Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 11:20, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Wczoraj posadziłam cebule lilii, były jakieś miękkie, nie wiadomo czy nie zasuszone za bardzo.
Dziś zasiliłam krokusy obornikiem owczym granulowanym . Wyczytałam że krokusy to lubią Mam całe kępy samych liści, bez kwiatów, cebulki się mnożą ale nie kwitną.
Muszę je po przekwitnięciu wysadzić, bo rosną pod azaliami, a podobno wolą glebę zasadową,
Wysiałam też dziś sałatę kruchą, rukolę, a w domu cynie seledynowe
Zauważyłam że niektóre lilie już wychodzą z ziemi, szczególnie mnie cieszą moje martagony,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agania 11:53, 29 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
Wczoraj posadziłam cebule lilii, były jakieś miękkie, nie wiadomo czy nie zasuszone za bardzo.
Dziś zasiliłam krokusy obornikiem owczym granulowanym . Wyczytałam że krokusy to lubią Mam całe kępy samych liści, bez kwiatów, cebulki się mnożą ale nie kwitną.
Muszę je po przekwitnięciu wysadzić, bo rosną pod azaliami, a podobno wolą glebę zasadową,
Wysiałam też dziś sałatę kruchą, rukolę, a w domu cynie seledynowe
Zauważyłam że niektóre lilie już wychodzą z ziemi, szczególnie mnie cieszą moje martagony,


Pokaż martagony...moim marzeniem jest ich posiadanie...moje jednak nie wschodza pewnie zjedzone lub zgniły
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:57, 29 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
Jakoś pod koniec lutego cięłam hortensję anabelkę strong. Dostałam jej sadzonkę i jeszcze mi nie kwitła tylko wypuściła dwa silne pędy w zeszłym roku.
Postanowilam spróbować i ukorzenić pocięte patyczki.
Cięłam na trzy oczka, jedno zanurzyłam w ukorzeniaczu i do ziemi, dwa ponad ziemią.
Po jakimś czasie patyczki się zazieleniły, wypuściły z oczek pędy.
Bałam się że nie mając jeszcze korzonków zwiędną mi te malutkie pędy i poobrywałam wszystkie z górnego piętra. Szkoda było mi je wyrzucać, więc każdy maleńki pędzik zanurzałam w ukorzeniaczu i do ziemi.
Tak powstało poletko

zdjęcie z początku marca


Sadzonki na począku przykrywałam folią, ale też wietrzyłam jak zobaczyłam pleśń na ziemi. Nie więdły, trzymały cały czas turgor.
Ostatnio zauważyłam że ich listki powiększają się, więc chyba się ukorzeniły?


Dzisiaj tak wyglądają



Jesteś niesamowita tego sposobu z uszczykiwaniem sadzonek nie próbowlam, bo
nigdzie nikt tego nie robił...też spróbuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 16:01, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Agania napisał(a)

Jesteś niesamowita tego sposobu z uszczykiwaniem sadzonek nie próbowlam, bo
nigdzie nikt tego nie robił...też spróbuję


Prawda ? też tak uważam Powinnam opatentować ten sposób szczególnie jeśli się przyda dla bukietówek które tak ciężko wypuszczają korzonki z patyczków , ale pędy bardzo szybko. Do tej pory wyrzucałam takie patyczki , bo pędy w końcu więdły, teraz trzeba je oberwać i do ukorzeniacza i do doniczki

to martagony
rosną na rabacie dość suchej, ziemia gliniasta wymieniona na przepuszczalną,
też coś jednej czubek uszkodziło. Wypuściły trochę cebul przybyszowych, czekam aż będzie kępka




no to jeszcze trochę wiosny

piwonia majowa


nie wiem jakie to? zimowały w donicy na rabacie



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:09, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Jak już wyszłam robić zdjęcie martagony, to zrobiłam i innym wiosennym cudom

te krokusy właśnie słabo kwitną, je muszę wysadzić spod azalii, w bardziej zasadową glebę





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:15, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:25, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
zimowały tak na rabacie, w tych donicach. Zima była łagodna


turzyca Ice Dance zakwitła


a tu rudbekia Cherry brandy, podobno jednoroczna, jednak moja wychodzi z ziemi po zimie


i na koniec końcówka kwitnienia, już niestety krokusy przekwitają

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
iwonadm 16:40, 29 mar 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Pięknie wiosennie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Agania 18:39, 29 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Szczęściara z Ciebie...możesz cieszyć się wiosną...Pięknie startuje razem z Tobą
Pilnuj martagonki i oczywiście pokazuj zdjęcia jak rosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 19:35, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Agania napisał(a)
Szczęściara z Ciebie...możesz cieszyć się wiosną...Pięknie startuje razem z Tobą
Pilnuj martagonki i oczywiście pokazuj zdjęcia jak rosną


Agatko, nawet nie wiesz jak u nas zimno, wybiegłam na chwilę żeby zdjęcia porobić i do domu z powrotem. Silny wiatr wieje, gdyby było bezwietrznie byłoby cudnie i ciepło, a tak to ziąb
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies