Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 10:29, 10 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
tulucy napisał(a)
U mnie nic ciekawego, ryję i przerabiam i nie wyrabiam na zakrętach ze wszystkim. Dobrze, że jestem na zdalnej cały czas, w pracy bywam bardzo rzadko, tylko wymienić papiery i coś zeskanować, jak trzeba, ogarniam w godzinę bladym świtem, jak jeszcze nikogo nie ma. I uciekam.
Ogród po ubiegłorocznych robotach czeka na przerobienie. Plan jakiś jest, teraz wykonać tylko.


Byłam, widziałam jakie przecinki robisz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:31, 10 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
m_gocha napisał(a)

Ja też tylko spoglądam na kwiatuchy przez okno
Dobrze że przed świetami trochę zdążyłam ogarnąć na rabatach

Mirka, szczepilam się Tylko ja - z racji wykonywanego zawodu. eM jeszcze nie szczepiony, A córka ma dopiero 17 lat
Miałam spore wątpliwości co do zaszczepienia AZ, ale obawiałam się że zaraz uruchomią szkoły więc wolałam zaszczepić się czymkolwiek (lekarz przemilczał moje informacje nt zażywanych leków i leczonych chorób ) Obawiałam się też, że potem zaczną szczepić Sputnikiem czy co gorsza chińskim preparatem
Wydaje mi się, że coś jednak ta pierwsza dawka daje. Najbardziej dokuczliwy u mnie suchy kaszel i ból głowy
Oby gorzej nie było

Zdrowia życzę


No daje, gdyby jej nie było to może byś już w szpitalu wylądowała.
Zdrowia Zyczę Gosiu z całego serca, wracaj do pełni sił
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:38, 10 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dziś albo jutro muszę zacząć jakoś ratować moje dwa rodki, są jasne, liście im opadają po dotknięciu, czytałam że to może być fytoftoroza. Na razie spróbuję opyskać nawozami żeby wzmocnić, powinnam podlać prewicurem ale trzeba najpierw kupić.
Myślę też czy nie zacząć kosić trawy po zimie bo już nie mogę patrzeć na te suchocinę.
Nawozicie już po całości ogród ? Tak wiosennie ? Najlepiej przed deszczem, u mnie się nie zanosi, już jest susza.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:41, 10 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
To zostało z wielkiej kępy tulipanow, nornice obżarły cebule
Tulipany które były u mnie 20 lat, pięknie się mnożyły. Kilka uratowałam, posadziłam w donicy ale to małe cebulki, nie zakwitną w tym roku.
Nie miałam nigdy takiej inwazji nornic jak tej zimy



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 18:15, 10 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Bardzo mi przykro z powodu twoich tulipanów.
Nie wiem o co chodzi w tym roku z tymi nornicami ale u mnie też urządziły sobie igrzyska. Nigdy, odkąd mam ogród, nie miałam tylu korytarzy i strat w cebulkach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 18:21, 10 kwi 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Właśnie, u mńie też zryły co tylko mogły, masakrycznie ogród wygląda.
Chyba taki rok gryzoniowy u wszystkich.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 19:04, 10 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
O to mam to samo...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiolka5_7 20:08, 10 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
W zeszłym roku tak samo te małpy mi zeżarły cebule... wrr ! Dlatego jesienią posadziłam cebule w doniczki po roslinach...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 11:52, 12 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
No widzę że nie jestem osamotniona w walce z nornicami.
Dla pocieszenia są roślinki które rosną mimo chłodu i zimna

Ciemierniki, ciągle pokazuję ale na resztę to czekamy, z racji zimnej wiosny, trzeba się zadowolić tym co jest



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:04, 12 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528




i siewki


a tu takie

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies