Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

ElzbietaFranka 22:59, 23 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka a co się stało bukszpanom? Jakieś suche się trafiają w środku. Czosnki tez liście mają suche. Czy tak sucho u Ciebie.

U nas tez 2 tygodnie nie było deszczu, też podlewam na wzniesieniach bo jednak słońce grzeje każdy dzień.
Wody juz nie mam i się cieszę. Lepiej podlać niż taplać się w błocie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:05, 23 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Trawy to jeszcze mają czes dopiero co z ziemi wychodzą. Szałwię masz ładną też u mnie rośnie dosyć dobrze. Horta też ładni ci sie rozrasta.

Ta piękna pogoda trochę podgoniła ze wzrostem u mnie, ale co zmarzło to już nie da uratować np. magnolię i bzy tak mi szkoda.

Mirka jak dostaniesz paczkę z liliowcami to zrób foty jakie flance ci przyszły może bym tez zamówiła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mira104 23:09, 23 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Buksy tak po przymrozkach wyglądają, ale odbudowują się ładnie. Elu podlewam codziennie, czosnki mają brzydkie liście, ale one tak zawsze mają, na razie ich nie obcinam, chociaż może powinnam.....
Sucho u mnie jest i nawet trawa zaczyna pokazywać, że czas na deszcz (usycha)
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
ElzbietaFranka 23:54, 23 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
A mnie się wydaje Mirka, że im czegoś brakuje. Widzę, że one podsypane są chyba korą czy się mylę? Czosnek nie lubi kwaśnej ziemi lubi wapienną.
Podsyp czosnki jakimś nawozem może azofoską i podlewaj nie mogą mieć sucho.
Nie obcinaj jeszcze tych liści bo pobieraja pokarm dla cebul.
Dopiero jak kwiatostany okwitną to możesz kwiatostany uciąć liści nie.
Zresztą jesteś w dobrej komitywie z Toszka to się zapytaj.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MirellaB 00:00, 24 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Buksiki na wysokim pniu to chętnie bym w swoim ogrodzie posadziła. Ile masz ich sztuk?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Malgosik 08:01, 24 maj 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Czosnkom, czy maja morko, czy sucho, to i tak przedwcześnie żółkną liście.
Przetestowałam.
Mam zdjęcia grusz, tylko w aparacie w domu, a jak do domu wejdę, to zapominam o bożym świcie, tyle roboty z każdej strony.
Chyba sobie zapiszę w kalendarzu że mam Ci te zdjęcia wkleić.
____________________
Ogród na glinie
anabuko1 10:50, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
I mnie pada ostatnio trochę każdego dnia.W piątek kosilam trawę A tu rośnie jak głupia I znowu na weekend trzeba ją kosic.
Hortki pięknie rosną.
A czisnki6 pięknie czaruja w ogrodzie; )
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:50, 24 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Kufelek był.
To pozdrowki zostawię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
polinka 11:27, 24 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mira104 napisał(a)
Buksy tak po przymrozkach wyglądają, ale odbudowują się ładnie. Elu podlewam codziennie, czosnki mają brzydkie liście, ale one tak zawsze mają, na razie ich nie obcinam, chociaż może powinnam.....
Sucho u mnie jest i nawet trawa zaczyna pokazywać, że czas na deszcz (usycha)


Pada u Ciebie? U mnie od rana leciutko siąpi
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Mira104 16:58, 24 maj 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
W końcu spadł deszcz rano i nawet popadało z czego się cieszę bardzo. Mogło by jeszcze popadać, bo przy sadzeniu liliowców, to zauważyłam, że ziemia tylko z wierzchu jest mokra.

Mirella buksy kupiłam na allegro chyba po 49,90 mam ich 3 sztuki, bo miały iść do donic przed domem na razie wylądowały w ogrodzie.

Czosnki mam 2 sezon, pomieszałam cebulki i teraz niektóre mają powiązane kokardki, żebym już ich nie pomyliła

Elu czosnki maja tendencję do brzydkich liści w przyszłym sezonie posadzę je bardziej schowane, to nie powinny tak razić w oczy.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies