Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 06:39, 31 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Milka napisał(a)

Co to za roślina, mam to i nie wiem co i skąd?


To bodziszek żałobny.
Wiadomo Irenko,że u Ciebie wszystko wyższe, ja w sumie cieszę się że powoli wszystko się rozkręca , nie miałabym siły tak szybko wszystkiego ogarnąć, choć ostatnio eM bardzo zaczął mi pomagać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:41, 31 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Milka napisał(a)
U mnie też ta rudbekia Ch. Brady super przimowała


No właśnie, a piszą że jest jednoroczna, może wymarza przy silniejszych mrozach, ta zima była łagodna, więc tylko pozostaje nam się cieszyć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 07:32, 31 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pomysł z sadzonkowaniem hortek świetny
____________________
Dwa ogrody
Kasia_CS 23:10, 31 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)


Teraz jak Kasiu tak napisałaś, to też sobie przypomnialam że moja cebula w pierwszym roku po posadzeniu bardzo późno wystartowała i miała tylko niską rozetkę z liści.
A jaki kolorek kupiłaś Kasiu?


Mam odmianę Pink morning- taki jasny róż w kropki Ale też nie wiadomo, co dostałam - bo dalie były pomyłką, to i lilia może się okazać po roku czymś innym

A co do tej niskiej rozetki to właśnie się zastanawiałam w zeszłym sezonie o co chodzi - sadziłam białe lilie, chyba odmisna Navona - tyle, że próbowałam uzyskać lilie w piwoniach - żeby wyrosły równo z piwoniami, ale potem kwitły w swoim czasie otoczone chmurą piwoniowych liści (no nie wyszło )

W każdym razie lilie właśnie dały takie same rozetki przy ziemi i zrzuciłam to na karb zbytniego cienia, rzucanego przez liście piwonii. Ale wychodzi na to, że to nie one winne, skoro u Ciebie też wystąpiło takie zjawisko?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Milka 06:59, 01 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


To bodziszek żałobny.
Wiadomo Irenko,że u Ciebie wszystko wyższe, ja w sumie cieszę się że powoli wszystko się rozkręca , nie miałabym siły tak szybko wszystkiego ogarnąć, choć ostatnio eM bardzo zaczął mi pomagać

Dzięki za odpowiedź. Teraz sobie przypominam, że je wysiewałam, ale nic długo nie było, teraz już wiem. To fajnie, bo jednak jak się robi we dwójkę, idzie szybciej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 07:32, 01 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Kasia_CS napisał(a)


Mam odmianę Pink morning- taki jasny róż w kropki Ale też nie wiadomo, co dostałam - bo dalie były pomyłką, to i lilia może się okazać po roku czymś innym

A co do tej niskiej rozetki to właśnie się zastanawiałam w zeszłym sezonie o co chodzi - sadziłam białe lilie, chyba odmisna Navona - tyle, że próbowałam uzyskać lilie w piwoniach - żeby wyrosły równo z piwoniami, ale potem kwitły w swoim czasie otoczone chmurą piwoniowych liści (no nie wyszło )

W każdym razie lilie właśnie dały takie same rozetki przy ziemi i zrzuciłam to na karb zbytniego cienia, rzucanego przez liście piwonii. Ale wychodzi na to, że to nie one winne, skoro u Ciebie też wystąpiło takie zjawisko?


Kasiu, pomysl fajny, tylko nie wiem czy to dobre połączenie. Lilie muszą być silnie dokarmiane ,natomiast piwonie przeciwnie, z moje wiedzy piwonie zbyt nawożone mogą mieć więcej liści niż kwiatów.
Lilię Navona też kupiłam sobie dwa lata temu i też chyba mi nie zakwitły, pewno cebule słabe. Mam nadzieję że w tym zakwitną
Martagona jasno różowa będzie piękna Moja taka ciemniejsza, trochę bordo róż, trochę brązowa. Kupowałam jedną cebulę i się pięknie rozmnożyła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:34, 01 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Mariolka trzymam kciuki za ukorzenianie

Irenko on ma ładne listki ale kwiatki takie malutkie, dla mnie nic ciekawego. Głównie dla listków go mam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 07:41, 01 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No tak, listki jak owoc kiwi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasia_CS 09:46, 01 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)


Kasiu, pomysl fajny, tylko nie wiem czy to dobre połączenie. Lilie muszą być silnie dokarmiane ,natomiast piwonie przeciwnie, z moje wiedzy piwonie zbyt nawożone mogą mieć więcej liści niż kwiatów.
Lilię Navona też kupiłam sobie dwa lata temu i też chyba mi nie zakwitły, pewno cebule słabe. Mam nadzieję że w tym zakwitną
Martagona jasno różowa będzie piękna Moja taka ciemniejsza, trochę bordo róż, trochę brązowa. Kupowałam jedną cebulę i się pięknie rozmnożyła


Wiesz co Mireczko, ja z tym dokarmianiem to jestem zapominalska, więc moje lilie rzadko coś dostają, a te już w ogóle nie miały szans, hihi

Swoją drogą muszę o te moje lilie bardzo zadbać. A co swoim dajesz? Gnojówki? Ja mam obornik koński i owczy -może trochę tego granulowanego im przemieszać teraz z ziemią?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makusia 12:28, 01 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mirkaka napisał(a)


OO, O lewkoniach często myślałam, ale zapomniałam, myślisz że jeszcze można wysiewać?
One tak pięknie pachną
Może selery potrzebują więcej czasu i ciepła do wzejścia, ja na paprykę długo czekałam.


Na paczce jest napisane, że wysiew do pojemników w lutym. Moje są już sporawe- nadawałyby się do pikowania, ale nie wiem, czy ich nie zostawię, bo siałam celowo bardzo rzadko.
Selery niteczki wzeszły. Przełożyłam na parapet południowy i zobaczę, jak się będą dalej zachowywać.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies