Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

tulucy 09:52, 04 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tak jak dzieci - rosną, kiedy ich nie widzimy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
frezja 10:13, 04 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Fajnie Ci idzie to rozmnażanie. Nie próbowałam jeszcze z obrywaniem tych sadzonek z patyków; muszę spróbować.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Ewa777 10:29, 04 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Robaczki, to raczej nie larwy opuchlaków, bo za chude
Twój sposób na rozmnażanie hortensji stanie się hitem - duża skuteczność i łatwość w prowadzeniu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
13:12, 04 kwi 2019
mirkaka napisał(a)




Też w jednym miejscu natknęłam się na takie coś wygniotłąm ile dopatrzyłam, już nic takiego w ziemi nie zostawiam, pamiętam jak nawoziłam ziemię po budowie i w ziemi były larwy pendraków a ja myślałam, że będą z tego motylki i zostawiłam głupia. Teraz już wybijam wszystkie larwy.
mirkaka 14:44, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
tulucy to prawda
frezja po prostu szkoda mi było je wyrzucić
Ewa pocieszasz mnie że to nie opuchlaki. Larwy są inne ale to już częściowo poczwarka.
Sadzonki od anabelki a ona i tak łatwo się ukorzenia z patyków. No ale myślę że bukietówki tak oderwane też się ukorzenią
Monika staram się to dziadostwo wygnieść ale tego jest taka masa że nie sposób. Zastosowalam lepszy myk,
Zbieram razem z ziemią do wiadra i zalewam wodą. Topią się
Część jednak zostawiłam we wiadrze nie zalane tylko szczelnie przykryte i czekam co się z tego wylęgnie, muszę wiedzieć czy to wróg czy przyjaciel
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Alicja169 19:24, 04 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mirko, ale masz imponującą kolekcję siewek. Sposób na sadzonki hortensji ciekawy, ja tak zrobiłam z dereniem białym, też się ukorzeniły.
Robale w ilości, która poraża, nieważne co to jest, raczej nie opuchlak, ale ja bym to to unicestwiła, uważaj tylko, żeby ci z wiaderka nie wyfrunęły
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
19:26, 04 kwi 2019
mirkaka napisał(a)

Monika ...
Część jednak zostawiłam we wiadrze nie zalane tylko szczelnie przykryte i czekam co się z tego wylęgnie, muszę wiedzieć czy to wróg czy przyjaciel


oooo blee, ja nie lubię eksperymentować z robalami, ani dawać szans na przeżycie, ale sama jestem ciekawa, co to? też najpierw ppomyślałam że to opuchlaki, ciekawe
Agania 19:06, 06 kwi 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Miruś czy nabyłaś w końcu wymarzony rozdrabniacz do gałęzi i śiółkowania?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
vita 20:44, 06 kwi 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Próbowałam poszukać tych larw, też mi się nie udało. Dobrze to nie wygląda.
Za to doskonale wyglądają wysiewy w pojemnikach. Tak mało pomidorów?
Dlaczego ja nic nie wysiałam?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mariposa 22:14, 06 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
mirkaka napisał(a)
Część jednak zostawiłam we wiadrze nie zalane tylko szczelnie przykryte i czekam co się z tego wylęgnie, muszę wiedzieć czy to wróg czy przyjaciel

Jesteś niesamowita! Podoba mi się Twoje podejście

Czekam na Twoją azaliową, jest dla mnie wzorem

Przy okazji zapytam - jedna z moich zakupionych azalii wielkokwiatowych ma wybujały jeden pęd, jest ze 3 razy dłuższy od pozostałych - ciachnąć dla wyrównania? Ale po kwitnieniu dopiero, prawda?
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies