Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Mira104 15:06, 15 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
No to kilka zdjęć z ogrodu, dziś zakryłam trochę roślin, bo się boję przymrozków

różaneczniki po zimie, chyba mają się dobrze, fakt podgryza liście robal, ale tym się później zajmę

u mnie pierwsze są żółte krokusy
tulipany i czosnki, też startują
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 15:11, 15 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ale, żeby nie było tak słodko to moje choiny chyba trochę przymroziło, mam nadzieję że wyjdą z tego i ostrokrzew bukszpanowy to samo afff


i moje śliczności, jeszcze mały ale urośnie

i mam też ja, i niech buksy spróbują marudzić
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anka_ 15:14, 15 mar 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mirko a co to za mikstura na ostatniej fotce?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mira104 15:17, 15 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aniu masz zdjątka.
Elu, to fakt smród u nas okropny, ale to zasługa mieszkańców, w nocy to nie wyjdziesz bez maski. Szkoda, że nie załapaliśmy się na program rządowy anty smogowy. Te stare piece kopciuchy powinny być do natychmiastowej likwidacji, bo to jest główny problem.
Co do zakupów na alli, to zobaczymy co wyrośnie Fakt, że w PL nie umiem dostać nasion ciemierników pełnych.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 16:58, 15 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aniu, to odżywka z wodorostami, poleca ją szefowa Danusia. Stosuje się ja do bukszpanów i szefowa kulki z cisów, też tym podlewa. Poprosiłam kolegę, to mi z Anglii przywiózł. Za 2 butelki zapłaciłam 180 zł.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
ElzbietaFranka 12:40, 18 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Mirka odpisze wieczorem odnośnie choin powinnaś ja odkryć bo mrozny wiatr ja zmroził
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mira104 10:23, 21 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Przygotowania do wiosny, domki dla lokatorów i pytanie: Gdzie je powiesić jak nie mam dużych drzew
Szwagier mi pociął deseczki, a ja już sobie zbiłam i pomalowałam.


Dalsze przygotowania, zakupy Szczerze, to bardziej mnie cieszy nawóz, kwiatek niż ciuszek.
W tym roku stawiam na algi

w prezencie otrzymałam

____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
marba 10:34, 21 mar 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Mira104 napisał(a)
Przygotowania do wiosny, domki dla lokatorów i pytanie: Gdzie je powiesić jak nie mam dużych drzew
Szwagier mi pociął deseczki, a ja już sobie zbiłam i pomalowałam.


Dalsze przygotowania, zakupy Szczerze, to bardziej mnie cieszy nawóz, kwiatek niż ciuszek.
W tym roku stawiam na algi

w prezencie otrzymałam


Jeśli nie u siebie, to szukałabym dużych drzew w najbliższej okolicy.
Fajne zakupy.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
ElzbietaFranka 11:45, 21 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Dobrze Mira wieczorem bo muszę przejrzeć wątek do czego się zobowiązałam chodzi o choiny ale konkretnie. Zajrze więzorem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 13:56, 21 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Mirka u mnie też ostrokrzewy, irgi pomarznięte ale przytnij to wypuszczą nowe listki, a te okrycia Ci coś dały? Okryłam dwie hortensje ogrodowe i też czarne listki i pąki ma. To brak śniegu i ten bardzo silny mrozny wiatr zrobił swoje. Ale u mnie choiny nawet te co sadzone jesienią nic im nie jest i bez okrywania. Czy Ty je masz w donicy? Może raczej brak wody albo nadmiar słonca bardziej im zaszkodził, u mnie rosną w gruncie w cienistym miejscu a mieszkamy w tym samym klimacie i nic im nie jest. Może też inna odmiana. Do wiosny widze już przygotowana Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies