Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Ewa777 11:42, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
U mnie ID też nie ma odrostów. Nie widzę potrzeby cięcia jej, bo cały rok wygląda ślicznie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
UlaB 12:09, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Niemozliwe ze ID nie ma odrostów - może pobieracie sadzonki? Ile lat macie te ID? Miałam 1 sadzonkę, z której zrobiłam 3. Po 2 czy 3 latach zaczęła mi sie rozłazić - najpierw krótkie rozłogi, ale z czasem coraz dluższe (mam gliniaste podłoże). Postanowiłam eksmitowac, wydałam dla AgiPodlasie do jej wielkiego ogrodu i u niej z 2 sadzonek jest juz tego dziesiatki. Ledwo je wykopałam. Zostawiłam sobie jedną kępę ID w dużej donicy na tarasie i rzeczywiście wygląda doskonale. Ale Variegata tez wyglada doskonale Tylko Variegata ma inny pokrój wiec trzebaby porównać.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 12:43, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Moja ID rozrasta się też dość szybko, przybiera ma masie, ale dla mnie odrosty to pędy które są odległe od karpy o przynajmniej kilkanaście cm, które są kłopotliwe, i zmieniają wygląd rabaty, powodując że roślina pokazuje się w miejscu w którym jej nie sadziłam. Zwykłe powiększanie się obwodu karpy nie nazywam odrostami.
Do tej pory u mnie było tylko zwykłe powiększanie się karpy.
Może Ewa Pszczelarnia ma rację że to jakaś inna odmiana,a może trzeba poczekać i jej nie ruszać, a odrosty wreszcie się pojawią.

Ewa 777 moja też była ładna po zimie, ale i tak ją obcięłam bo potem te stare liście są bardziej szare, i brzydkie, czasami mają przysuszone końcówki i to nie wygląda ładnie

Ula, jak krótkie były te rozłogi, i jak daleko zaczęły się rozłazić?

Moje też były dzielone z trzech sadzonek, teraz mam ich b dużo, ale to ciągle nie są rozłogi dalekie od karpy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 12:56, 19 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Mirko, jeśli te deseczki są na opuchlaki to czy one tam się gromadzą? Czy wyjmujesz je stamtąd? U mnie też opuchlaki są mimo jesiennego podlania nicieniami.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 13:07, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Mirko, u mnie to było kilka-kilkanaście cm. Tylko u mnie to juz robiło duze zamieszanie Variegata tego nie ma - rośnie w kupie i zwieksza objętość tej swojej kępki bez generwoania nowych kęp (przynajmniej na razie, mam od 2 czy 3 lat). ID miałam nie wiecej niz 4 lata. Widze, ze Silverka zaczyna mi sie zachowywac podobnie do ID, na razie bede pobierac sadzonki do pracy, mam nadzieje, ze nie wywinie mi podobnego numeru i nie zaanektuje za duzo miejsca.

Czy według Ciebie ID da rade pod świerkiem? Tam moglabym jej pozwolić zaanektować przestrzeń. Chyba spróbuje ją dosadzić do host. Kiedys miałam tam barwinka - ludzie, co ja sie go nawykopywałam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
KasiaLangier 13:08, 19 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
U Ciebie wiosna cieszy oko na całego Śliczne masz ciemierniki, ja też powiększam swoją kolekcje
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Ewa777 13:36, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
mirkaka napisał(a)


Ewa 777 moja też była ładna po zimie, ale i tak ją obcięłam bo potem te stare liście są bardziej szare, i brzydkie, czasami mają przysuszone końcówki i to nie wygląda ładnie


U mnie dokładnie jak u Ciebie karpy rozrastają się wszerz i to bardzo, trzeba je często dzielić, ale nie ma rozrostów w formie pędów. W tym roku znowu będę je dzielić, wtedy przy okazji pozbędę się brzydkich liści.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:21, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
basia3012 napisał(a)
Mirko, jeśli te deseczki są na opuchlaki to czy one tam się gromadzą? Czy wyjmujesz je stamtąd? U mnie też opuchlaki są mimo jesiennego podlania nicieniami.


Tak, na dzień często chowają się pod czymś, więc rozłożyłam deseczki wokół roślin które widzę że są podjadane przez nie i zawsze coś znajdę, czasami jednego czasami więcej Zawsze o parę szt mniej w ogrodzie
Nicieniami nie podlewam bo bym musiała majątek na nie wydać, a one i tak od sąsiadów przyjdą znowu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 15:24, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak miałam cegłę na krawężnikach przy różanecznikach to też tak na nie polowałam. Skutecznie. Zawsze coś tam upolowałam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:26, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UlaB napisał(a)
Niemozliwe ze ID nie ma odrostów - może pobieracie sadzonki? Ile lat macie te ID? Miałam 1 sadzonkę, z której zrobiłam 3. Po 2 czy 3 latach zaczęła mi sie rozłazić - najpierw krótkie rozłogi, ale z czasem coraz dluższe (mam gliniaste podłoże). Postanowiłam eksmitowac, wydałam dla AgiPodlasie do jej wielkiego ogrodu i u niej z 2 sadzonek jest juz tego dziesiatki. Ledwo je wykopałam. Zostawiłam sobie jedną kępę ID w dużej donicy na tarasie i rzeczywiście wygląda doskonale. Ale Variegata tez wyglada doskonale Tylko Variegata ma inny pokrój wiec trzebaby porównać.


Ula masz jakieś zdjecia poglądowe?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies