Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 09:19, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
basia3012 napisał(a)


Mirko, dzięki za odpowiedz i odwiedziny u mnie.
A czy ten popiół to może być również z takiego pieca, w którym pali się drewnem ? Czy on zawiera jakieś minerały korzystne dla powojników? Czy do pnącej rózy też można dać?
Pozdrawiam.


Ja mam popiół z kominka w którym palę drewnem. To o taki właśnie chodzi. Popiół ma dużo fosforu i potasu, pierwiastki wspomagające kwitnienie.
Do róży chyba też można dać, ale trzeba uważać żeby nie za dużo bo ma silne właściwości zasadowe. U mnie gleba bardzo zasadowa jest i ja muszę uważać, więc daję go tylko trochę pod powojniki.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:20, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
zoja napisał(a)


Jest wzglednie cieplo to chyba powinny przetrwac
Ja swoje jednak najpierw dam do doniczek - lubie miec pewnosc ile bylo zywych a nie potem szukac na rabacie i sie domyslac ...ale te chyba doniczki od razu na balkonie zostawie bo ciezko to w domu wszystko trzymac...


Ja jutro albo w weekend sadzę lilię wprost do gruntu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:44, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Jakoś pod koniec lutego cięłam hortensję anabelkę strong. Dostałam jej sadzonkę i jeszcze mi nie kwitła tylko wypuściła dwa silne pędy w zeszłym roku.
Postanowilam spróbować i ukorzenić pocięte patyczki.
Cięłam na trzy oczka, jedno zanurzyłam w ukorzeniaczu i do ziemi, dwa ponad ziemią.
Po jakimś czasie patyczki się zazieleniły, wypuściły z oczek pędy.
Bałam się że nie mając jeszcze korzonków zwiędną mi te malutkie pędy i poobrywałam wszystkie z górnego piętra. Szkoda było mi je wyrzucać, więc każdy maleńki pędzik zanurzałam w ukorzeniaczu i do ziemi.
Tak powstało poletko

zdjęcie z początku marca


Sadzonki na począku przykrywałam folią, ale też wietrzyłam jak zobaczyłam pleśń na ziemi. Nie więdły, trzymały cały czas turgor.
Ostatnio zauważyłam że ich listki powiększają się, więc chyba się ukorzeniły?


Dzisiaj tak wyglądają


Patyczki, po oberwaniu górnych pędów




i dziś




Najdziwniejsze że niektóre młodziutkie pędy mają już zawiązki kwiatów, a ja nadal nie wiem czy mają korzonki A niektóre z nich wypuszczają z oczek po oberwaniu pędów nowe pędy, i to dwa z jednego oczka


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anbu 09:45, 26 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczyny co ja tu czytam
To kiedy w końcu sadzi się te lilie? Ja myślałam że jesienią, tak jak inne cebulowe? Sorki za głupie (zapewne) pytanie
____________________
Ania Ogród Ani :)
mirkaka 09:49, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
A to moja plantacja papryki, pomidorków, jeżówek, nawet kilka bladych, rozplenicy pegasus, trawy pampasowej, której nasionka kupił eM, i musialam wysiać

Oby lato w tym roku było takie piękne i ciepłe jak w zeszłym, to papryczki dojrzeją



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:51, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
anbu napisał(a)
Dziewczyny co ja tu czytam
To kiedy w końcu sadzi się te lilie? Ja myślałam że jesienią, tak jak inne cebulowe? Sorki za głupie (zapewne) pytanie


Aniu, ale ja kupiłam teraz cebule, to muszę teraz sadzić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anbu 09:52, 26 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oo o to znaczy, że jeszcze można? Bo nie chciało mi się już jesienią
____________________
Ania Ogród Ani :)
tulucy 10:15, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja też kupiłam teraz, czekam na dostawę. Rok temu i dwa lata - też sadziłam wiosną. Kwitły.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Aurelllia 12:41, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Mirko widzę, że też eksperymentujesz z hortkami i próbujesz ukorzenić Super Potem jaka radość jak się ukorzeni i ma się własną sadzonkę
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Alicja169 19:00, 26 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Imponująca kolekcja sadzonek, będzie co sadzić jak przyjdzie na to pora
Ciekawą informację podałaś Mirko w sprawie patyczków hortensji - u mnie też zdarza się, że początkowo wypuszczają ładne listeczki, po czym te listki więdną i wtedy wyrzucam takie sadzonki, dobrze wiedzieć, że oberwanie górnych listków i pozostawienie patyków w ziemi daje dobre efekty. Zastosuję ten pomysł do patyków derenia, który ładnie wypuścił listki, które wkrótce zwiędły Przypływu energii życzę
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies