Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 15:29, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
UlaB napisał(a)
Mirko, u mnie to było kilka-kilkanaście cm. Tylko u mnie to juz robiło duze zamieszanie Variegata tego nie ma - rośnie w kupie i zwieksza objętość tej swojej kępki bez generwoania nowych kęp (przynajmniej na razie, mam od 2 czy 3 lat). ID miałam nie wiecej niz 4 lata. Widze, ze Silverka zaczyna mi sie zachowywac podobnie do ID, na razie bede pobierac sadzonki do pracy, mam nadzieje, ze nie wywinie mi podobnego numeru i nie zaanektuje za duzo miejsca.

Czy według Ciebie ID da rade pod świerkiem? Tam moglabym jej pozwolić zaanektować przestrzeń. Chyba spróbuje ją dosadzić do host. Kiedys miałam tam barwinka - ludzie, co ja sie go nawykopywałam


Czytam o tej Variegacie, być może ją mam, one różnią się trochę tylko tym białym paseczkiem . Nie widziałam innej na żywo, swoją kupowałam jako ID.
Swietny pomyśl mi podsunęłaś z tym podsadzeniem jej po świerki, może też pod brzozy da radę?
Będę próbować ją tam posadzić, zobaczymy czy da radę

Barwinka tego zwykłego też miałam, tak jak Ty się z nim męczyłam żeby usunąć
Teraz mam tego variegatę i trzymam go już wiele lat w ryzach nie pozwalając mu się ukorzenić od pędów. Wiosną tnę nisko i mam ciągle tylko jedną niewielką kępę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:34, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
KasiaLangier napisał(a)
U Ciebie wiosna cieszy oko na całego Śliczne masz ciemierniki, ja też powiększam swoją kolekcje


Ciemiernikami zaraziłam się na ogrodowisku, jak większość z nas
Na początku nie rozumiałam zachwytów nad nimi Ale ja mam tak z wieloma roślinami, musi upłynąć kilka lat zanim coś mi się zacznie podobać. Teraz nie rozumiem zachwytów nad oczarami, owszem kwiatki mają ładne, ale kto o tej porze roku spaceruje po ogrodzie żeby je oglądać, boję się za kilka lat i ja będę chciała je mieć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:36, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Ewa777 napisał(a)


U mnie dokładnie jak u Ciebie karpy rozrastają się wszerz i to bardzo, trzeba je często dzielić, ale nie ma rozrostów w formie pędów. W tym roku znowu będę je dzielić, wtedy przy okazji pozbędę się brzydkich liści.


Ja w zeszłym roku myślałam że nie będę ich przycinać, ale potem zrobiły się brzydkie, a już nowe zaczęły rosnąć i było mi trudno tak je przycinać żeby młodych nie uszkodzić, dlatego teraz zrobiłam to wcześniej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 21:12, 19 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne ciemierniki. Wiosna wcześniejsza, niż u mnie
____________________
Dwa ogrody
UlaB 22:25, 19 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Moge zrobic aktualnezdjecia Variegaty i ID w donicy bo tylko taka juz mi zostala.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 06:58, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
UlaB napisał(a)
Moge zrobic aktualnezdjecia Variegaty i ID w donicy bo tylko taka juz mi zostala.


Zrób zbliżenia liści, zobaczymy ich szerokość i jakie mają te paski białe, najlepiej dwa liście obok siebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:02, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
paniprzyroda napisał(a)
Śliczne ciemierniki. Wiosna wcześniejsza, niż u mnie


Na razie przedwiośnie Mariolu Dziś spojrzałam na trawnik i pomyślałam o koszeniu, taki jakiś napuszony się wydawał
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:04, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Pszczelarnia napisał(a)


Ula masz jakieś zdjecia poglądowe?


Ewa a Ty masz obie wersje tej trawy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 07:19, 20 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
mirkaka napisał(a)


Tak, na dzień często chowają się pod czymś, więc rozłożyłam deseczki wokół roślin które widzę że są podjadane przez nie i zawsze coś znajdę, czasami jednego czasami więcej Zawsze o parę szt mniej w ogrodzie
Nicieniami nie podlewam bo bym musiała majątek na nie wydać, a one i tak od sąsiadów przyjdą znowu

Ja w tym roku znajduje opuchlaki w domu ! Juz ze 4 szt ubilam
Podejrzewam ze mąż z drewnem przynosi
Nigdy tego nie było, przez brak zimy wszystko przeżyło i będzie plaga
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mirkaka 11:52, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Kasya napisał(a)

Ja w tym roku znajduje opuchlaki w domu ! Juz ze 4 szt ubilam
Podejrzewam ze mąż z drewnem przynosi
Nigdy tego nie było, przez brak zimy wszystko przeżyło i będzie plaga


No nie
U mnie z drewnem chyba korniki przynosimy, inne niż opuchlaki.
Kasiu a nie zimujesz w domu jakiejś rośliny która latem jest na zewnątrz?
Może w niej zniosły jaja ? Moja siostra raz wniosła do domu hortensję ogrodową, też jej wyłaziły w domu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies