerek...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 09:28, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie na szczęście z Purple pion się udało trafić, bo dokupiłam do szpaleru z zeszłego roku i nie mam żadnych "nowości" w tym ciągu. Ale dużo tych pomyłek miałaś faktycznie.

Kiku ma prześliczne te swoje pomponiki!

Nie pochwaliłam wianka, a jest po prostu mega! Lubię takie gadżety - u mnie tylko zeszłoroczny z jajeczkami powiesiłam na święta

Twoja Bouquet Parfait bardzo zaawansowana - u mnie jakoś wyjątkowo wolno w tym roku idzie - np. u LO część pąków mimo poziomego przygięcia ledwo ruszyła i wygląda dość dziwnie - pół krzaka zieloniutkie, a połowa pusta. Ale tylko ciut cieplej ostatnio się zrobiło i widzę po donicowej Boscobel, że nareszcie się ciut zazieleniła - do tej pory była niemal łysa - nawet żałowałam, że za krótko cięłam, a kiedyś pisałaś, że angielki wolą lżejsze cięcie i jej kuku za duże zrobiłam zbiera się powoli.. za to jesienny WIlliam chyba jednak już nie ruszy

Piękne szerokie kadry nam zostawiłaś

A jak malutka? Jakieś zębowe postępy są? U nas pierwsza dwójka dobrze od ponad miesiąca próbuje się wydostać i chyba na dniach wreszcie będzie Kaja jak dotąd nadal nie przespała mi ani jednej nocy - minimum 2-3 razy muszę wstawać od północy do ranka.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
KasiaBawaria 19:11, 24 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zaznaczam sobie, bo mnie tu jeszcze nie bylo
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 19:14, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Cudne widoki, pięknie kwitnąco. Rodki jak róże
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 17:38, 27 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, czy Twoja Lennei Alba ma już liście? Kupiłam dziś niekwitnaca LA ale była pod dachem, więc mogła szybciej liście puścić.b mogłabyś mi zmierzyć jak już będą liście? Może to mi jakiś da obraz czy nie jest pomylona... Im więcej czasu mija od zakupu, tym większe mam wątpliwości czy to ona..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 22:03, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Kiku robi wrażenie. Twoje Purple Pion takie, jak i moje dokupione, chyba jeden sort w sklepie na B dostałyśmy. Pierwszy raz tak mam z nimi ;( a miał być taki ładny szpalerek...

Kiku ładne, ale przez te upały strasznie szybko przekwitły. A w zasadzie pokryły się lisćmi, które zasłoniły wszystkie kwiaty. Teraz już ich wcale nie widać. Magnolie wiosną są jednak o wiele bardziej spektakularne.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:04, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaBawaria napisał(a)
Zaznaczam sobie, bo mnie tu jeszcze nie bylo

Cześć, Kasiu, miło że zagladasz.

Anda napisał(a)
Cudne widoki, pięknie kwitnąco. Rodki jak róże

Dzięki, Ewuś.
Rodki to taki przedsmaczek przed sezonem różanym
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janeczko, czy Twoja Lennei Alba ma już liście? Kupiłam dziś niekwitnaca LA ale była pod dachem, więc mogła szybciej liście puścić.b mogłabyś mi zmierzyć jak już będą liście? Może to mi jakiś da obraz czy nie jest pomylona... Im więcej czasu mija od zakupu, tym większe mam wątpliwości czy to ona..

Kasiu, Alba ma już liście, ale u mnie cieplej niż u was, pamiętaj.

Tak dzisiaj wygląda i największy liść w zblizeniu:



A dlaczego masz wątpliwosci?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies