Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:11, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541




serduszka okazała





Czy zaczynacie już opryski promanalem i miedzianem?
Moje ciemierniki niektóre mają pędy gnijące od dołu, jakiś uwiąd, czym to podlać, czy opryskać, Miał ktoś tak ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:18, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Niektóre róże już dość zaawansowane, cięte jesienią, inne trochę słabiej, jednak cieszę się że przycięłam je wyjątkowo jesienią, teraz nie będę już poprawiać, chyba że przyjdzie jeszcze zima i zmrozi wszystko




turzyca palmowa,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:24, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
irysy bródkowe, błękitne, powinnam wykopać i porozsadzać, bo mają ciasno





Najbardziej jednak boję się o ogrodówki, dwie noce były przymrozki i widziałam już brzegi listków czarne Pąki powinny być jeszcze schowane i chronione listkami


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:36, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
UlaB napisał(a)


te piekne - to nie jest niger, prawda? Biały pełny tez zresztą cudowny... musze zapolowac na takiego



u mnie ten w podobnym stadium, tylko na razie jeszcze jest malutki, bo ma dopiero rok


Ula, tak, to ten najzwyklejszy Helleborus niger " Christmes Carol" tak kupowany
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
deszczowymaj 14:45, 28 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Piękne ciemierniki Ach i Och i w ogóle wiosna cudna ale chyba u Ciebie jednak bardziej zaawansowana niż u mnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Wiolka5_7 14:46, 28 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ale masz przecudne ciemierniki... jestem nimi oczarowana
Dobrze,że znalazłam miejsce chociaż na 3 szt.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 15:09, 28 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Piękna wiosna u Ciebie. cebulica aż świeci z daleka

Moje zamówione irysy bródkowe niedługo przyjdą. Już się na nie cieszę Zamówiłam po jednym z różnych odmian. One chyba dość szybko się rozrastają, prawda?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:09, 28 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Aaa, byłabym zapomniała napisać, ciemierniki cudowne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UlaB 17:07, 28 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Mirko, wiosna na całego cudownie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 05:26, 29 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Joasiu a Ty bliżej Gdańska czy Gdyni mieszkasz? Na razie przedwiośnie

Wiolka ciemierniki kwitną od jesieni, teraz zaczynają te wyższe, bardziej szlachetne. Zdecydowałam się na też nie tak dawno, myślałam że nie mam miejsca

Ewo nie jestem znawczynią irysów, mam tego od lat, czy się szybko rozrasta? Dla mnie tak średnio, powiedziałabym że wolno, ale może mój posadzony bez sztuki.
Teraz już wiem, że muszą być sadzone tak aby słońce ogrzewało ich kłącza. Moje tylko posadzone plytko, na leciutkim wzniesieniu. Dwa lata temu pobrałam od niego trochę kłączy i posadziłam blisko tuii, właśnie na lekkim wzniesieniu, nie zakwitły latem, ale może w tym roku zakwitną.
Napisz co wiesz o ich sadzeniu i pielęgnacji

Ula
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies