Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 19:36, 29 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Iwonko dziękuję, u Ciebie pewno jeszcze ładniej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makusia 20:23, 29 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mirko ja tylko lewkonie (pierwszy raz w życiu), Pomidorki i pory - wzeszły ładnie i selery, które nie wzeszły wcale - muszę wysiac jeszcze raz.

Wiosna piękna u Ciebie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasia_CS 20:52, 29 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Agania napisał(a)


Pokaż martagony...moim marzeniem jest ich posiadanie...moje jednak nie wschodza pewnie zjedzone lub zgniły


Aganiu, a długo próbujesz już z martagonami? Ja w zeszłym roku posadziłam wiosną i nic z tego nie było. Za to ku mojej wielkiej radości w zaznaczonym miejscu wykiełkowała teraz po roku od sadzenia jak rok temu pytałam o tę lilię, to właśnie dostałam info, że one tak sobie po roku potrafią wyjść
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
katel 20:56, 29 mar 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mirko daj znać czy te Twoje hortensjowe sadzonki mają korzenie - ale ciekawy pomysł na rozmnażanie
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mirkaka 05:05, 30 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Makusia napisał(a)
Mirko ja tylko lewkonie (pierwszy raz w życiu), Pomidorki i pory - wzeszły ładnie i selery, które nie wzeszły wcale - muszę wysiac jeszcze raz.

Wiosna piękna u Ciebie!


OO, O lewkoniach często myślałam, ale zapomniałam, myślisz że jeszcze można wysiewać?
One tak pięknie pachną
Może selery potrzebują więcej czasu i ciepła do wzejścia, ja na paprykę długo czekałam.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:43, 30 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Kasia_CS napisał(a)


Aganiu, a długo próbujesz już z martagonami? Ja w zeszłym roku posadziłam wiosną i nic z tego nie było. Za to ku mojej wielkiej radości w zaznaczonym miejscu wykiełkowała teraz po roku od sadzenia jak rok temu pytałam o tę lilię, to właśnie dostałam info, że one tak sobie po roku potrafią wyjść


Teraz jak Kasiu tak napisałaś, to też sobie przypomnialam że moja cebula w pierwszym roku po posadzeniu bardzo późno wystartowała i miała tylko niską rozetkę z liści.
A jaki kolorek kupiłaś Kasiu?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:44, 30 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
katel napisał(a)
Mirko daj znać czy te Twoje hortensjowe sadzonki mają korzenie - ale ciekawy pomysł na rozmnażanie


Wypuszczają, bo już troszeczkę widać ale jak będzie ich więcej to zrobię zdjęcie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 13:34, 30 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie też ta rudbekia Ch. Brady super przimowała
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:36, 30 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Prawda ? też tak uważam Powinnam opatentować ten sposób szczególnie jeśli się przyda dla bukietówek które tak ciężko wypuszczają korzonki z patyczków , ale pędy bardzo szybko. Do tej pory wyrzucałam takie patyczki , bo pędy w końcu więdły, teraz trzeba je oberwać i do ukorzeniacza i do doniczki

to martagony
rosną na rabacie dość suchej, ziemia gliniasta wymieniona na przepuszczalną,
też coś jednej czubek uszkodziło. Wypuściły trochę cebul przybyszowych, czekam aż będzie kępka




no to jeszcze trochę wiosny

piwonia majowa


nie wiem jakie to? zimowały w donicy na rabacie




Martagony już u mnie dużo wyższe, świetnie się rozmnażają, zaskoczyły mnie tym. Wiosenka cudna i szybka i działasz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:37, 30 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)



Co to za roślina, mam to i nie wiem co i skąd?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies