Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 08:59, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Nowe róże? Jak Ty znajdujesz jeszcze na nie miejsce?

Aga, no jak, jak?
Rotacja musi być
Coś wysadzam, coś dosadzam.
Niektóre róże po zimie-niezimie i po cięciu mają tylko po jednym pędzie, więc są duże szansy, że i w kolejnym sezonie będę miała co wymieniać
Do tego znalazłam dodatkowe miejsce na zapłociu, więc tylko szaleć!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:03, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Janka

Chciałam się zapytać jak się chowa najmłodsza dziewczyna,ale czytam na poprzedniej stronie, że już przesadza rosliny. Ja nikogo nie widzę do objęcia mojej schedy ogrodowej. Ucz od maleństwa bo to duża pomoc.

Na powyższych fotka między tulipanami są rośliny zielone co to za roślina taka piękna nawet bez kwiatów.
Janko u mnie też przymrozki ruinę w tulipanach zrobiły i to duży mróz -8 w dzień słońce w nocy znowu mróz a pąki tulipanów już na wierzchu i zmroziło zrobiły się suche.
Wiśnia kiku też u mnie przymrozona pąki kwiatowe odpadają. Więc wcześnie kwitnące drzewa to u mnie loteria raz tylko widziałam piękno moich krzaków wiosna 2018 roku nie było przymrozków.
Ciągle się boje o bzy które mają dużo pąków ale jeden przymrozek i wszystko stracone. Tak miałam w zeszłym roku polibiny przymrozki 15 maja w ogrodników.
O magnoli to nawet nie piszę bo ciągle przymarza.
Róże też przymarzły nie wszystkie np pnące dobrze się trzymają.

Czekamy na deszcz chyba wszyscy. U nas od początku marca nic nie padało. U ciebie chociaż śniegu trochę było.

W tych nie ciekawych czasach trzeba się zadowolić tym co jest.

Pozdrawiam Janka i zdrowia życzę

Na zdjęciach zazieleniona po zimie szalwia omszona. Słabo w tym sezonie przyrasta, bo dosyć sucho jest, ale już niedługo będzie cieszyć swoim niebiesko-fioletowym kolorem.
Moje bzy już zaczęły kwitnąc, przymrozków chyba na razie nie zapowiadają, a i deszczyk upragniony nas nawiedził, więc kwiatów za chwilę będzie coraz więcej.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:19, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A_gawa napisał(a)
Czy masz The Fairy? Jak ją oceniasz? Warto?
Co ewentualnie za nią?

Hej, nie mam i nie miałam The Fairy, chociaż powiadają, że to dosyć łatwa w obsłudze róża okrywowa.
Coś w zamian za nią? - zależy po co Ci Ona? Jako okrywowa może być, ale wtedy kilka sztuk obok siebie, bo pojedynczo to ona nie robi wrażenia. The Fairy we Wroclawiu jest często stosowana w nasadzeniach miejskich. Jeżeli ma być ozdobą ogrodu, to raczej stawiała na coś bardziej wyszukanego
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
oliwka 13:52, 30 kwi 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Witaj Janko,
Przykro mi z powodu strat związanych z przymrozkami. U mnie raczej wszystko sie uchowalo, a za bardzo nie pokrywała donic. Juz jest pieknie zielono, uwielbiam wiosnę. Moja cindirella posadzone w ubiegłym roku ma kosmicznie grube pędy. Czekam na obfite kwitnienie. Co kupiłam sobie w tym roku Garden of roses. Jeszcze dobrze nie ruszyła, bo chyba ma za ciemno pod serduszką. Czekam na twoje piękne różane spektakle. Dzięki za poradę dotyczącą centrum kwiatowego. Dichondry kupione :0)
Buziaki dla malutkiej ogrodniczki:0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
KasiaWB 22:07, 30 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
uśmiecham się zawsze jak tu jestem pięknie jest, czysto Mnie znów lato zastanie, bo ryjemy w ziemi )
Czekam na Twoje róże w tym roku mus coś kupić ) Mam już nawet specjalne miejsce na jakiś klejnocik no i oczyszczam pomału miejsce na małą różankę
Gabriel Oak powiadasz? jestem jej bardzo ciekawa, bo kolorek i kwiat ma dobry
Pozdrawiam serdecznie Uściski dla małej ogrodniczki Właśnie z moją małą przeglądałyśmy zdjęcia z ogródka z ostatnich 10 lat Róbcie dużo zdjęć
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ElzbietaFranka 19:00, 01 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Janko bardzo dziękuję za odpowiedź.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Johanka77 20:06, 01 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Janeczko!
Nie wiem,. dlaczego dopiero teraz do Ciebie trafiłam.
Piękny ogród masz!

Będę podglądać i odwiedzać, jeśli pozwolisz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 17:55, 08 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, chciałam się skonsultować, bo jak pamiętasz mam wielką i wieczną zajawkę na Lennei alba I moje pytanko jest takie, czy obserwujesz róznicę w wyglądzie kory między swoimi magnoliami. Wczoraj w ogrodniczym oglądałam nowe egzemplarze LA, które przyjechały i różnią się korą od wcześniejszych pomyleńców, ale że jest po kwitnieniu, to nie potwierdzę odmiany. ALe, że kora była charakterystyczna, to pomyślałam, że może to cecha tej odmiany - muszę wszystkie właścicielki tej odmiany podpytać. Zerknij w wolnej chwili na zdjęcie u mnie - czy tak wygląda Twoja LA i czy faktycznie rózni się n od Twojej zwyklej soulangeany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
A_gawa 21:55, 10 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Janeczko, chciałbym Cię zapytać o Artemis. Mam sześć młodych krzaczków tej róży i tak jak się cieszę, tak i niepokoję, że nie umiem się nią odpowiednio zajmować.
Czy mogłabyś mi powiedzieć czy mocno należy ją przycinać?
Na co zwrócić uwagę?
W jakiej odległości od siebie powinny być posadzone?
Jakie rośliny do niej pasują?
W temacie róż jestem dość zielona.
Wiem, że te wszystkie informacje mogę znaleźć w necie, ale z tego co się zorientowałam, to jesteś różanym ekspertem tego forum i w końcu się ośmieliłam zapytać.

A czy możesz polecić róże na skarpę? Najlepiej w tonacji różowej.

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Pszczelarnia 17:59, 23 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zagajanko, kwitną róże u Ciebie?

Z braku zdjęć obejrzałam sobie starsze posty i zdjęcia, ech, bajka!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies