Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 17:21, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Ewa777 napisał(a)
Mireczko, u Ciebie wiosna bardziej widoczna niż u mnie. Mimo, że tak blisko siebie mieszkamy. To pewnie dlatego, że Ty mieszkasz niżej i dzięki temu masz zaciszniej. Ja na górce, więc u mnie bardziej wieje i chłodniej jest.
Wszystko wcześniej zaczęło ożywać. Moje ciemierniki też kwitną, a zawsze tak się ociągały do kwietnia


No wiem Ewa, u mnie zawsze trochę cieplej , może jednak dlatego że jestem już osłonięta przez moje drzewa i tuje? Twoje ciemierniki zawsze były piękne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:24, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
OgrodIwony napisał(a)
Tez się martwię bo u mnie też roślinki wystartowały i jak przyjdą przymrozki to będzie nie fajnie.


Nigdy nie okrywałam ogrodówek, może trzeba będzie w tym roku to zrobić? Ech mam ich za dużo i są wielkie, nie wiem czy to coś by dało jak przyjdą mrozy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:26, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Pszczelarnia napisał(a)
U Ciebie zaczęła się wiosna. Przebiśniegi są przepiekne!

Moje ogrodowe tak wyglądają w szklarni. Jak przyjdzie mocny przymrozek to może Twoim zaszkodzić. Trzeba ufać, ze tak się nie stanie. I być w pogotowiu.

Do czego te deseczki wokół hortensji?





Tylko o ogrodówki się boję, reszta sobie poradzi.
Deseczki do łapania opuchlaków
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:28, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Agania napisał(a)
Ciemiernikowe cuda pokazujesz, aż nie do uwierzenia jakie klimaty wiosenne u Was...hortensje starują...gdzie tam jeszcze u nas do krokusów, przebiśniegi i mnie już bardzo cieszą Fajne kępki u Ciebie, cebulicy jeszcze nie mam.

Rannika znalazłam jedną sztukę


Cebulicę warto kupić bo ona zaraz po przebiśniegach startuje.
Ranniki chciałam kupić jesienią ale już nigdzie ich nie było.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:31, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Joku napisał(a)
U mnie jedynie pokropiło. Tez popracowałam trochę.
Kwiaty bardziej zaawansowane u ciebie, moje przebiśniegi jeszcze schowane w liściach. Ale wypatrzyłam jednego irysa .


Moje przebiśniegi długo już kwitną, iryski u mnie wszystkie wyginęły, zagłuszone chyba przez irysy syberyjskie, bo rosły blisko siebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 18:09, 17 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
mirkaka napisał(a)


Mam ID już dobrych kilka lat i nigdy nie miała odrostów. Może dlatego że ciągle ją rozmnażałam, a teraz znów dzielę i daję eM do firmy. Te wielkie kępy w marcu też będę ciąć na pół, i oddam eM Nie miały nigdy odrostów, może to nie ID ?

A ja myślę,że to jest efekt dzielenia.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
daszum 20:27, 18 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Mirka, zaglądam i widzę, że masz już przycięte nie tylko trawy, ale i hortensje.
Ja dopiero wczoraj zaczęłam ciąć trawy - okazało się, że w zacisznym miejscu wyrosły już metrowe źdźbła. Wczoraj cięłam sekatorem, a dzisiaj wzięłam ręczną piłę i to bardzo przyśpieszyło pracę. Mam problem co robić z taką ilością suchej trawy. Nie mam jej czym pociąć, żeby wrzucić na kompostownik.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 10:35, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
anabuko1 napisał(a)

A ja myślę,że to jest efekt dzielenia.


Być może Aniu, tak właśnie jest
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:39, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
daszum napisał(a)
Mirka, zaglądam i widzę, że masz już przycięte nie tylko trawy, ale i hortensje.
Ja dopiero wczoraj zaczęłam ciąć trawy - okazało się, że w zacisznym miejscu wyrosły już metrowe źdźbła. Wczoraj cięłam sekatorem, a dzisiaj wzięłam ręczną piłę i to bardzo przyśpieszyło pracę. Mam problem co robić z taką ilością suchej trawy. Nie mam jej czym pociąć, żeby wrzucić na kompostownik.


No właśnie, u mnie też już rosły.
Ja w tym roku cięłam nożycami ręcznymi do żywopłotów, najlepiej się nimi tnie.
Suche trawy to problem, przydałaby się sieczkarnia
Ja swoje bez cięcia rozkładam na ścieżce w lasku, po czasie są udeptane i przyklepane, zabezpieczają trochę przed chwastami.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 10:42, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może to nie ID tylko Variegata, bo u mnie też nie ma odrostów, aż się zastanowiłam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies